​وثیقه اجاره ای

کد خبر: 1248859
​وثیقه  اجاره ای

 

متقاضیان زیادی روزانه جویای  اجاره وثیقه ملکی هستند، در مواردی اجاره وثیقه توسط افرادی تحت عنوان وثیقه گذار در کشور ارائه میشود این روزها بازار  وثیقه اجاره ای بسیارداغ شده است بطوریکه در شرایط عادی اجاره 6 ماهه وثیقه 1  ساله وثیقه اجاره ای نیازمند پرداخت کمیسیون 10 الی 15 درصدی برای متقاضیان است .

خدمات اجاره وثیقه

 اجاره وثیقه  درمراکز استان ها ، شهرستان ، کلان شهر ها در حال حاضر مورد پذیرش مراجع قضایی و بانک ها میباشند که امروزه در دادسراها و دادگاه ها و بانک ها به وفور شنیده میشوند. روند اجاره وثیقه یا سند معمولا برای متهمانی است که در مرحله رسیدگی در دادسرا یا دادگاه مطابق با شرایط و بر اساس قانون تحت قرار وثیقه کیفری و تامین کیفری قرار میگیرند ، قرار تامین وثیقه موضوعی است که در قانون مجازات اسلامی برای جلوگیری از تضییع خق و حقوق شاکی در صورت فرار متهم در نظر گرفته و میزان و مبلغ قرار وثیقه بطور مستقیم با عنوان اتهام رابطه دارد .

 

تودیع و تامین وثیقه ملکی

پس از صدور قرار وثیقه در جلسه رسیدگی درصورتیکه متهم دارای وثیقه ملکی باشد آنرا بعنوان وثیقه به دادگاه یا دادسرا ارائه میکند . آنرا تامین و همان لحظه آزاد میشود ، در غیر اینصورت تا زمان تودیع وثیقه در بازداشت خواهد بود که در این حالت به نزدیکترین زندان محل اعزام میشود . یکی از موضوعاتی که در دادسراها و دادگاه بسیار به گوش میخورد موضوع اجاره سند و وثیقه برای تودیع به دادگاه یا دادسرا است  که در برخی مواقع  به دلیل عدم رعایت برخی نکات تبدیل به یک مشکل اساسی برای متهم و خانواده او میشود .

2

 

از کجا وثیقه اجاره ای تهیه کنیم !

در این بین، اشخاص و موسساتی وجود دارند که در ازای دریافت کارمزد یا اجاره بهای سند و همچنین اخذ تضمین ، سند مورد نیاز را برای متقاضی تامین میکنند. از آن جا که استفاده از سند وثیقه  و یا سند اجاره ای، نیازمند پرداخت قیمت و مبلغ اجاره آن برای مدت معلوم میباشد و لذا دریافت آن، با ریسک و خطرات بسیار برای متقاضی و مالکین همراه است ، کسب اطلاع از ریسک هایی که اجاره سند و وثیقه دارد قبل از هرگونه اقدام ضروری می باشد . به همین منظور  در این گزارش ، ابتدا به بیان معنای وثیقه و سند برای تامین قرار از دیدگاه قانونگذار پرداخته و همچنین نکات مهم  آن را از منظر قانون کشور بررسی میکنیم .

***  یکی از بهترین موسسات حقوقی معتبر برای اجاره سند و وثیقه که دارای سابقه بالایی در این زمینه است ، ایران سند بوده که هم اکنون در تمامی استان ها و شهرستانهای کشور وثیقه اجاره ای فوری تامین میکند .

 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها