پرندگان کوچک ساحلی که برای لانه سازی به مونتروز برمیگردند

کد خبر: 1177092
پرندگان کوچک ساحلی که برای لانه سازی به مونتروز برمیگردند

 

در سال 2019، دو پرنده ساحلی با نام مستعار مونتی و رز، اولین پرنده های لوله کشی شدند که در بیش از نیم قرن گذشته با موفقیت در شیکاگو، ایلینویز لانه کردند. ورود آنها موجی از کنجکاوی و نگرانی را برانگیخت زیرا هزاران نفر تلاش های آنها را برای ایجاد خانواده در نزدیکی تپه های شنی ساحل مونتروس، یک زیستگاه طبیعی بازسازی شده در مجاورت یکی از محبوب ترین سواحل شیکاگو دنبال کردند. آموزش ترکی استانبولی

زیستگاهی که دوباره متولد شده است

با این حال، تلاش برای بازگرداندن سهره‌ها به شیکاگو، دو دهه قبل از آن جنون تابستانی، زمانی که مهماندار داوطلب، لزلی بورنز متوجه معجزه کوچکی در ساحل شد، آغاز شد: چند ساقه از ساحل دریاچه سرازیر شدند. این گیاه علف مانند - زیستگاه احتمالی پرنده در معرض تهدید - در دهه های گذشته در شیکاگو دیده نشده بود.

بورنز می‌گوید: «به نظر می‌رسید که ساحل می‌خواهد چیزی به ما بگوید، و من می‌خواستم از این روند محافظت و حفظ کنم. همراه با منطقه پارک شیکاگو، بورنز سال‌ها برای حفظ اکوسیستم تپه‌های شنی نادر و زیستگاه پرندگانی که در آنجا دوباره متولد می‌شدند، داوطلبان را گرد هم آورد. بهترین سالن زیبایی تهران

همانطور که این گوشه از ساحل رونق گرفت، گیاهان و جانوران آن نیز رشد کردند - ماسه‌زارهای تودرتو، جغدهای برفی، ارکیده‌های بومی و عجله‌ها همگی رشد کردند. امروزه، تپه‌های شنی ساحلی مونتروس خانه 23 گونه گیاهی فهرست شده، 11 گونه پرنده تودرتو و یک نوع تالاب نادر در سطح جهان به نام پانه است. داوطلبان در اینجا به کار خود ادامه می دهند. Nature Conservancy اکنون از طریق یک موقعیت مشترک کارکنان با منطقه پارک شیکاگو به سازماندهی تلاش کمک می کند.

سهره ها برمی گردند

تصادفی نبود مونتی و رز ساحل مونتروس را برای ساختن خانه خود در کنار دریاچه انتخاب کردند. لوله‌کشی‌ها به سواحل وسیع، مسطح و شنی برای لانه‌سازی نیاز دارند. به عبارت دیگر، آنها به بخشی از ساحل که مورد علاقه مردم است نیاز دارند. این آسیب پذیری یکی از دلایلی است که تعداد آنها در سراسر دریاچه های بزرگ کاهش یافته است.

تابستان گذشته، لانه کم عمق آنها - نه بیشتر از یک فرورفتن کوچک در شن - در معرض سگ های بی بند، شاهین ها، توپ های والیبال سرکش و سیل بی سابقه قرار گرفت. لژیونی از داوطلبان برای محافظت از جفت تودرتو وارد عمل شدند. از طریق هماهنگی سرویس ماهی و حیات وحش ایالات متحده، دپارتمان منابع طبیعی ایلینویز و گروه‌های پرندگان محلی، حدود 200 «نظارت‌گر پلور» به صورت شبانه روزی برای محافظت از این زوج کار می‌کردند، حتی از دوربین‌های مادون قرمز برای نظارت بر لانه در شب استفاده می‌کردند.

در حالی که هزاران نفر در شهر بادی آنها را تشویق می کردند، دو جوجه مونتی و رز در ماه اوت به جنوب مهاجرت کردند.

اگر پرندگان امسال دوباره برای لانه سازی به مونتروز برگردند، یک پایگاه بزرگ محلی از طرفداران منتظر خواهد بود. جی بی پریتزکر، فرماندار ایلینویز، 18 نوامبر را «روز پایپینگ پلور» اعلام کرده است، و مونتی و رز الهام‌بخش یک فیلم مستند و حداقل یک آهنگ اصلی موسیقی هستند.

نوئل روزنی، یکی از کارکنان سازمان حفاظت از طبیعت که به این تلاش داوطلبانه کمک کرد، می‌گوید: «دیدن مردم برای کمک به این پرندگان شگفت‌انگیز بود. در زمانی که ما با چنین تهدیدهای بزرگی برای طبیعت روبرو هستیم، فکر می کنم مردم خوشحال بودند که می توانند کاری برای کمک به این پرندگان کوچک انجام دهند. این داستان عشقی بود که همه به آن نیاز داشتند.» (منبع)

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد