کتاب Grammar In Use| بهترین کتاب آموزش گرامر زبان انگلیسی

کد خبر: 1237360
کتاب Grammar In Use| بهترین کتاب آموزش گرامر زبان انگلیسی

 

 

Grammar In Use، یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین مجموعه کتب آموزش گرامر زبان انگلیسی است که توسط انتشارات کمبریج منتشر شده است. این مجموعه شامل چندین کتاب از سطح مبتدی تا پیشرفته است که هر یک به صورت جامع و کاربردی نکات گرامری مربوط به سطح خود را توضیح داده و تمرینات متنوعی را برای تثبیت آن‌ها ارائه می‌دهند. در این مقاله قصد داریم شما را با ویژگی‌ها، سطح‌ بندی و ساختار آموزشی این مجموعه آشنا کنیم و نحوه استفاده صحیح از آن‌ها را برای یادگیری و تدریس زبان انگلیسی بررسی کنیم. (خرید کتاب گرامر این یوز)

تفاوت لهجه بریتیش و آمریکایی در مجموعه کتب  Grammar In Use

Grammar in Use، شامل دو نسخه با لهجه بریتیش و لهجه آمریکایی است. نسخه بریتانیایی (British Grammar in Use) و نسخه آمریکایی ( (American Grammar in Useمنتشر شده است. هر دو نسخه در بسیاری از نکات گرامری همخوانی دارند، اما در بعضی از جاها تفاوت‌های جزئی در قالب، لغات، تلفظ و املا وجود دارد. برای مثال:

 • در لهجه بریتانیایی به صورت عمومی از حرف اضافه at برای زمان استفاده می‌شود، اما در لهجه آمریکایی می‌توان از حرف اضافه on هم استفاده کرد. مثلا:
  • I’ll see you at the weekend. (British)
  • I’ll see you on the weekend. (American)
 • در لهجه بریتانیایی، از فعل shall، اکثرا برای سوال کردن در مورد تصمیم‌ استفاده می‌شود، اما در نقطه مقابل، آمریکایی­ها از فعل will به جای آن استفاده می­کنند. به عنوان مثال، این مورد را ببینید:
  • Shall we go to the cinema? (British English)
  • Will we go to the cinema? (American English)

2

برای هر دو لهجه­ی بریتیش و آمریکایی، English Grammar in Use شامل سه کتاب است که توضیحات مربوط به هر سطح در ادامه آمده است:

سطح‌بندی مجموعه انگلیش گرامر این یوز

در ادمه به معرفی کتاب های این مجموعه که با لهجه بریتیش تالیف شده، خواهیم پرداخت:

3

Essential Grammar in use

کتاب Essential Grammar in use ، برای زبان‌آموزان سطح مبتدی (A1-A2) مناسب است و نکات پایه­ی گرامری را به زبان ساده و با لحنی روان توضیح داده و تمرینات مناسبی را نیز برای تثبیت و تقویت آن‌ها در نظر گرفته است. این کتاب شامل 115 یونیت است که هر کدام شامل یک صفحه آموزش و یک صفحه تمرین است. کتاب به زبان‌آموزان کمک می‌کند تا با قواعد اساسی زمان‌ها، جملات شرطی، حروف اضافه، صفت­ها، قیدها و ضمایر آشنا شوند.

 

 

4

 

کتاب English Grammar in use

خرید کتاب English Grammar in Useبسیار مفید برای زبان آموزان سطوح متوسط (Intermediate) است که برای مطالعه شخصی (Self Study) تدوین شده است. این کتاب می تواند یک راهنمای کامل برای یادگیری گرامر زبان انگلیسی به صورت خودآموز باشد. کتاب شامل 145 درس می باشد که هر درس به موضوع مشخصی اختصاص یافته است. هر درس از دو صفحه تشکیل شده است که یک صفحه به آموزش مباحث گرامری و صفحه دیگر به تمرین های مرتبط با آن موضوع اختصاص یافته است. در پایان کتاب نیز پاسخ تمامی تمارین ارائه می گردد. همچنین در سی دی نرم افزار نیز تمرین های بیشتر گرامری گنجانده شده است.

سطح‌بندی مجموعه گرامر این یوز (امریکایی)

در ادمه به معرفی کتاب های این مجموعه که با لهجه آمریکایی تالیف شده، خواهیم پرداخت:

5

کتاب Basic Grammar in Use

خرید کتاب Basic Grammar in Use به عنوان نخستین کتاب آموزش گرامر این مجموعه، برای متقاضیان آموزش با لهجه آمریکایی است که برای زبان آموزان مبتدی (A1-A2) طراحی و تدوین گشته است.

در طراحی این کتاب انتظار رفته که خوانندگان با مباحث ابتدایی گرامر زبان انگلیسی آشنا نباشند و با خواندن این کتاب، مفاهیم اساسی و اصول دستور زبان انگلیسی را فرا بگیرند و به طور مداوم پیشرفت کنند. لازم به ذکر است، 116 درس در این کتاب گرداوری شده است.

6

Grammar in Use Intermediate

کتاب Grammar in Use Intermediate، مناسب برای زبان‌آموزان سطح متوسط (B1-B2) است. این کتاب شامل 145 یونیت است که ساختار کلی یونیت­ها مشابه سطح قبلی است. همچنین در پایان کتاب، پاسخ تمام تمرینات، فهرست الفبایی نکات گرامر، پیوست‌ها، آزمون‌های خودارزیابی و نقشة راهنما قرار دارد. این کتاب به زبان‌آموزان کمک می‌کند تا با قواعد پیچیده‌تر آشنا شوند و بتوانند به صورت روان، آن­ها را به کار ببندند.

7

Grammar In Use Advanced

همان­طور که احتمالا انتظار دارید، ، گرامر این یوز ادونس سطح پیشرفته بوده و برای زبان آموزان سطح C1-C2 مناسب است. قطعا، این کتاب یکی از بهترین کتاب­هایی است که هر زبان آموز سطح متوسط می­تواند خود را با آن به سطح پیشرفته رسانده و دانش خود را تکمیل کند. این کتاب هم دارای بیش از 100 یونیت بوده و به طور کلی، روی دستورات تکمیلی زبان کار می­کند. ساختار یونیت­ها هم مشابه بقیه کتاب­های این مجموعه به صورت دو صفحه­ای است.

 

مهم ترین ویژگی‌­های کتب  Grammar in Use

مجموعه کتاب­هایGrammar in Use  دارای ویژگی‌های حقیقتا منحصر به فردی هستند که آن‌ها را از سایر کتب آموزشی گرامر انگلیسی متمایز می‌کنند. بعضی از این ویژگی‌ها را می­توان به صورت زیر برشمرد:

 • توضیحات ساده، روان و قابل فهم به همراه ارائه­ی مثال‌های متعدد
 • تمرینات متنوع و کاربردی به همراه پاسخ
 • سطح‌بندی بر اساس CEFR
 • همخوانی با لهجه بریتانیایی یا آمریکایی، حسب نیاز زبان آموز
 • بروز بودن به علت استفاده از داده­های Cambridge International Corpus
 • قابل استفاده به هر دو صورت خودآموز یا با معلم
 • در دسترس بودن نسخه الکترونیک با قابلیت چندرسانه­ای
 • دارا بودن نسخه دوزبانه با ترجمه فارسی

ساختار آموزشی کتاب­های گرامر این یوز

کتاب‌های Grammar in Use به ساختار آموزشی ویژه­­شان شهره هستند! برای افزایش کیفیت آموزش، هر کتاب به صورت زیر ساختار بندی شده است:

 • در هر کتاب، چندین فصل وجود دارد که هر فصل، شامل چندین یونیت است. هر یونیت درسی شامل یک صفحه توضیحات نکات گرامری و یک صفحه تمرینات است. سعی شده است که تمرینات به خوبی مکمل توضیحات ارائه شده باشند. تمرینات متنوعی، متناسب با سطح زبان­آموز (بر اساس CEFR) طراحی شده‌اند و از روش‌های مختلف مانند جای خالی، انتخاب گزینه، تصحیح خطا، تکمیل جمله، تبدیل جمله و غیره استفاده می‌کنند.
 • پاسخ تمام تمرینات در پایان هر کتاب به صورت کامل نوشته شده‌. مطالعه این پاسخ‌های تشریحی، به زبان‌آموزان کمک می‌کند تا اشتباهات خود را تصحیح نمایند.
 • فهرست الفبایی نکات گرامر که در پایان هر کتاب موجود است، به زبان‌آموزان کمک می‌کند تا به سرعت نکات گرامری مورد نظر خود را پیدا کنند. از این بابت، کتاب مانند یک دایره­المعارف عمل می­کند.
 • پیوست‌­هایی در پایان هر کتاب درج شده­اند که اطلاعات بیشتری در مورد بعضی از نکات گرامری ارائه می‌دهند. این پیوست­ها عبارتند از لیست­های افعال بی‌قاعده، حروف اضافه، صفات و قیدها، حالات فعل و ضمایر.
 • آزمون‌ های خودارزیابی که در پایان هر فصل جا داده شده­اند، به زبان‌آموزان کمک می‌کنند تا پیشرفت خود را در هر فصل اندازه‌گیری کنند. این آزمون‌­ها شامل سؤالات چندگزینه‌ای هستند که باید با استفاده از نکات گرامری فصل مربوطه پاسخ داده شوند.

این ساختار آموزشی باعث می‌شود که زبان‌آموزان گرامر انگلیسی را به صورت کاربردی و موثر یاد بگیرند.

چگونه کتاب English Grammar in use را مطالعه کنیم؟

اگر قصد دارید به کمک این مجموعه، به سطح عالی در گرامر انگلیسی برسید، می‌توانید از راهنمایی‌های زیر استفاده کنید:

 • ابتدا در یک آزمون سطح­بندی CEFR شرکت کنید و سطح خود را مشخص کنید. بر اساس سطحی که دارید، یکی از سه کتاب مجموعه را انتخاب کنید. راهنمای سطوح در بخش توضیحات سطح­بندی درج شده است.
 • پس از انتخاب کتاب، از ابتدا شروع کنید و هر یونیت درسی را با دقت مطالعه کنید. سعی کنید با هایلایت کردن و یادداشت برداری، نکات گرامری را به دقت خاطر بسپارید. سعی کنید مثال‌های آورده شده را با صدای بلند تکرار کنید تا تلفظ خود را نیز تقویت کرده باشید. برای این منظور می­توانید از پیوست صوتی کتاب استفاده کنید.
 • پس از مطالعه هر یونیت، کتاب را ببندید و کمی استراحت کنید؛ بهتر است بلافاصله به سراغ تمرینات نروید. سپس، مجدد کتاب را باز کنید و تمرینات مربوط به یونیتی که خوانده­اید را حل کرده و پاسخ‌های خود را با پاسخ‌های آورده شده در پایان کتاب مقایسه کنید. اگر پاسخ اشتباه داده‌اید، سعی کنید دلیل آن را پیدا کرده و نکات گرامری مربوط به آن سوال را دوباره مرور کنید.
 • بعضی از تمرینات این کتاب­ها به شما اجازه می‌دهند تا جملات خود را بنویسید یا دربارۀ خودتان صحبت کنید. سعی کنید به جای عبور از این تمرینات (که اکثر زبان آموزان این کار را انجام می­دهند)، از این فرصت استفاده کنید و جملات خلاقانۀ خود را با استفاده از نکات گرامری آن بخش بسازید.

ضمنا، توجه کنید که در نسخه الکترونیک کتاب، امکان آزمون دادن به صورت الکترونیکی نیز وجود دارد.

چگونه از کتاب‌های English Grammar in Use برای تدریس استفاده کنیم؟

کتاب‌های English Grammar in Use علاوه بر فراهم آوردن امکان خودآموزی برای زبان­ آموز، می‌توانند منبع خوبی برای تدریس گرامر در کلاس درس باشند. معلمان می‌توانند از توضیحات، تمرینات، تصاویر، جدول‌ها، نمودارها و فعالیت‌های جذاب و بازی‌وار کتاب استفاده کنند تا نکات گرامر را به شاگردان خود آموزش دهند. می­توانید برای این کار، توضیحات یونیت­ها را در کلاس تدریس کنید، سپس تمرینات را به صورت گروهی حل کنید و در پایان هم از آزمون­های پایان فصل به عنوان کوییزهای کلاسی استفاده کنید. همچنین استفاده از نقشه­ی راه درج شده در انتهای هر جلد نیز می­تواند برای طراحی برنامه درسی زبان­ آموزان شما، راهگشا باشد.

جمع بندی

در این مقاله، کتاب‌های Grammar in Use را معرفی کردیم و چگونگی مطالعه و تدریس آن‌ها را بیان کردیم. این کتاب‌ها منابع مفیدی برای یادگیری گرامر انگلیسی با هر دو لهجه­ی بریتیش و آمریکایی هستند و برای سطوح مختلف زبان‌آموزان از پایه تا پیشرفته مناسبند. برای خرید این مجموعه می‌توانید به کتابانه مراجعه کنید. 

منبع:

کتاب  Grammar In Use| بهترین کتاب آموزش گرامر زبان انگلیسی (دنیای اقتصاد)

 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  نیازمندیها

  سایر رسانه ها