ایرانیان مونترال و زندگی در این شهر

کد خبر: 1205810

بنا به گزارش IranianRealtor.org، مونترال بزرگ‌ترین شهر ایالت کبک کاناداست که بیش از 4.2 میلیون نفر در آن زندگی می‌کنند. مونترال شهری دو زبانه است. علاوه بر زبان انگلیسی، بخش زیادی از مردم آن به زبان فرانسوی نیز مسلط هستند. امکانات رفاهی، مراکز تحصیلی و فرصت‌های کاری زیادی در مونترال وجود دارند. از آن گذشته نباید فراموش کنید که مونترال در ردیف شهرهای گران کانادا قرار ندارد. به همین دلیل هزینه خرید خانه در مونترال و همچنین هزینه‌های زندگی روزمره در این شهر نسبت به بسیاری دیگر از شهرهای کانادا مانند ونکوور پایین‌تر است. خیلی‌ها مونترال را با پاریس فرانسه مقایسه می‌کنند. شهری مدرن که رنگ و بوی فرهنگی دارد و تنوع بافت جمعیت از قاره‌های مختلف جهان در آن به چشم می‌خورد. اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، خرید خانه در مونترال یکی از بهترین گزینه‌ها در رده قیمت متوسط پیش روی شماست.

ایرانیان مونترال و زندگی در این شهر

 

خرید خانه در مونترال

بر اساس آخرین آمار که مربوط به سال 2016 است، تعداد ایرانیان مونترال از مرز 24 هزار نفر عبور کرده است. قطعا در طول سال‌های اخیر با توجه به مهاجرت تعداد بیشتری از ایرانیان به کانادا، جمیعت هم‌وطنان ساکن مونترال افزایش یافته است. فرقی نمی‌کند که برای خرید خانه در کانادا، شهر مونترال را انتخاب می‌کنید یا گزینه‌های دیگری را مد نظر دارید.

اولین نکته‌ای که باید مدنظر داشته باشید این است که مجوز خرید خانه در این کشور را دریافت کنید. این مجوز صرفا در اختیار اقشار خاصی قرار می‌گیرد. نکته بعدی این است که باید معادل 20 درصد بهای ملک را به عنوان مالیات پرداخت کنید. بنابراین تنها در صورتی خرید ملک در کانادا را انتخاب کنید که قصد اقامت در این کشور را دارید.

موضوع مهم دیگر که باید حتما مد نظر قرار دهید، رعایت قوانین خرید خانه در مونترال کانادا است. قوانین خرید خانه برای اتباع خارجی در کانادا تقریبا برای تمام شهرها یکسان است. برای جلوگیری از بروز هرگونه دردسر، بهترین راه کمک گرفتن از یک مشاور املاک ایرانی در مونترال است. این فرد علاوه بر آگاهی از قوانین، تجربه کافی از نحوه خرید و فروش ملک در کانادا را دارد. به همین دلیل شما را با پیدا و پنهان خرید خانه در مونترال آشنا می‌کند تا تجربه موفقی در این زمینه داشته باشید.

چگونگی خرید خانه در مونترال

Figure 2چگونگی خرید خانه در مونترال

 

آیا می‌دانید که برای خرید خانه در مونترال می‌توانید از بانک‌های کانادایی وام دریافت کنید؟ هر چند که نرخ بهره وام‌های بانکی کانادا برای اتباع خارجی نسبتا بالاست؛ اما به هر حال یک راه حل برای جبران کمبود بودجه در مسیر خرید خانه به شمار می‌رود. برای اینکه مشمول دریافت وام شوید، باید به‌گونه‌ای ثابت کنید که توان مالی بازپرداخت اقساط آن را دارید. برای این منظور بانک اسنادی را از شما مطالبه می‌کند که با ارائه آن‌ها می‌توانید تاییدیه دریافت وام معادل درصدی از قیمت ملک انتخاب شده را بگیرید. پس از آن می‌توانید برای خرید خانه مناسب خود اقدام کنید.

با طی کردن 11 مرحله زیر می‌توانید خانه مد نظر خود را در شهر مونترال کانادا تهیه کنید:

 • مرحله اول: انتخاب یک مشاور املاک با تجربه در مونترال   
 • مرحله دوم: مشخص کردن بودجه خرید خانه 
 • مرحله سوم: اقدام برای دریافت وام بانکی و دریافت پیش تاییدیه از بانک
 • مرحله چهارم: انتخاب محله مناسب برای خرید خانه
 • مرحله پنجم: پیدا کردن خانه مناسب از بین گزینه‌های موجود
 • مرحله ششم: مذاکره با فروشنده برای رسیدن به توافق 
 • مرحله هفتم: دادن پیش پرداخت و تنظیم قرارداد بین خریدار و فروشنده
 • مرحله هشتم: انجام مفاد قرارداد خرید ملک و پرداخت هزینه‌های جانبی
 • مرحله نهم: ثبت رسمی قرارداد خرید خانه در آمریکا
 • مرحله دهم: دریافت وام بانکی با ارائه اسناد
 • مرحله یازدهم: پرداخت مابقی هزینه ملک به مشتری و تحویل خانه

هزینه‌های خرید و اجاره ملک در مونترال

قبل از اقدام برای خرید خانه در مونترال باید از وضعیت بازار خرید و اجاره ملک در این شهر اطلاع پیدا کنید. میانگین نرخ اجاره بها برای آپارتمان یک خوابه در کانادا برابر 1820 دلار در ماه است. مطابق آخرین بررسی‌های صورت گرفته میانگین اجاره بهای آپارتمان یک خوابه در مونترال برابر 1516 دلار در ماه است. از این حیث مونترال در جایگاه شانزدهم بین سایر شهرهای کانادا قرار دارد. لازم به ذکر است که میانگین اجاره آپارتمان دو خوابه در مونترال نیز برابر 1994 دلار است.

میانگین قیمت آپارتمان یک خوابه در شهر مونترال نیز برابر 530 هزار دلار است. همان طور که مشاهده می‌کنید بازار خرید و اجاره ملک در مونترال نسبت به سایر شهرهای کانادا قیمت پایین‌تری دارد. بنابراین اگر قصد خرید خانه با قیمت مناسب در کشور کانادا را دارید، توصیه می‌کنیم که حتما مونترال را به عنوان یکی از بهترین گزینه‌های موجود پیش روی خود در نظر بگیرید.

 

بهترین محله‌های مونترال برای زندگی

Figure 3بهترین محله‌های مونترال برای زندگی

 

انتخاب محله مناسب برای زندگی در هر شهری از جمله اصول مهم در خرید خانه به شمار می‌رود. شهر مونترال نیز از کنار هم قرار گرفتن محله‌های مختلفی تشکیل شده است که هر کدام بافت جمعیتی و خصوصیات منحصربه‌فردی دارند. شما باید محله‌هایی را برای زندگی در مونترال انتخاب کنید که از نظر فرهنگی با روحیه‌تان سازگار هستند. تعدادی از محله‌های مونترال از نظر امکانات رفاهی در شرایط بسیار خوبی به سر می‌برند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم برای خرید خانه در مونترال، یکی از محله‌های زیر را انتخاب کنید:

 • Mount Royal
 • Saint Henri
 • Beaconsfield
 • Little Italy
 • Le Plateau
 • Notre Dame
 • Ville Marie

برخی از این محله‌ها بافت مدرن دارند؛ اما برخی دیگر ساختار کلاسیک و تاریخی خود را حفظ کرده‌اند. با توجه به سلیقه خود می‌توانید در بین آن‌ها گزینه مناسب برای اقامت را پیدا کنید. فراموش نکنید که هیچ کس مانند یک مشاور املاک حرفه‌ای نمی‌تواند در انتخاب بهترین محله بری خرید خانه در مونترال شما را راهنمایی کند.

منبع: www.iranianexchange.com

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها