«فردا» گزارش می‌دهد

پیگیری تفرق قوا در "ایران اقتصادی"

کد خبر: 1269203

روزنامه ایران اقتصادی درست در ماههای پایانی سال و در نزدیکی انتخابات مجلس به‌دنبال بهانه‌جویی بودجه‌ای برای ایجاد اختلاف میان دولت و مجلس افتاده است‌.

پیگیری تفرق قوا در "ایران اقتصادی"

با وجود تاکیدات مکرر رهبری و روسای قوا بر لزوم همکاری و همدلی قوای سه‌گانه اما به‌نظر می‌رسد طیفی از حامیان دولت که دسترسی به رسانه های دولتی دارند در مسیری خلاف این تاکیدات حرکت می‌کنند.

به‌عنوان نمونه روزنامه ایران اقتصادی درست در ماههای پایانی سال و در نزدیکی انتخابات مجلس به‌دنبال بهانه‌جویی بودجه‌ای برای ایجاد اختلاف میان دولت و مجلس افتاده است‌.

این روزنامه با تیتر انحرافی "کمیسیون تخریب بودجه" مدعی شده: یکی از چالش‌هایی که این روزها طی فرایند تصویب بودجه در مجلس شورای اسلامی به وضوح مشاهده می‌شود، عدم نگاه جامع و واقع‌بینانه بخشی از نمایندگان در شناسایی درآمدها و تعیین هزینه‌های دولت در سال آینده است.

طرقه آنکه نویسنده مطلب تخریبی، پافشاری نمایندگان بر افزایش متناسب با تورم حقوق کارمندان و کاهش برخی درآمدهای نامنصفانه مالیاتی که هر دو جزو خواسته‌های مردم است را در زمره هزینه‌تراشی کمیسیون تلفیق مجلس دانسته است.

پیداست که چنین کنش هایی در جهت  وحدت‌ زدایی راه را برای اختلاف میان قوا باز می کند چرا که اختلاف تخصصی را تبدیل به جدالی سیاسی می نماید که منتفعانش وحدت شکنان و اصلاح طلبان هستند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها