اسلیو معده چیست + هزینه عمل اسلیو معده در سال ۱۴۰۲

کد خبر: 1208682
اسلیو معده چیست + هزینه عمل اسلیو معده در سال ۱۴۰۲

 

 

اضافه وزن و چاقی تأثیرات منفی بر روی سلامت افراد دارد. علاوه بر تأثیرات منفی اضافه وزن بر سلامت، چاقی سبب کاهش اعتماد به نفس افراد نیز می‌شود. به طور کلی بیشتر افرادی که دچار چاقی هستند در پی یافتن روش‌هایی برای کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده‌آل می‌باشند. در برخی موارد پیروی از رژیم‌های غذایی خاصی که در این زمینه وجود دارد می‌تواند به کاهش وزن کمک کند، اما گاهی اوقات رژیم درمانی هم تأثیری بر روی کاهش وزن ندارد! در چنین مواردی انجام روش‌های دیگر نظیر عمل جراحی به فرد پیشنهاد می‌شود. عمل جراحی به نام اسلیو یک عمل کوچک کنند معده هست که در آن قسمتی از معده برش داده و برداشته می‌شود. اگر فرد مبتلا به اضاه وزن مفرط باشد در طی عمل اسلیو در حدود 80 تا 90 درصد از حجم معده او برداشته می‌شود، یعنی تنها 20 یا 30 درصد از حجم معده آن‌ها در بدن باقی می‌ماند. این به معنای کاهش قابل توجهی در حجم غذای دریافتی و در نتیجه کاهش وزن و لاغری است. در این مقاله با ما همراه باشید تا علاوه بر کسب اطلاعات بیشتر در مورد اسلیو معده در مورد هزینه عمل اسلیو معده هم اطلاعات بیشتری کسب کنید.

اسلیو معده چیست:

رژیم درمانی یک روش مناسب برای کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام است. این روش درمانی برای برخی از افراد مؤثر نیست! به این معنا که برخی از افرادی که اضافه وزن مفرط دارند با استفاده از روش‌ها و تکنیک‌های مختلفی که در این زمینه وجود دارد نمی‌توانند کاهش وزن داشته باشند. روش پیشنهادی به این افراد انجام اسلیو معده است. در طی این عمل مقداری از حجم معده برش داده و از بدن خارج می‌شود و حجم کمتری از معده در بدن باقی می‌ماند. این کار سبب کاهش قابل توجهی در میزان غذا خوردن شخص می‌شود. کمتر غذا خوردن هم به معنای دریافت کالری کمتر و در نتیجه کاهش وزن است. اسلیو معده سبب تغییرات هورمونی مؤثر بر روی کاهش وزن هم می‌شود. جالب است بدانید تغییرات هورمونی به وجود آمده در نتیجه انجام عمل اسلیو معده سبب می‌شود بسیاری از عوارض ناشی از اضافه وزن نظیر فشار خون بالا و بیماری‌های قلبی هم درمان شود.

در بین روش‌های موجود برای کاهش وزن، اسلیو بیشترین تأثیر را دارد. در این روش می‌توان به صورت کاملاً ایمن حجم قابل توجهی از اضافه وزن خود را از دست بدهید. انجام این عمل شرایط خاصی دارد، در نتیجه همه افراد نمی‌توانند آن را انجام دهند. یکی از مهم‌ترین شرایط برای انجام دادن اسلیو معده داشتن شاخص توده بدنی توصیه شده برای انجام این عمل جراحی است. به همین دلیل قبل از عمل باید با یک پزشک متخصص در این زمینه مشورت کنید تا پزشک شرایط بدنی را بررسی کرده و نظر خود را اعلام کند. به طور معمول افرادی که شاخص توده بدنی آن‌ها بالای 40 است شرایط انجام اسلیو معده را دارند.

توجه داشته باشید که انجام عمل اسلیو معده به تنهایی تضمینی برای کاهش وزن نیست! این عمل تا حد بسیار زیادی می‌تواند اضافه وزن شما را کاهش دهد، به شرط اینکه بعد از انجام عمل جراحی سبک زندگی خود را تغییر داده و عادات غذایی سالمی داشته باشید. در صورت تغییر سبک زندگی بعد از انجام این عمل در طولانی مدت می‌توان به تناسب اندام رسید.

انجام عمل اسلیو معده به چه کسانی پیشنهاد می‌شود:

_ اگر دچار اضافه وزن و چاقی هستید، بهتر است به عنوان اولین روش برای کاهش وزن بر روی روش اسلیو معده حساب باز نکنید، زیرا افرادی برای انجام این عمل مناسب هستند که حداقل شش ماه برنامه ورزشی منظم داشته و از رژیم غذایی خاصی پیروی می‌کردند، با این وجود کاهش وزن نداشته‌اند.

2

_ گروه بعدی افرادی هستند که شاخص توده بدنی آن‌ها از 40 بیشتر بوده و از بیماری اضافه وزن مفرط رنج می‌برند. فرد متقاضی انجام عمل باید بیشتر از 5 سال به اضافه وزن مفرط مبتلا باشد و در حدود 45 کیلو گرم اضافه وزن داشته باشد.

_ افرادی که از دارو‌هایی خاصی استفاده می‌کنند و مصرف این دارو‌ها سبب احساس بیشتر گرسنگی در آن‌ها می‌شود که این گرسنگی بیشتر به معنای دریافت کالری بیشتر و در نتیجه اضافه وزن و چاقی است.

_ انجام این عمل به افراد چاقی که بیماری‌های زمینه‌ای نظیر کلسترول، فشار خون، دیابت و. . دارند هم پیشنهاد می‌شود.

_ شخصی که متقاضی انجام اسلیو معده است باید سنی بین 18 تا 65 سال داشته باشد و بیماری روحی و روانی خاصی نداشته باشد. فرد متقاضی انجام عمل کوچک کردن معده نباید به الکل و دیگر مواد مخدر اعتیاد داشته باشد.

انجام عمل اسلیو معده به چه کسانی پیشنهاد نمی‌شود:

_ بیماران مبتلا به صرع و افرادی که اختلالات عصبی و روانی دارند بهتر است این عمل را انجام ندهند.

_ انجام عمل برای افراد زیر 18 سال و افراد با سن بیشتر از 65 سال ممنوع است.

 

_ افرادی که اضافه وزن ندارند نباید این عمل را انجام دهند. از دیگر موارد منع افرادی هستند که به مصرف مواد مخدر اعتیاد دارند.

_ افرادی که اضافه وزن داشته و مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای به مدت طولانی هستند هم در لیست موارد منع برای انجام عمل اسلیو قرار دارند.

هزینه عمل اسلیو معده:

هزینه عمل اسلیو معده به چهار عامل اصلی بستگی دارد. از جمله:

 1_ نوع بیمارستانی که قصد انجام دادن عمل در آن را دارید، هزینه‌های عمل در بیمارستان دولتی و خصوصی متفاوت است.

 2_ مورد بعدی میزان تخصص پزشکی است که قصد انجام دادن عمل شما را دارد، یعنی هزینه مورد نیاز برای انجام دادن عمل توسط فرد متخصص با هزینه لازم برای انجام شدن عمل توسط پزشک فوق تخصص متفاوت است.

3_ عامل دیگر مؤثر بر هزینه عمل اسلیو معده نوع بیمه فرد و پوشش دهی آن است.

4_ شهر محل سکونت بیمار، یعنی همان شهری که بیمار قصد انجام دادن عمل در آن را دارد هم بر روی هزینه نهایی مؤثر خواهد بود.

بیشتر هزینه عمل صرف انجام آزمایش‌های مربوطه و همچنین صرف اتاق عمل و بستری شدن فرد می‌شود. دارو هم از دیگر هزینه‌های پرداختی برای انجام عمل اسلیو معده است. در نتیجه برای این عمل نمی‌توان یک هزینه مشخص بیان کرد زیرا مبلغ دقیق مورد نیاز برای انجام عمل در شهر‌های مختلف و حتی بیمارستان‌های مختلف با یکدیگر تفات دارد.

مراحل انجام دادن عمل اسلیو معده:

این عمل با بیهوش کردن بیمار آغاز می‌شود. بعد از بیهوشی چند برش بسیار کوچک در سطح شکم فرد ایجاد می‌شود. طول این برش‌ها در حدود 1 تا 2 سانتی‌متر خواهد بود. در مرحله بعد به جهت وارد کردن دستگاه لاپاراسکوپی به درون شکم سطح آن متسع می‌شود. مرحله بعدی هم شامل وارد کردن دوربین لاپاراسکوپ به شکم بیمار است تا تیم جراحی با استفاده از آن بتواند موضع عمل را مشاهده کند. در مرحله بعد دستگاه‌های جراحی لازم برای انجام عمل وارد بدن فرد می‌شود که این دستگا‌ها تماماً ظریف و باریک هستند به نحوی که از همان برش کوچک عبور داده می‌شوند. بعد از وارد کردن ابزار به درون شکم بیمار نوبت به برش دادن معده و خارج کردن حجم برش داده می‌رسد. بعد از آن هم معده باقی مانده در بدن منگه می‌شود و تیم جراحی برای اطمینان از نبودن نشت آن را بررسی می‌کنند. اگر نشتی در قسمت برش معده وجود نداشته باشد ابزار جراحی از درون شکم فرد خارج شده و عمل اسلیو با بخیه کردن برش‌های سطح شکم پایان می‌یابد. این عمل زمان زیادی نیاز ندارد و تمام مراحل در کمتر از 2 ساعت انجام می‌شوند.

3

به عنوان سخن پایانی باید گفت در این مقاله به توضیح بیشتر در مورد اسلیو معده پرداختیم. دانستید که این روش یکی از روش‌های موجود برای کاهش وزن و لاغری است که در طی آن حجم زیادی از معده برش داده و خارج می‌شود. کاهش حجم معده هم به معنای کمتر غذا خوردن و کاهش وزن است. توجه داشته باشید که تمام افرادی که رویای تناسب اندام را دارند نمی‌توانند از این عمل جراحی استفاده کنند و انجام اسلیو شرایط خاصی دارد.

 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها