بهترین موسسه حقوقی در تهران

کد خبر: 1236927

موسسه حقوقی به موسسات غیر تجاری اطلاق می شود که توسط چند وکیل تاسیس میگردد. موسسه حقوقی با این هدف تشکیل می گردد که به نیازها و پرسشهای حقوقی افراد حقیقی و حقوقی به طور تخصصی پاسخ دهد.در واقع موسسه های حقوقی با ارائه مشاوره های حقوقی و تخصصی در تمامی زمینه ها این امکان را فراهم نموده است که تمامی اقشار جامعه بتوانند با هزینه های کم از خدمات حقوقی موسسات استفاده نمایند.

بهترین موسسه حقوقی در تهران

 

 

بهترین موسسه حقوقی در تهران

موسسه حقوقی به موسسات غیر تجاری اطلاق می شود که توسط چند وکیل تاسیس میگردد. موسسه حقوقی با این  هدف تشکیل می گردد که به نیازها و پرسشهای حقوقی افراد حقیقی و حقوقی به طور تخصصی پاسخ دهد.در واقع موسسه های حقوقی با ارائه مشاوره های حقوقی و تخصصی در تمامی زمینه ها این امکان را فراهم نموده است که تمامی اقشار جامعه بتوانند با هزینه های کم از خدمات حقوقی موسسات استفاده نمایند.

موسسه حقوقی، یک شرکت حقوقی است که به عنوان یک موسسه حقوقی عمل می‌کند. این شرکت‌ها به منظور ارائه خدمات حقوقی به مشتریان خود تشکیل می‌شوند. این موسسه ها می‌توانند با هر نوع موضوع دادگستری و مسائل حقوقی مرتبط باشند، از جمله مسائل مربوط به دعاوی بانکی، تجارت، مالی، مسائل خانوادگی، مسائل مالیاتی و غیره.

موسسه حقوقی می‌تواند شامل وکلا، مشاوران حقوقی و دیگر کارشناسان حقوقی با تجربه و مهارت باشد. این شرکت‌ها می‌توانند افراد و شرکت‌ها را در مسائل حقوقی مختلف، از جمله تدوین قرارداد‌ها، رسیدگی به پرونده‌های دادگستری، تعیین مسئولیت‌های مالی، ثبت اختراعات و غیره، نیز یاری رسانند.

به طور کلی، موسسات حقوقی ارائه خدمات حقوقی به افراد و شرکت‌ها می‌کنند و در بسیاری از موارد به عنوان مشاوران حقوقی ایفای نقش می‌کنند. این موسسات حقوقی معمولاً با وکلا و دیگر کارشناسان حقوقی همکاری می‌کنند تا به مشتریان خود، بهترین خدمات حقوقی را ارائه کنند.

با توجه به تعداد زیادی از موسسات حقوقی در سراسر جهان، انتخاب یک موسسه حقوقی مناسب می‌تواند برای مشتریان یک فرایند تحقیق و پژوهش طولانی باشد. به همین دلیل، معمولاً شرکت‌های حقوقی معتبر، تلاش می‌کنند به صورت مداوم خدمات خود را بهبود بخشند و مشتریان خود را راضی نگه دارند.

در کل، موسسات حقوقی برای ارائه خدمات حقوقی به مشتریان خود تشکیل می‌شوند و می‌توانند در تمام موضوعات حقوقی به مشتریان خود خدمات ارائه دهند. این شرکت‌ها معمولاً با وکلا و دیگر کارشناسان حقوقی همکاری می‌کنند تا به مشتریان خود، بهترین خدمات حقوقی را ارائه کنند.

 

حقوق موکّل نسبت به موسسه حقوقی

 • موکل این اختیار را دارد که در هر زمانی (اصولاً در زمان کاری) در خصوص کلیه مسیرهای طی شده توسط وکیل را از موسسه درخواست نماید.

 • به موکل این حق داده شده است که تا قبل از پیگیری پرونده و انجام اقدامات لازم توسط موسسه، کلیه اطّلاعاتِ لازم و ضروری را در حدود درک خود دریافت و در صورت نیاز نظر خود را کتیاً به موسسه اعلام کند.

 • حفظ حقوق شخصی موکل و اسرار پرونده از حقوق اصلی موکل است.

 کلیه اقدامات صورت گرفته باید توسط موسسه در پرونده موکل درج گردیده و در صورت نیاز به خود موکل داده شود.

وظایف موسسه حقوقی

موسسات حقوقی اصولاً حداقل توسط سه نفر وکیل پایه یک دادگستری تشکیل می گردد. برخی از وظایف موسسات شامل:

 1. ارائه انواع خدمات حقوقی بصورت مستمر یا موردی قبول وکالت اشخاص حقوقی و حقیقی اعم از داخلی و خارجی

 2. قبول وکالت و نمایندگی اشخاص حقیقی و حقوقی داخلی و خارجی به عنوان امین و معتمد آنها در کلیه مراجع اداری و سازمان‌ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی.

 3. قبول داوری و معرفی داوران در مراجع داوری داخلی و بین المللی جهت رفع اختلافات بین طرفین دعوا در خارج از دادگاه.

 4. ارائه خدمات مشاوره و ارشادی و برگزاری دوره‌های کارآموزی جهت دانشجویان و کارآموزان رشته حقوق وفق ضوابط مقرره.

 5. انجام کلیه فعالیتها و خدمات حقوقی مجاز که در راستای حصول به اهداف موسسه و حفظ منافع موکلین لازم باشد.

برای عضویت در موسسه ی حقوقی چه شرایطی نیاز است:

 1. نباید در هیچ یک از موسسات مشابه عضو باشد و دفتر وکالت نداشته باشد.

 2. پروانه ی وکالت باید تمدید شده باشد و وقفه ای در تمدید ان وجود نداشه باشد.

 3. نباید هیچ گونه سابقه ی کیفری و محکومیت داشته باشند.

 4. در سابقه ی شغلی وکالت شخص، نباید از نظر قانونی و شئونات اسلامی مشکل وجود داشته باشد.

در سابقه ی شغلی وکالت شخص، نباید از نظر قانونی و شئونات اسلامی مشکل وجود داشته باشد.

زمانی که هر یک از اعضا یکی از شرایط بالا را نداشته باشد نمی تواند در موسسه ی حقوقی حضور داشته باشد و شخص باید خارج شود واز زمان خروج شخص از موسسه تا گرفتن عضو جدید، موسسه سی روز زمان دارد برای معرفی عضو جدید

بهترین موسسه حقوقی در تهران 

بهترین وکیل دعاوی بانکی

موسسه حقوقی عدالت نو مجموعه ایی از وکلای متبحر و باتجربه است که بیش از 10 سال در زمینه مشاوره حقوقی و قبول وکالت پرونده های تخصصی فعالیت داشته و دارند.موسسه حقوقی عدالت نو از دپارتمان های مختلفی تشکیل شده که مدیریت هر کدام از این دپارتمان ها را وکلای متخصص در آن حوزه بر عهده گرفته اند.

موسسه حقوقی عدالت نو با رعایت کلیه شرایط مذکور در آیین نامه اصلاحی ثبت تشکیلات و موسسات غیر تجاری تشکیل گردیده و تا کنون توانسته خدمات موثری در حوزه وکالت ارائه نماید.

۱

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  نیازمندیها

  سایر رسانه ها