سبدگردانی ارز دیجیتال با سود تضمینی در آرکاکوین

کد خبر: 1199087
 سبدگردانی ارز دیجیتال با سود تضمینی در آرکاکوین

سبدگردانی ارز دیجیتال را این روزها اکثر تریدهای ارز دیجیتال حتما به وفور شنیده اند. اما آیا معنای این واژه را می‌دانید؟ اگر دانش و یا زمان کافی برای مدیریت سرمایه خود را در بازار کریپتوکارنسی ندارید، می‌توانید از یک فرد مجرب برای سبدگردانی کمک بگیرید تا بهترین تصمیمات برای سرمایه شما گرفته شود و شما را به سمت سود بیشتر سوق دهد. برای دانستن معنای سبدگردانی ارز دیجیتال در ادامه این مقاله از آرکاکوین با ما همراه باشید.

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال یا Cryptocurrency از دو کلمه Crypto به معنی رمز نگاری و Currency به معنی ارز تشکیل شده است و به شکل خاصی از پول دیجیتال گفته می‌شود که بر پایه علم رمزنگاری ایجاد شده است. ارزهای دیجیتال، ارزهایی هستند که با استفاده از پروتکل‌های خاص رمزنگاری طراحی شده‌اند و شکل فیزیکی ندارند. این ارزها به صورت دیجیتال نگهداری و منتقل می‌شوند و برای بهره‌مندی از ویژگی‌هایی مانند غیر متمرکز بودن، تغییر ناپذیری و شفافیت از سیستم بلاک چین استفاده می‌کنند.

ارز دیجیتال را می‌توان بدون دخالت هر گونه واسطه و به طور مستقیم به صورت اینترنتی به شخص دیگری منتقل کرد و برای این کار نیاز به افتتاح حساب‌های بانکی و استفاده از خدمات بانک یا سایر سازمان‌های واسطه نیست. لازم به ذکر است برای مدیریت سرمایه خود حتما به یک کانال vip ارز دیجیتال نیاز خواهید داشت.

تاریخچه ارزهای دیجیتال

رمز ارزها برای بار نخست در دهه 1980 و به طور دقیق‌تر در سال 1989 میلادی ایجاد شد و در اوایل دهه 1990 نیز پروتکل‌های رمز نگاری و نرم افزاری شروع به توسعه نمودند که این امکان ایجاد یک ارز دیجیتال کاملا غیر متمرکز را فراهم می‌کرد.

در سال 2008 ساتوشی ناکاموتو سیستمی را برای ایجاد ارز دیجیتالی که نیاز به شخص ثالثی ندارد، ترسیم کرد. این سیستم عملا باعث ایجاد انقلاب ارزهای دیجیتال شد. در سال 2009 ناکاموتو پروتکل بیت کوین را ایجاد کرد. بیت کوین به سرعت بین افرادی که نیاز به ارسال بدون واسطه و بدون دخالت بانک‌ها در سراسر مرزها داشتند، محبوب شد. در سال 2010، بیت کوین تنها ارز دیجیتال موجود در بازار بود. آن زمان قیمت بیت کوین تنها چند سنت بود. در سال‌های بعد با ورود ارزهای دیجیتال جدید، قیمت ارزهای دیجیتال ابتدا افزایش و سپس کاهش یافت. همین امر باعث کاهش اعتماد مردم شد.

از اواخر سال 2017 ارزهای دیجیتال شروع به رشد چشمگیری کردند. در نتیجه این امر، ارزش کل بازار برای ارزهای دیجیتال در ژانویه 2018 به 820 میلیارد دلار رسید و سپس در اواخر همان ماه سقوط کرد. البته علیرغم این سقوط شدید، بازار کریپتو شاهد میزان رشد ثابتی در سراسر جهان بوده است.

سبدگردان ارز دیجیتال کیست و سبدگردانی رمز ارز ها چیست؟

سبدگردان (Portfolio Manager) به شخصی حقوقی گفته می‌شود که طبق قراردادی، موظف می‌شود با استفاده از دارایی‌های افراد حقیقی و حقوقی، به سرمایه‌گذاری برای آن‌ها در بازار سرمایه می‌پردازد. سبدگردان با استفاده از دانش تحلیلگران خبره‌ و مجرب بازار سرمایه، پیش‌بینی‌های دقیقی از وضعیت بازار به دست می‌آورد و با استفاده از نتایج آن‌ها تصمیم‌گیری می‌کند. این کار به اصطلاح سبدگردانی نام دارد که در زبان انگلیسی نیز به آن Porfolio Management گفته می‌شود.

سبدگردانی  اختصاصی چگونه انجام می‌شود؟

به طور کلی، سبدگردانی در چند مرحله کلی انجام می‌شود که شامل موارد زیر است:

14

مرحله‌ ایده پردازی، ایجاد پرونده‌ی تجاری ، اولویت‌بندی ابتکاراتی که سرمایه‌گذاری فرد را تضمین می‌کند، انتخاب ابتکار مناسب، برنامه‌ریزی برای انجام ابتکار عمل، اجرای ابتکار عمل انتخابی و در نهایت بازگشت سرمایه با سود.

برای هر مرحله، فرایند خاصی وجود دارد که سبدگردان‌ آرکاکوین از نحوه انجام آن مطلع هستند. لازم به ذکر است که تمام تصمیمات سبدگردان، باید با توجه به مراحل انجام کار گرفته شود و استراتژی هر تصمیمی، همان دلیلی است که می‌تواند باعث افزایش سود خدمات گیرنده باشد.

مدیریت پرتفولیو و یا پرتفوی در سبدگردانی آرکاکوین، بسیار با اهمیت است، زیرا فاکتورهایی وجود دارند که می‌توانند در موفقیت نهایی پروژه و در نتیجه منافع سرمایه‌گذاری تأثیرگذار باشند. به عنوان مثال‌، گاهی اوقات سهم‌هایی که به‌شدت مورد توجه ما قرار می‌گیرند، از سوی کارشناسان مجرب سرمایه، بی‌ارزش تلقی می‌شوند و یا در اولویت پایین‌تری قرار می‌گیرند. با اولویت‌بندی و انتخاب صحیح و آگاهانه سهم‌ها و عدم خرید سهم‌هایی که برای ما نفع ندارند، در زمان صرفه‌جویی کرده و سرمایه‌گذاری کارآمد‌تر خواهد شد. همچنین با این کار بهتر می‌توان روی مسائل مهم تمرکز کرد. این تمرکز منجر به اجرای آسان‌تر و سریع‌تر سبدگردانی می‌شود.

مزایای سبدگردانی ارز دیجیتال آرکاکوین

 • آموختن همیشگی
 • انجام رایزنی‌ها و دریافت آموزش
 • جمع کردن تجارب در طول زمان و درس گرفتن از تجارب
 • تسلط بر احساسات درونی و غلبه بر ترس و زیاده خواهی
 • تلاش برای حفظ سرمایه اولیه و سود‌های به دست آمده در گذشته
 • سرعت عمل بالا در زمان تصمیم گیری

قرارداد سبدگردانی ارز دیجیتال آرکاکوین

نمونه قرار داد‌ سبدگردانی ارز‌های دیجیتال کمی با متفاوت قرار داد‌های سبدگردانی بورس است و مهم‌ترین دلیل این امر نبود قانونی کامل در زمینه ارز‌های دیجیتال است، اما هزینه سبدگردانی و کارمزد سبدگردانی بسیار شبیه به کار سبدگردانی در بورس است. شرکت‌های سبدگردان ارز‌های دیجیتال به سرمایه‌گذاران کمک می‌ نمایند تا ارزش سرمایه شخص با رشد تورم حفظ شود و با توجه به این که این بازار دو طرفه است، حتی در زمان‌هایی که بازار نزولی است می‌توانند با گرفتن موقعیت فروش مناسب از منفی شدن بازار سود کنند.

قرارداد سبدگردانی ارز دیجیتال آرکاکوین چگونه است؟

در امور مهم مالی برای به رسمیت شناختن توافق‌ها، قراردادی منعقد می‌شود. برای سبدگردانی ارز دیجیتال نیز قرارداد یا اسنادی بین سرمایه‌گذار و سبدگردان (یا آرکاکوین) تبادل می‌شود.

15

در بازار سرمایه، سازمان بورس فرمت مخصوصی را برای قرارداد سبدگردانی ارائه نموده است. اما در بازار رمزارزها به دلیل نبودن مرجع و نهاد کنترل‌گر مشخص، شکل و فرمت خاصی برای قرارداد سبدگردانی ارز دیجیتال وجود ندارد. به همین دلیل قراردادها و توافقنامه‌ها برای شرکت‌های ارائه دهنده خدمات سبدگردانی رمزارز، متفاوت است.

سبدگردانی آرکاکوین چه تفاوتی با صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری دارد؟

سبدگردانی و صندوق‌ های سرمایه گذاری هر دو از روش‌های سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در بازارهای مالی هستند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال مجموعه‌ای از دارایی‌های رمزنگاری شده هستند که در کنار هم به عنوان یک دارایی مدیریت می‌شوند. در این صندوق‌ها سرمایه تجمیع می‌شود و به واسطه تخصص و دانش مدیر سرمایه‌گذاری، مدیریت انجام می‌شود.

صندوق ارز دیجیتال همان مفهوم صندوق مشترک سنتی و قدیمی را دارد، با این تفاوت که صندوق‌ کریپتو مختص سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال و دارایی‌ مرتبط با آن است.

بارزترین تفاوت سبدگردانی و صندوق‌ های سرمایه گذاری این است که در صندوق‌ها، همه سرمایه‌گذاران یک سبد مشترک دارند و سبد اختصاصی نیست، اما در فرایند سبدگردانی هر سرمایه‌گذار، پرتفوی اختصاصی دارد.

سبدگردانی و صندوق در هزینه و کارمزد نیز تفاوت دارند. معمولا کارمزد صندوق‌ها از محل خرید و فروش واحدها دریافت می‌شود، اما محاسبه کارمزد سبدگردانی به روش‌های گوناگونی انجام می‌شود که شامل کارمزد ثابت و کارمزد متغیر است.

سبدگردانی به دلیل اختصاصی بودن، نسبت به صندوق‌ها هزینه‌های بیشتری دارد. از آنجایی که در صندوق‌ها تمام سرمایه‌ها به عنوان یک سرمایه واحد مدیریت می‌شوند، معمولا هزینه‌های کمتری دارد.

همچنین سبدگردانی معمولا برای سرمایه‌های کلان انجام می‌شود، اما در صندوق های‌ ارز دیجیتال امکان سرمایه‌گذاری با مبالغ کم نیز وجود دارد.

آیا برای میزان سود سبدگردانی تضمینی وجود دارد؟

تضمین کردن سود در شرکت‌های سبدگردانی غیرقانونی است. مواردی وجود دارد که سبدگردان بتواند در صندوق‌های سرمایه‌گذاری، میزان پولی را سرمایه‌گذاری کند. البته، سود این صندوق‌ها بازدهی زیادی نخواهد داشت و اغلب تنها کمی بیشتر از سود بانک است. البته این صندوق‌ها همیشه سوددهی داشته‌اند.

اما سبدگردان آرکاکوین بازار را به خوبی می‌شناسد، شرایط بازار را می‌داند، تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌های صحیحی درباره آن دارد. بنابراین بهترین و مناسب‌ترین عملکرد را در بازدهی سرمایه ارائه خواهد داد. این مسئله را نیز به خاطر داشته باشید که سبدگردان در زیان سرمایه‌گذار، هیچ سهمی ندارد و این زیان شامل حال وی نخواهد شد.

 

چرا سبدگردانی ارز دیجیتال آرکا کوین؟

مجموعه مشاوره سرمایه‌گذاری آرکاکوین، حدود ده سالی است که به‌صورت تخصصی در زمینه رمز ارزها فعالیت می‌کند. هسته این مجموعه از تحلیلگران و سبدگردان های با تجربه و توانمندی تشکیل شده که وقت خود را وقف بازار کریپتوکارنسی کرده‌اند. محصولات و خدمات متنوع Arcacoin، فرصت مناسبی را برای علاقمندان به سرمایه‌گذاری در حوزه رمزارزها به‌وجود آورده است. این خدمات علاوه بر سبدگردانی اختصاصی ارز دیجیتال شامل ارائه مشاوره‌ های تخصصی، تشکیل و مدیریت پرتفوی سرمایه‌گذاری، معرفی فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها است.

کلام نهایی

در این مطلب که به کوشش وب سایت آرکاکوین Arcacoin به معرفی ارز دیجیتال پرداختیم و درباره معنای سبدگردانی ارز دیجیتال با شما صحبت کردیم تا با معنای این واژه و کمکی که در مدیریت سود به شما می‌کند آشنا شوید. قطعا هر تریدر به دنبال کسب نتایج عالی و سود بیشتر در این بازار است. پس اگر به دلیل کمبود وقت، موفق به مدیریت سرمایه خود نمی‌شوید، این کار را به سبدگردان ارز دیجیتال آرکاکوین بسپارید. آرکا کوین با سال‌ها تجربه موفق و بهره‌گیری از متخصصین حرفه‌ای سرمایه شما را به بهترین شکل مدیریت می‌کند تا شما به سود بیشتری دست یابید.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها