کمک به خیریه ها و تاثیر آن بر آرامش روان

کد خبر: 1208374
کمک به خیریه ها و تاثیر آن بر آرامش روان

 

 

کمک به خیریه تنها شامل کمک‌های نقدی نیست و می‌تواند شامل کمک‌های غیرنقدی هم باشد. کودکان بی‌سرپرست و خانواده‌های کم بضاعت به کمک‌های نقدی و غیرنقدی همه هموطنان نیاز دارند و همه ما با کمک به خیریه می‌توانیم به هموطنان نیازمند خود کمک کنیم.

به‌عنوان مثال، اگر می‌توانید مهارت‌هایی را آموزش بدهید و برای افراد تحت پوشش مؤسسه، اشتغال‌زایی کنید، می‌توانید به‌صورت غیرنقدی به هموطنان نیازمند خود کمک کنید.

اگر دغدغه کمک به افراد نیازمند را دارید، می‌توانید به‌عنوان مددکار، روانشناس و ... بر اساس مهارت خود، با خیریه همکاری داشته باشید. بخشندگی و کمک به افراد نیازمند محدود به کمک‌های نقدی و اعداد و ارقام بالا نمی‌شود، هر فردی می‌تواند در حد توان خود به افراد نیازمند کمک کند.

مؤسسه خیریه نیکان ماموت یک مؤسسه خصوصی و خیریه کمک به نیازمندان است که با کمک عموم مردم و خیرین برای کمک به نیازمندان گام برمی‌دارد. شما هم می‌توانید با کمک به خیریه نیکان ماموت، سهم بزرگی در کمک‌رسانی به هموطنان نیازمند خود داشته باشید.

چرا کمک به خیریه مهم است؟!

این یک واقعیت است که فقر وجود دارد و ریشه‌کن نشده و نخواهد شد! به همین دلیل، کمک‌های مردمی برای تأمین مایحتاج زندگی نیازمندان، اشتغال‌زایی و ... می‌تواند نقش بسیار زیادی برای رفع بی‌پولی اقشار کم بضاعت جامعه داشته باشد.

بدین ترتیب کمک به خیریه می‌تواند فواید زیر را در پی داشته باشد:

 • کاهش فقر در جامعه
 • پیشرفت و پویایی نظام اقتصادی
 • برقراری عدالت اقتصادی و اجتماعی
 • امنیت جامعه از نابودی و توسعه فساد

کمک به تحصیل و آموزش کودکان

همه ما با اهمیت تحصیل و سوادآموزی آشنا هستیم و می‌دانیم که همه کودکان باید فرصتی برای تحصیل داشته باشند. تک‌تک ما می‌توانیم با کمک به خیریه، نقش مهمی در تحصیل و آموزش کودکان بی‌سرپرست و کم بضاعت داشته باشیم. به همین دلیل است که مؤسسات خیریه به میدان آمده‌اند و برای تأمین مایحتاج زندگی و تحصیل کودکان و خانوارهای کم بضاعت فعالیت می‌کنند.

مؤسسه خیریه نیکان ماموت با به طراحی و فروش بنر تسلیت می‌پردازد و از درآمد این کار برای تأمین بودجه تحصیل و آموزش کودکان استفاده می‌کند. شما هم می‌توانید با خرید این بنر تسلیت، به مؤسسه نیکان ماموت کمک کنید تا کودکان بی‌شماری را به مدرسه بفرستد.

برخی از کمک‌ها به مؤسسه خیریه به شرح زیر هستند:

 1. تهیه بورسیه برای دانش آموزان نیازمند و با استعداد
 2. حمایت از فرزندان مددجویان در تمامی مراحل تحصیل
 3. تأمین کمک هزینه تحصیلی برای دانش آموزان و دانشجویان
 4. تشویق دانش آموزان و دانشجویان ممتاز از طریق خرید هدایا

کمک به کودکان سرطانی

سرطان بزرگ و کوچک نمی‌شناسد و افراد بسیاری را درگیر خود می‌کند. در این میان، کودکانی هم هستند که درگیر بیماری سرطان می‌شوند و خانواده‌ها نمی‌توانند هزینه درمان آن‌ها را بپردازند. به همین دلیل، مؤسسات خیریه سعی در تأمین هزینه‌های درمانی کودکان سرطانی دارند. برای کمک به کودکان سرطانی، روش‌های زیادی وجود دارد. شما می‌توانید کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را به مؤسسات خیریه ارائه دهید و درمان این کودکان را راحت‌تر سازید.

چطور می‌توانیم به خیریه کمک کنیم؟

 

8

 

کمک به خیریه به روش‌های مختلفی انجام می‌شود و فرقی هم ندارد که چقدر کمک مالی می‌کنید و اصلاً کمک شما مالی است یا به روش دیگری کمک خود را ارئه می‌دهید؛ شما می‌توانید با روش‌های زیر به خیریه کمک کنید:

روش‌های نقدی و غیرنقدی

شما می‌توانید کمک‌های نقدی خود را به خیریه‌ها بدهید تا مؤسسه بتواند آن را صرف تأمین پوشاک، خوراک و ... کند و به نیازمندان ارائه دهد. همچنین شما می‌توانید کمک‌های غیرنقدی مانند پوشاک و ... را به خیریه بدهید تا به دست نیازمندان برسد. با این اوصاف، شما می‌توانید با کمک به خیریه، به افرادی که واقعاً نیازمند هستند، کمک کنید. با این کار می‌توانید نقش بزرگی در تأمین آسایش زندگی افراد نیازمند ایفا کنید.

شما می‌توانید کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را به مؤسسه خیریه نیکان ماموت ارائه دهید تا این مؤسسه بتواند با استفاده از این منابع، به تأمین خوراک، پوشاک و ... نیازمندان بپردازد.

کمک‌های غیرمالی 

به‌عنوان کمک غیرمالی می‌توانید یک پرستار باشید. لازمه پرستار بودن، داشتن روحیه بالا است. اگر شما هم از این ویژگی برخوردار هستید، می‌توانید در مؤسسات خیریه به‌عنوان پرستار داوطلب مشغول به کار شوید. همچنین اکثر مؤسسات خیریه با کودکان در ارتباط هستند؛ اگر شما می‌توانید با کودکان به‌خوبی ارتباط برقرار کنید، با پرستار بودن در مؤسسه خیریه می‌توانید به این مؤسسات کمک بزرگی کنید. البته اگر می‌خواهید به‌عنوان پرستار در یک مؤسسه خیریه مشغول به کار شوید، باید از سلامت کامل جسمی و روحی برخوردار باشید. همچنین باید صبر بالایی داشته باشید تا بتوانید ارتباط مؤثری با کودکان این مؤسسات برقرار کنید.

اهداء خون و کمک به خیریه

 

9

 

یکی دیگر از گزینه‌های کمک به مؤسسه خیریه کمک به فقرا، اهداء خون است. اهداء خون به‌خصوص برای مؤسسات حامی کودکان سرطانی بسیار مهم است. اهداء خون بزرگ‌ترین هدیه‌ای است که می‌توان به هموطن ارائه داد. اهداء خون اهداء زندگی است! پس مطمئن باشید که با اهداء خون کمک بزرگی به مؤسسات خیریه می‌کنید. اگر می‌خواهید به نحوی به مؤسسات خیریه کمک کنید، می‌توانید با اهداء خون این کار را انجام دهید. شما می‌توانید با اهداء خون به بیماران درگیر شیمی درمانی یا پیوند عضو، افراد داری خون‌ریزی داخلی یا خون‌ریزی حیاتی در طول عمل جراحی کمک کنید.

شما می‌توانید کمک‌های خود را به مؤسسه خیریه نیکان ماموت ارائه بدهید تا این مؤسسه با استفاده از کمک‌های شما بتواند مایحتاج زندگی روزمره نیازمندان را تهیه کرده، به کودکان برای رفتن به مدرسه کمک کرده، پوشاک خانوارها را تهیه کند و ... .

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم در مورد کمک به خیریه صحبت کنیم. دریافتیم که برای کمک به افراد نیازمند، حتماً نباید پول پرداخت کنید و شما می‌توانید با آموزش مهارت‌های خود به هموطن نیازمند خود کمک کنید. از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بودید، از شما متشکریم. امیدواریم این مطلب برایتان مفید بوده باشد و بتوانید کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را به دست افراد نیازمند برسانید.

برگرفته از وب سایت خیریه نیکان ماموت  https://www.nikancharity.org/

 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها