لباس کار آتش نشانی چست؟

کد خبر: 1203524

همانطور که اطلاع دارید تمامی آتش نشان ها برای نجات جان افراد از آتش باید وارد شعله های حریق شوند. پس مهم است که لباس کار مناسب داشته باشند که خودشان صدمه ای نبینند. از گذشته تا امروز تجهیزات آتش نشانی و لباس های ایمنی مختلفی ساخته و تولید شده است که با گذر زمان و پیشرفت علم این تجهیزات به مراتب بهتر و پیشرفته تر می شوند و برای هر محیطی لباس های مختلفی ساخته و تولید خواهد شد.

لباس کار آتش نشانی چست؟

 

 

انواع لباس کار آتش نشانی

در هر کدام از این محیط ها می توان از لباس کار مردانه مخصوص خودش استفاده کرد.

 

 1. شعله های آتش
 2. محیط رطوبت دار
 3. محیط های اسیدی

آشنایی با انواع جنس لباس

آن چیزی که در مورد جنس لباس مشخص است این است که باید در برابر سوختن و آتش مقاومت بالایی و انعطاف خوبی داشته باشند. برای اینکه این لباس ها این ویژگی را داشته باشند از دو جنس کولار و نومکس استفاده می شود. جنس نومکس در برابر آتش و حرارت بسیار مقاوم می باشد. کولار که توسط متخصصان پلیمری ساخته شده است ویژگی انعطاف پذیری را به لباس می دهد.

برای مثال: تیشرت ها، محافظ گوش و لباس های سرهمی، کفش و... از جنس کولار و نومکس می باشند. همچنین جنس کفش ها از چرمی بسیار خوب و مقاوم استفاده می شود که جنس آن ها نیز نومکس می باشد. در کلاه نیز از پلاستیک بسیار مقاوم در برابر حرارت استفاده می شود که برای محافظت از گوش بکار می رود و جس آن نیز کولار و نومکس می باشد.

لباس کار فرم آتش نشانی

همانطور که مطلع هستید در لباس کار مردانه از بهترین پارچه های صنعتی و با کیفیت ترین نوع دوخت انجام می شود، همچنین لباس فرم جز الزاماتی می شود که در شروع هر نوع کاری برای یکدست و یکسان سازی کارکنان انجام می شود.

لباس کار آتش نشانی از 3 قسمت تشکیل شده:

 1. لایه بیرونی: در مورد لایه بیرونی باید گفت که وظیفه آن محافظت از آتش می باشد که باید در برابر آن بسیار مقاوم باشد. از دیگر ویژگی هایی که دارد مقاومت خوب آن در برابر انفجار است. شاید بهتر است که اینگونه عنوان کرد که لایه بیرونی مهم ترین قسمت لباس می باشد و یک محافظ اصلی از بدن در برابر آتش است، اگر اشکالی در این قسمت باشد دیگر نمی توان محافظ خوبی برای بدن باشد.

18

 1. لایه میانی: در مورد قسمت لایه میانی باید گفت که لایه ای می باشد که با ویژگی های ضد رطوبتی که از ورود و خروج هرگونه رطوبت به داخل لباس جلوگیری می کند. محافظ این لباس از بدن به این شکل می باشد که از سوختن توسط آب جلوگیری می کند و همچنین از گرمای زیادی هم جلوگیری خواهد کرد و باعث گردش هوای بهتر در لایه های لباس خواهد شد.
 2. لایه داخلی: این لایه طوری طراحی می شود که کاملا ضد گرما باشد و از آتش گرفتن لباس جلوگیری کند.

لباس کار آتش نشانی یکسره

برای جلوگیری از آسیب های موجود در محیط کار، هر کارگر باید از لباس ایمنی مناسب با شغل مورد نظرش استفاده کند تا بدن آن در برابر عوامل محیطی محفوظ بماند. خرید لباس کار به صورت یک تکه یا دو تکه، پیراهن و شلوار و یا کاپشن و شلوار می باشد که در این قسمت با ویژگی لباس ترگال آبی خواهیم پرداخت.

ویژگی لباس کار یکسره ترگال آبی

ساده ترین نوع لباس کار همان لباس یکسره می باشد که از تمام بدن از جمله تنه انسان بسیار عالی محافظت می کند. این نوع لباس برای راحتی کاربر از جلو زیبپ دارد و در قسمت بالا تنه آن دوجیب و دو جیب دیگر در قسمت جلوی شلوار و همچنین یک جیب نیز پشت شلوار طراحی شده است. جنس این لباس از پارچه ترگال و به رنگ آبی می باشد، همچنین کشور تولید کننده آن ایران است  که در سایزهای مختلف که در بازار موجود است تولید می کند. این لباس با کیفیت در برابر عوامل محیطی و شیمیایی بسیار مقاوم می باشد. کاربرد این لباس در کارهای صنعتی، معماری، عمرانی و غیره..... می باشد.

لباس کار عملیاتی مشکی آتش نشانی

قبل از انجام هر کاری، پوشیدن لباس کار ایمنی ضروری می باشد. لباس های آتش نشانی از بدن در برابر صدمات ناشی از آتش سوزی های احتمالی در انجام کار محافظت می کند. این لباس ها علاوه بر حفظ ایمنی و سلامتی باعث همانگی هایی در محیط کار می شود، خرید لباس کار عملیاتی مشکی تولید کشور ایران می باشد که برای جلوگیری از صدمات فرد تولید شده است.

19

این لباس عملیاتی که رنگ آن مشکی است، به صورت دو تکه کت و شلوار طراحی شده است و دارای محافظت در برابر حرارت بالا به همراه لایه های محافظ داخلی می باشد. این محصول دارای نوارهای شب رنگی است که برای دید بهتر این نوارها روی لباس قرار داده می شود. همچنین دارای جیب و آستر می باشد و برای صرفه جویی در زمان، به وسیله زیپ باز و بسته می شود. سرآستین های این لباس به صورت چسبی است، در برابر آتش بسیار مقاوم می باشد؛ همچنین جنس این پارچه از کتان است.

لباس کار عملیاتی تماس با آتش

این لباس برای اتفای حریق از آتش مورد استفاده قرار می گیرد. این پوشش دارای 5 بخش می باشد و بیشترین ایمنی را برای افراد بوجود می آورند. کلاه خود، اورکت، شلوار، دستکش ساق بلند و پوشه کامل پا در این لباس وجود دارد، جنس خارجی این لباس از آلومنیوم فایرتکس و فایبرگلاس نسوز می باشد که حرارت را تا حد زیادی بازتاب می دهد. لایه های داخلی این لباس کار از الیاف ضد گرما و حرارت ساخته شده است. این لباس نیز در 3 سایز کوچک، متوسط و بزرگ وجود دارد.

برای سفارش با لباس کار پاکان صنعت تماس بگیرید.

لباس کار عملیاتی ورود و عبور از آتش

مانند مدل های قبلی از فایبرگلاس و آلومنیوم تولید شده، نوع پوشیدن آن به صورت اورال می باشد. شما برای خرید لباس کار می توانید به سایت پاکان صنعت مراجعه کنید.

لباس محیط های مرطوب و دارای الکتریسیته

این لباس ها بیشتر به شکل یکسره و اورال می باشد که همراه با چکمه و دستکش مخصوص عرضه می شود. جنس این لباس به شکلی می باشد که در محیط های مرطوب و یا محیط هایی که مواد اسیدی و بخارات در آنجا وجود دارد بسیار خوب عمل می کنند و آتش نشان ها می توانند وظیفه خود را در این محیط های مرطوب انجام دهند. می توان گفت که این لباس ها الکتریسیته بدن را به صورت ایمن به زمین انتقال می دهند و تا حد زیادی از برق گرفتگی جلوگیری می کنند.

 

 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها