کی جی تولز: بست کمربندی نشکن تولید شد!؟!

کد خبر: 1240921

بست کمربندی نشکن! امروزه بهترین بست کمربندی ها به بست کمربندی نایلونی معروف است چون از پلی آمید 6/6 ساخته شده اند.

کی جی تولز: بست کمربندی نشکن تولید شد!؟!

 

بست کمربندی چیست؟

بست کمربندی به یک نوار با اندازه مختلف گفته می شود که یک سر حاوی قفل بوده که با عبور دم بست و گیر کردن بست به خار قفل وظیفه نگه داری یا بسته بندی را به عهده می گیرد.

 

برای شفاف سازی اولین چیزی که در مورد یک بست کمربندی به ذهنمان خطور می کند مقاومت کششی، بسته بندی و کارآیی مفید آن است. خب این انتظار عادی از یک بست زیپی می باشد. ولی خب همه بست ها با معیار‌های مصرف کننده یک سو نیست و اغلب با مشکلات بسیار زیادی مواجه هستند.

طول هر بست کمربندی از سر قفل بست کمربندی تا  سردم آن برحسب میلیمتر است.

استحکام کششی بر حسب کیلوگرم داده می شود و این مقدار فشار بیرونی را که هر بست می تواند قبل از شکستن تحمل کند، اندازه گیری می کند. استحکام کششی می تواند از 8 کیلوگرم برای یک بست نایلونی کوتاه تا بیش از 160 کیلوگرم برای یک بست کمربندی فلزی فولادی ضد زنگ طولانی و سنگین متغیر باشد.

بست پلاستیکی ها ممکن است در رنگ سیاه و رنگ طبیعی(رنگ شیری) باشند که هر کدام بر اساس مواد اولیه متفاوت اند وعرض‌های 2.5 میلی‌متر تا 9 میلی‌متر، متناسب با هر نیاز، و در طول‌های 100 میلی‌متر تا 1020 میلی‌متر در دسترس هستند.

امروزه نشکن بودن بست کمربندی دغدغه خیلی از صنعت کاران و مصرف کننده های آن است. به نظر شما چه عواملی باعث شکستن یک بست کمربندی می شود؟ بزارید براتون آشکار کنم:

 • هوا و عوامل طبیعی

 • سرما

 • گرما

 • رطوبت بسیار بالا

این عوامل جزیی از شکننده شدن بست کمری است. خب برای جلوگیری از این عامل باید چه کرد؟

یک باور اشتباه در بین مردم عزیزمان به وجود آمده است بست کمربندی را به اسم نام پلاستیک می شناسند ولی در عین حال این یک باور کاملا غلط است.

فرق بین بست کمربندی پلاستیکی و بست کمربندی نایلونی!!

تفاوت بین بست کمربندی پلاستیکی و بست کمری نایلونی در توانایی متفاوت ضد پیری نهفته می باشد. استفاده طولانی مدت از پلاستیکی منجر به پدیده پیری در سطح می شود و مواد داخلی جسم را در معرض دید و آسیب قرار می دهد. این امر منجر به خطر خاصی خواهد شد، به خصوص هنگامی که روی سیم و وسایل الکتریکی استفاده شود، خطر رسانایی وجود خواهد داشت. بست نایلونی دارای توانایی ضد پیری و عملکرد عایق خوبی است که می تواند پیشرفت پیری بست کمربندی را به تاخیر بیندازد و از حوادث جلوگیری کند.

یک امر بسیار مهم که بست کمربندی نایلونی مفید است مقاومت کششی می باشد که این ویژگی آن را محکم و قابل اعتماد می کند. دارای استحکام کششی بالا، مقاومت در برابر ضربه و مقاومت در برابر سایش از دیگر محاسن بست نایلونی است. که به طور موثر عمر بست کمربندی نایلونی را افزایش می دهد. در مصرف واقعی، شکستن آن آسان نیست، بیشتر مطابق با کاربران معاصر یک نوع اقتصادی از محصولات اتصال است.در عین حال بست پلاستیکی مشابه نایلون است ولی قیمت پایین تری نیز دارد. ولی کاملا در بحث کشش شکننده است

از آنجایی که نایلون از مواد PA66C با قالب گیری تزریقی ساخته شده است، بست کمربندی نایلونی خود قفل دارای مزایای خاصی در مقاومت در برابر خوردگی است. در استفاده روزانه از بست کمربندی پلاستیکی به دلیل مقاومت کم در برابر خوردگی همراه با گذشت زمان، به راحتی پوسیدگی یا هوازدگی می شود که تاثیر زیادی بر روی اجسام صحافی شده دارد. ولی بست کمربندی نایلونی از مقاومت خوبی در برابر خوردگی برخوردار است و می توان از آن در سایت های صنعتی خانگی استفاده کرد.

مواد پلاستیکی دارای آلودگی خاصی برای محیط زیست هستند که با الزامات توسعه سبز مدرن سازگار نیستند. بست کمربندی نایلونی ساخته شده از PA66(پلی آمید 6/6) دارای حفاظت محیطی خوبی است.

این تفاوت ها اطلاعاتی مهم برای جلوگیری از بروز حوادثی همچون پلاسکو می باشد که با بستن بست کمربندی نامرغوب و از جنس پلاستیک باعث فاجعه هایی جبران ناپذیر شود. به همین دلیل بست کمربندی برند وای وای (YY) به بست کمربندی نشکن معروف شده است

فروشگاه‌های زیادی در بازار به فروش بست کمربندی مشغولند که یکی از بهترین آن ها فروشگاه کی جی تولز است که انواع مختلف بست کمربندی در سایزها و اندازه های مختلف را با بهترین قیمت بازار در فروشگاه خود موجود کرده است که با مراجعه به این فروشگاه می‌توانید انواع مختلفی از ابزارها مانند بست کمربندی و بست فلزی وایرشو و سرسیم را با اطلاعات کامل و دقیق مشاهده و با یکدیگر مقایسه کرده و با بهترین قیمت بازار و تخفیف های استثنایی آنها را تهیه کنید.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد