افزایش 86 درصدی این گروه از کارگران | جزییات جدید از افزایش دوباره حقوق کارگران

کد خبر: 1223409

معاون روابط کار وزارت تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی گفت: در ۲ سال دولت سیزدهم افزایش حقوق کارگران و حداقل‌بگیران ۸۶ درصد در کشور رقم خورده است.

افزایش 86 درصدی این گروه از کارگران | جزییات جدید از افزایش دوباره حقوق کارگران

​طبق روال سال های گذشته در نیمه دوم سال بحث افزایش حقوق کارگران پر تکرار می شود. طبق پیش بینی ها قرار است افزایش حقوق کارگران مطابق سبد معیشت تعیین شود. قرار است در سال آینده نیز حقوق کارگران بیش از 50 درصد افزایش یابد.در ادامه به آخرین خبر ها از حقوق کارگران می پردازیم.

معاون روابط کار وزارت تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی گفت: در ۲ سال دولت سیزدهم افزایش حقوق کارگران و حداقل‌بگیران ۸۶ درصد در کشور رقم خورده است.

علی‌حسین رعیتی‌فرد عصر پنجشنبه در همایش ملی رؤسای تشکل‌های کارگری و کارفرمایی سراسر کشور در اردبیل اظهار کرد: دولت سیزدهم تلاش می‌کند تا با افزایش حقوق و در نقطه مقابل مهار تورم اجازه ندهد تا سفره کارگران بیش از این کوچک و کوچک‌تر شود.

وی تصریح کرد: در سال‌های اخیر افزایش حقوق کارگران به تناسب شرایط تورمی مورد توجه قرار گرفته و قطعاً در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌های حوزه کارگری از ظرفیت تشکل‌های کارگری و کارفرمایی استفاده کردیم.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مسیر توسعه کمی و کیفی فعالیت تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در سطح کشور فراهم شده و امیدواریم با همراهی این مجموعه‌ها بتوانیم در حوزه کارگری نسبت به رفع دغدغه‌های جامعه کارگری اقدامات مؤثری را انجام دهیم.

رعیتی‌فرد اصلاح برخی از قوانین و مقررات را با هدف تأمین امنیت شغلی کارگران ضروری عنوان کرد و افزود: تمام تلاش‌ها بر این است تا جامعه کارگری با دغدغه کمتر در سنگر توسعه کشور حضور پیدا کرده و وضعیت معیشتی بهتر این قشر زحمتکش را شاهد باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: سعی ما بر این است تا با ارتقای امنیت شغلی کارگران و بهبود شرایط زندگی آنها بتوانیم به ارتقای تولید و رشد آن کمک کرده و زمینه و بستر حرکت تحولی را بیش از گذشته مهیا کنیم.

رعیتی‌فرد از تدوین شیوه‌نامه‌های مؤثر برای رسیدگی به اختلافات کارگری و کارفرمایی خبر داد و اضافه کرد: در این زمینه همکاران ما سعی می‌کنند تا به صورت دقیق و علمی کارها را به نحوی به پیش ببرند تا این اختلافات به حداقل رسیده و زمینه رشد و بالندگی جامعه در سایه افزایش ظرفیت‌های تولید فراهم آید.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها