50 درصد افزایش باردهی درخت گردو با چالکود درختان

کد خبر: 1196139
50 درصد افزایش باردهی درخت گردو با چالکود درختان

 

 

اولین چیزی که افراد در رشد و پرورش درخت گردو باید به آن توجه کنند انتخاب بهترین کود برای نهال گردو است. همچنین میزان و نحوه کوددهی نیز به عوامل مختلفی مانند خاک زمین بستگی دارد. برای اینکه کوددهی بهترین و اثرگذارترین تاثیر خود را داشته باشد باید هر سال و به صورت مرتب آزمایش های مرتبط با خاک کشاورزی انجام بگیرد.

نمونه برداری از خاک یک راه بسیار عالی است. این کار باید با فاصله های زمانی مشخص انجام شود. جواب این آزمایش ها توسط متخصصین تفسیر می شود. بر اساس تفسیر نتیجه این آزمایش ها می توان بهترین کود مورد نیاز برای پرورش بهتر درخت گردو را انتخاب و تهیه نمود.

پس از خرید نهال گردو ، نهال در سال‌ های اولیه کاشت خود بسیار ضعیف است. به همین دلیل باید مواد مغذی لازم به صورت کامل به ریشه‌ های آن برسد. به این صورت می تواند شاخ و برگ های پرپشت داشته باشند.

 چالکود بهترین کود برای درختان گردو است. کوددهی در فصل پاییز می تواند مقاومت و استقامت درختان را در برابر سرما و یخبندان افزایش دهد. به همین دلیل کشاورزان و باغداران در کنار چالکود های حیوانی از کود های شیمیایی نیز استفاده می کنند.

2

چالکود درخت گردو به چه معناست ؟

چالکود درخت گردو انواع مختلفی دارد و راز پربار شدن درختان هم دقیقا همین است. کود های مختلف برای نهال گردو لازم است تا این نهال ها بتوانند به باردهی بسیار مناسب برسند. هر کدام از کود های حیوانی و شیمیایی دارای مواد مفید مختلفی می باشند که باید به خاک اضافه شوند و به ریشه این درخت ها برسند.

چالکود درخت گردو را می توان به طور کلی، به معنای حفر یک چاله به عمق 50 سانتی متر به فاصله ی نیم تا 1 متری از درخت گردو نام برد که کود درخت را می بایست در این چاله پر نمایید.

 به مرور با بارش باران و برف های فصلی، این کود جذب و به پای ریشه های درخت یا نهال گردو می رسد. این روش یکی از بهترین روش های کود دهی به درختان گردو محسوب می شود.

مناسب ترین کود برای درختان گردو

همچنین در زمان میوه دهی کود هایی که به خاک اضافه شده‌ اند می‌ توانند سبب رشد بهتر میوه ها شده و محصولی درشت و مرغوب تر به وجود بیاورند. بهترین کود، کود های حیوانی و کود های شیمیایی هستند. می توان گفت کود گوسفندی برای درختان گردو یک انتخاب بسیار مناسب است. اما در نظر داشته باشید که این کود ها در مقایسه با نوع گاوی سنگین تر می باشند.

به همین دلیل باید با احتیاط بسیار زیادی چالکود درخت گردو مورد استفاده قرار گیرند. کود های شیمیایی نیز دارای انواع مختلفی هستند که می توانند در زمان های مختلف کمبود های درختان گردو را برطرف کنند.

 کودهای شیمیایی به دو دسته کود های ماکرو یا درشت مغذی و کودهای میکرو یا ریزمغذی تقسیم بندی می شوند. هر کدام از این کود ها دارای یک سری عناصر می باشند که برای رشد و پربار شدن درختان گردو مورد نیاز هستند.

مواد مغذی جهت رشد درختان گردو

فرآیند کوددهی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بهتر است که چالکود درخت گردو در فصل بهار انجام پذیرد. قبل از اینکه گردو های جدید رشد نمایند بهتر است که کوددهی برای درختان گردو انجام شود. کود هایی که شامل نیتروژن هستند برای به وجود آوردن اسید آمینه درون گردو بسیار مفید می باشند.

همچنین کود فسفر دار برای رشد این درختان گزینه بسیار عالی می باشند و می توانند ایمنی درخت ها را در برابر بیماری ها و آفات ها افزایش دهند.

 اگر کوددهی بیشتر از نیاز درخت انجام پذیرد ممکن است باعث از بین رفتن درخت و محصولات آن شود. پس توصیه می شود که مقداری از خاک را آزمایش کرده و پس از انجام آنالیزهای مخصوص بر روی خاک در صورت داشتن فقر مواد معدنی از کود های مورد نیاز استفاده شود.

بهترین نهالستان جهت خرید نهال گردو

یکی از بهترین مکان ها برای خرید نهال گردو نهالستان آریا نهال است. شما می توانید انواع نهال های مورد نیاز خود را از این نهالستان بسیار عالی تهیه کنید.

 آریا نهال یک امکان بسیار ویژه است تا افراد بتوانند با خیال راحت و بدون هیچ نگرانی نهال های بسیار با کیفیت و مرغوب را تهیه کرده و در باغ های خود بکارند.

 شما می توانید همین حالا در مرورگر خود واژه ی (آریا نهال) را سرچ نموده و وارد وب سایت آریا نهال به نشانی(ARIYANAHAL.IR) شده و با یک تماس نسبت به خرید انواع نهال گردو و یا سایر ارقام میوه اقدام نمایید.

 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد