چرا قرص متفورمین باعث لاغری می شود؟

کد خبر: 1234374

چرا قرص متفورمین باعث لاغری می شود؟ سریع تر لاغر شدن بزرگترین خواسته افراد چاق در طول رژیم می باشد. برخی به دنبال قرص متفورمین و رژیم غذایی برای لاغری می روند.لاغری با متفورمین اکثر افراد لاغری با قرص را ترجیح می دهند چراکه حوصله رژیم های سخت و طولانی را ندارند. ممکن است شما یا اطرافیانتان برای درمان دیابت از متفورمین استفاده نمایید. حالت دیگری نیز وجود دارد. شاید شما بار اولتان باشد که بخواهید از این قرص به هدف لاغری استفاده کنید. ولی چرا قرص متفورمین باعث لاغری می شود؟ همواره استفاده از راهنما بسیار راهگشا است.

چرا قرص متفورمین باعث لاغری می شود؟

 

پیشینه داروی متفورمین برای لاغری

در دهه ۵۰ میلادی متفورمین به بازار قرص و دارو پیوست. در اروپا درست از دهه ۶۰ میلادی به بعد بسیار محبوب و معروف شد. تحقیقات متعددی بر روی قرص متفورمین انجام شد. در نتیجه متوجه شدند که سبب کاهش میزان قند خون و کاهش مرگ در بیماران دیابتی نوع ۲ می شود. البته از سال ۱۹۴۴ این دارو در جهت بیماری های دیگر نظیر کیست تخمدان و نازایی هم مورد استفاده قرار گرفت.

تجویز این قرص برای کنترل میزان قند خون افراد دیابتی نوع ۲ یعنی افرادی که به انسولین وابسته نیستند انجام می شود. همچنین این دارو در جهت درمان اختلال متابولیسم کربوهیدرات و سندرم تخمدان پلی کیستیک مورد استفاده قرار می گیرد. قرص متفورمین برای تنظیم قند خون بیماران دیابتی تجویز می شود. این قرص سبب می شود که قند خون از حد طبیعی بالاتر نرود. در کنار مصرف درمانی، از این قرص در جهت لاغری و کاهش وزن استفاده می شود.

قرص گوجی بری

چگونه از متفورمین برای لاغری استفاده کنیم؟

افرادی که دچار چاقی یا اضافه وزن هستند و مبتلا به دیابت نوع دو نیز می باشند؛ پزشک برای آنها این قرص را تجویز می کند. اما این دارو در کنار اینکه سبب تنظیم قند خون می شود، از ابتلا به دیابت نوع دو جلوگیری می کند. متفورمین برای بیماران دیابتی به دو منظور استفاده می شود. یکی درمان بیماری و دوم لاغری فرد. البته ممکن است که پزشک این قرص را جهت لاغری افراد سالم نیز تجویز کند. البته توجه به اینکه چند کیلو لاغری با متفورمین امکان پذیر است پرسش مهمی برای غیر دیابتی ها است.

سوالات متعددی درباره این قرص وجود دارد. سوالاتی از قبیل اینکه: روزی چند تا قرص متفورمین برای لاغری باید مصرف کنیم؟ یا بهترین موقع خوردن قرص متفورمین برای لاغری چه زمانی است؟ در همین ابتدا لازم است بدانید که این دارو برای لاغری سریع آنچنان مناسب نمی باشد. اگر می خواهید به طور تدریجی به کاهش وزن برسید باید کم کم یک تا دو سال از این قرص استفاده کنید. جالب است بدانید که تاثیر قرص متفورمین در افراد مختلف متفاوت است. این تاثیر تا حد زیادی غیر قابل پیش بینی است

قرص ایزی اسلیم

 

پس از ۲ سال متوالی اگر از این قرص استفاده کنید نهایت ۳ تا ۵ کیلوگرم کم خواهید کرد. بهترین روش لاغری تنها اکتفا به قرص نیست. داشتن رژیم سالم و مناسب از واجبات لاغری و کاهش وزن است.

 

بهترین موقع خوردن قرص متفورمین برای لاغری چه زمانی است؟

مشورت با پزشک پیش از مصرف این قرص برای لاغری واجب است. پزشک متخصص طبق وضعیت بدنی دز و نحوه مصرف مناسب را به شما خواهد گفت. قرص متفورمین برای لاغری باید روزی ۲ تا ۳ بار همراه وعده های غذایی استفاده شود. زیاده روی در مصرف این قرص اصلا فکر هوشمندانه ای به حساب نمی آید. در ابتدا به احتمال خیلی زیاد پزشک به تجویز این دارو با دوز پایین می پردازد. پس از گذشت چند هفته با صلاحدید پزشک ممکن است دوز آن بالا برود. این شیوه سبب هرچه کمتر شدن عوارض این دارو می گردد. بزرگترین دلیل پزشک در تجویز قرص متفورمین تنظیم قند خون بدن است.

رژیم غذایی و ورزش در کنار متفورمین

قرص متفورمین مهم ترین ابزار برای کنترل میزان قند خون است و این موضوع کارایی اصلی این قرص است. ورزش همواره سطح گلوکز خون را می تواند تنظیم کند. پس کارکرد ورزش از این جهت با این قرص شباهت دارد. با توجه به این موارد ترکیب ورزش و این دارو جهت کنترل قند خون بسیار مناسب و شگفت انگیز است.

از همین ابتدا خوب است بدانید که قرص متفورمین بدون ورزش و رژیم تاثیر خاصی نخواهد داشت. در واقع مصرف تنهای این قرص بدون ورزش و تغییر در رژیم غذایی “به طور کلی هیچ تاثیری” ندارد. اگر به این دو مورد مهم توجه نکنید ممکن است بجای کاهش وزن حتی به افزایش وزن دچار شوید. با این حساب بهتر است که به یافتن رژیم اصولی و مناسب خود بپردازید.

قرص ادیوس

اگر متفورمین قطع شود چه عوارضی پیش می آید؟

همانطور که بسیاری از قرص ها عوارض دارند؛ مصرف متفورمین هم با هر هدفی خالی از عوارض نیست. از جمله عوارض آن بازگشت وزن پس از قطع مصرف قرص است. البته این موضوع بازگشت وزن روی خوش ماجرا است. برخی افراد پس از قطع مصرف این قرص وزنشان از قبل هم بیشتر می شود.

کاهش وزن با دارو و به صورت غیر اصولی هیچگاه ما را به هدف مورد نظر نخواهد رساند. اما اگر در کنار رژیم و ورزش از قرص متفورمین استفاده می کنید هیچ نگران نباشید. این دارو جزو کم خطر ترین قرص های این رده به شمار می رود. عوارض این قرص اگر به وجود هم بیاید طولانی مدت نیست. یعنی پس از تجربه عوارض آن در زمان کوتاه از بین خواهد رفت. رژیم سالم و بدنسازی بهترین راه حل برای لاغر شدن است

نتیجه

قرص متفورمین برای لاغری آنچنان راه حل فوق العاده ای نیست. اما جالب است که برخی افراد با مصرف این قرص به نتیجه مورد نظر خود می رسند. تنها مزیت عمومی قرص متفورمین این است که ممکن است سبب لاغری نشود ولیکن سبب چاقی هم نخواهد شد. البته این قرص در سازمان غذا و دارو به جای قرص لاغری مهر تایید نمی گیرد. مهم ترین نکته قابل توجه در این میان این است که خودسرانه به مصرف آن نپردازید..

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

سایر رسانه ها