نکاتی درباره خرید دستگاه اسکرابر صنعتی

کد خبر: 1170507

اسکرابر صنعتی یا کفشوی اتوماتیک، از دسته محصولات نظافتی پرکاربرد در فضاهای سازمانی و عمومی گوناگون است. این دستگاه‌ها به کارکنان خدماتی کمک می‌کند تا با سرعت، دقت و کیفیت بسیار بالاتری، از عهده تمیزکاری کف ساختمان‌ها با کاربری‌های گوناگون برآیند. اما این دستگاه در ابعاد صنعتی از ویژگی‌های مختلفی برخوردار است؛ که توجه به آنها در هنگام خرید محصول، می‌تواند موجب شود تا انتخابی متناسب‌تر، بهتر و کاراتر داشته باشید.

بررسی شرایط قبل از انتخاب دستگاه اسکرابر

اولین نکته در مورد خرید اسکرابر، بررسی شرایط محیط نظافت می باشد. نوع آلودگی، میزان آلودگی، جنس سطح و تعداد نیروی خدماتی در این زمینه اهمیت دارد. بعلاوه در هریک از محیط های تجاری، صنعتی، آموزشی، درمانی و محیط های دیگر تمیزی مفهوم ویژه خود را خواهد داشت و این بستگی به اهداف خریداران دارد که چه نوعی از دستگاه کفشوی را انتخاب نمایند. دستگاه زمین شور صنعتی علاوه بر شستشو و درخشندگی سطوح، خاصیت ضدعفونی کنندگی داشته و می تواند محیطی بهداشتی و سالم فراهم سازد.

اداره ها و سازمان های دولتی و خصوصی می توانند جز آن دسته از اماکنی باشند که تعداد زیادی از کارمندان و ارباب رجوع در آن ها رفت و آمد داشته و به همین دلیل باید به طور منظم نظافت شوند.

انواع دستگاه‌های زمین شوی یا اسکرابر صنعتی :

مانند هر دستگاه دیگری، اسکرابرهای صنعتی نیز دارای ویژگی‌های متنوعی هستند؛ که آنها را از یک‌دیگر متمایز کرده و امکانات خاصی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. هنگام انتخاب این دستگاه، باید با توجه به نیازها، فضای مدنظر، بودجه موجود و سایر عوامل مهم، نمونه‌ای مناسب را گزینش کنید. اما فارغ از جزئیات کوچک، دستگاه اسکرابر صنعتی را با توجه به چند ویژگی مهم و اثرگذار می‌توان در دسته‌بندی‌های خاصی قرار داد.

منبع تغذیه دستگاه که تامین نیروی الکترونیکی آن را بر عهده دارد؛ یکی از این موارد است. در این حالت دستگاه به دو نمونه کابلی و باطری دار تقسیم می‌شود. همچنین امکان سرنشین داشتن دستگاه اسکرابر صنعتی ویژگی دیگری است که می‌تواند اهمیت بسیار بالایی داشته باشد. در نهایت برخی تمایزهای ویژه دیگر مانند نوع برس نیز وجود دارد که این دستگاه را برای محیط‌های خاص مناسب می‌کند.

اسکرابر سرنشین دار یا بدون سرنشین، کدام بهتر است؟

یک جور فرق مهم در اسکرابرها امکان سرنشین داشتن آنهاست. اسکرابر صنعتی سرنشین دار به کاربر آن اجازه می‌دهد تا دستگاه را دقیقا مانند یک خودرو در محیط مدنظر به حرکت درآورده و با صرف کمترین انرژی و سرعت مناسب، کف زمین را شستشو دهد. در مقایسه دستگاه‌های زمین شوی معمولی باید توسط کاربر به سمت جلو حرکت داده شود. بنابراین نیاز به صرف انرژی و توان بیشتری برای استفاده از آن است.

توجه به مساحت فضای مدنظر در زمینه انتخاب این ویژگی بسیار مهم است. در فضاهای وسیع و گسترده (۵۰۰۰ متر مربع به بالا) که میزبان عموم افراد است؛ تمیزکاری کف، یک احتیاج دایمی و مداوم است. برآیند این که تنها اسکرابرهای صنعتی سرنشین دار می‌توانند از پس این تکلیف برآیند.

این دستگاه‌ها علاوه بر اینکه سرعت عمل بالاتری داشته و توان کمتری از کاربر صرف می‌کنند؛ به دلیل ظرفیت بالاتر انبارها و قدرت بالاتر موتور، توانایی بیشتری در تمیزکاری محیط ارائه می‌دهند.

نکته قابل توجه در اسکرابر های سرنشین دار ظرفیت باطری است که از ۲۴ ولت تا ۳۶ ولت است و هر چه این عدد بزرگتر باشد توان دستگاه بالاتر و در محل های سربالایی (مانند پارکینگ ها) بهتر عمل میکند

در مقابل این مدل، اسکرابر دستی (اسکرابر کاربر از پشت) وجود دارد. اسکرابر دستی باید توسط کاربر بر روی سطح زمین حرکت داده شود. همین ویژگی باعث می‌شود انرژی بیشتری از کاربر صرف کرده و سرعت عمل کمتری داشته باشد. به این دلیل محدودیت‌ها، معمولا از این دستگاه در فضاهایی با مساحت کوچک‌تر و یا آمد و شد کمتر استفاده می‌شود.

مساله نهایی در مورد مدل‌های دستی این دستگاه، ظرافت بیشتر آنها و در نتیجه توانایی آنها در شستشوی گوشه‌ها و نقاط غیر قابل دسترس برای نمونه سرنشین دار است.

در نهایت از نظر اقتصادی هرکدام از این دو مدل برای فضای خاص خود مناسب است و توصیه می‌کنیم هنگام انتخاب به اندازه فضا و کاربر مورد نظر دقت کنید.

خرید اسکرابر

مقایسه زمین شوی کابلی و باطری دار :

الکتریسیته منبع تامین نیرو دستگاه‌های زمین شوی است. الکتریسیته یک نیرو پاک و کاملا بدون آلودگی است؛ و همین ویژگی اجازه می‌دهد تا از دستگاه‌های کفشوی در محیط‌های سرپوشیده استفاده کنیم. اما منبع تغذیه این دستگاه‌ها را می‌توان به دو شکل کلی کابلی یا باطری دار، تولید کرد. طبیعتا این دو مدل تفاوت‌های مشخصی با یک‌یگر دارند.

در درجه اول فراموش نکنید که مدل‌های کابلی مزایایی نسبت به مدل باطری دار دارند که قابل انکار نیست؛ از جمله قدرت و توان بالاتر، عدم نیاز به شارژ مجدد باطری و در نتیجه توانایی کار مداوم. در مقابل اما مدل‌های باطری دار، به کاربر قدرت مانور بالاتری می‌دهد. در نتیجه کاربر می‌تواند بدون توجه به قید طول کابل دستگاه، به هر نقطه مدنظر از فضای ساختمان، دسترسی داشته باشد.

به خودی خود هنگام انتخاب این ویژگی باید این مسئله را نیز در نظر بگیرید. اگر فضای شما کوچک بوده و یا دسترسی‌های مناسبی به پریز برق در نقاط مختلف وجود دارد؛ می‌توانید از نمونه‌های کابلی استفاده کنید. اما اگر به دنبال یک دستگاه کارا و راحت برای فضاهای گسترده هستید؛ بهتر است با خرید نمونه باطری دار، خود را از قید کابل رها کنید.

مساله ای که در اسکرابر باطری دار وجود دارد هزینه باطری است که هر سه سال یکبار بایستی تعویض گردد و زمان شارژ باطری ۸ ساعت است (برای ۳ ساعت کار مداوم)

– انواع برس در اسکرابرهای صنعتی : 

برس زمین شوی صنعتی و انتخاب نوع مناسب آن، مساله دیگری است که هنگام خرید اسکرابر صنعتی باید به آن توجه کنید.

میزان زبری، شکل و نوع عملکرد انواع برس‌ها، بوسیله شما اجازه می‌دهد که عملیات کفشویی را بر روی سطوح مختلفی انجام دهید. به طور کلی سه روش برس دیسکی، غلطکی و پد لرزان، در نمونه‌های مختلف این دستگاه به کار می‌رود.

برس‌های دیسکی خود انواع متفاوتی از نظر سختی و… دارند؛ و می‌توان آنها را پرکاربردترین نمونه برس‌های مورد استفاده در این دستگاه‌ها دانست. همین ویژگی اجازه می‌دهد تا به کمک این برس‌ها بتوانیم سطوح مختلف با جنس‌های گوناگونی را بررسی کنیم.

 برس‌های غلطکی دومین مدل پرکاربرد برس در این دستگاه‌ها هستند. این برس‌ها برای انجام عملیات پیش جاروب مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ و توانایی سایش و جاروب هم‌زمان را به دستگاه شما اضافه می‌کنند. این ویژگی‌ها موجب شده است تا این برس برای انواع سطوح متخلخل، ابزاری بسیار کارا و مناسب باشد.

پدهای لرزان آخرین و جدیدترین مدل برس هستند. این پدها با هدف ایجاد امکان شستشو برای سطح غیر قابل دسترس برای سایر برس‌ها طراحی شده است؛ و کمک می‌کند تا دسترسی خوبی به نقاطی مانند گوشه دیوارها داشته باشید.

خرید زمین شوی

سایر ویژگی‌هایی که باید مورد توجه قرار گیرد

در کنار سه مورد مطرح شده در بالا، ویژگی‌های خاص دیگری نیز وجود دارد که باید هنگام خرید اسکرابر صنعتی مورد توجه قرار گیرد. این ویژگی‌ها بسیار متنوع است؛ و به همین دلیل توصیه اکید ما این است که هنگام خرید از یک مشاور خوب و باتجربه در این زمینه بهره بگیرید. در این شرایط کافی است تا شما هدف از خرید خود و نیازها و شرایط مدنظر را مطرح کرده تا بهترین انتخاب برای شما انجام شود.

اما در میان این ویژگی‌های خاص، بهتر است به‌طور خلاصه به میزان مقاومت و استهلاک دستگاه، عملکرد تی، سادگی جداسازی و تمیزکاری مخازن، میزان صدای ایجاد شده توسط دستگاه، ظرفیت باطری‌ها، سرعت و کیفیت شستشو، میزان خشک شدن کف و راحتی کاربری دستگاه نیز توجه کنید.

آشنایی با بهترین برند نظافت صنعتی در ایران

از آنجا که دستگاه اسکرابر نقش مهمی را در کمک به فرآیند نظافت صنعتی ایفا می‌کند و در سراسر جهان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، کمپانی‌های مختلفی اقدام به تولید این نوع دستگاه کرده‌اند. این دستگاه که در دو مدل دستی و خودکار، با سرنشین و بدون سرنشین تولید و عرضه شده است، بسیار مورد استقبال قرار گرفت و توسط کمپانی‌های خارجی تولید و عرضه شد. از میان کلیه‌ی تولید کنندگان داخلی و خارجی کمپانی ایتالیایی comac توانسته است با استفاده از دانش و فناوری روز دنیا دستگاه‌های با کیفیت و عملکرد مطلوب تولید نماید. که نماینده رسمی آن ( شرکت اتحاد صنعت صدرا ) نیز در ایران مستقر است و تمامی خدمات پس از فروش گارانتی و تعویض و تعمیر قطعات را انجام می دهد

 

خرید کف شوی

اسکرابر  Comac را اورجینال بخرید!

اگر بخواهید دستگاه کفشوی صنعتی شما برای سال‌های متمادی بدون مشکل و دردسر کار کرده و زمین را به خوبی تمیز کند، لازم است اسکرابرهای این برند خارجی را به صورت اصل خریداری کنید. لازم است که حتماً نماینده این شرکت را برای خرید پیدا کنید تا در بازار محصولات فیک متضرر نشوید. خوشبختانه این کمپانی ایتالیایی در ایران نیز نماینده انحصاری دارد و به راحتی و تنها با چند کلیک ساده هم می‌توانید از آن خرید کنید.

برای دریافت مشاوره و خرید دستگاه شستشوی کف و دیگر تجهیزات نظافت صنعتی مورد نیاز خود می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با کارشناسان مربوطه شرکت اتحاد صنعت صدرا نماینده comac  ایتالیا در تماس باشید.

etehadsanat.com

02145947000

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها