معرفی وکیل حرفه‌ای برای پرونده‌ های کمیسیون ماده صد

کد خبر: 1269393

پیدا کردن یک وکیل حرفه ‌ای کمیسیون ماده ۱۰۰ برای رسیدگی به تخلفات ساختمانی به میزان زیادی می‌ تواند روی تغییر آراء صادر شده از دادگاه، تأثیر داشته باشد. از آنجا که تخلف‌ های حوزه ساخت و ساز در کمیسیون ماده ۱۰۰ قانون شهرداری مورد رسیدگی قرار می ‌گیرند، داشتن یک وکیل حرفه ‌ای و متبحر در کسب نتایج مطلوب بی تأثیر نیست.

معرفی وکیل حرفه‌ای برای پرونده‌ های کمیسیون ماده صد

 

 

چگونه بهترین وکیل کمیسیون ماده ۱۰۰ را پیدا کنیم؟

در تمام شهر های ایران، قوانین مربوط به ساخت و ساز در محدوده شهر و حریم شهری پیرو ضوابط خاصی است. این ضوابط که در حوزه اختیارات کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری است، هم برای تأمین امنیت شهروندان تعیین شده و هم برای زیباسازی شهر ها بر اجرای آن ها تاکید می ‌شود.

گاهی اوقات قوانین کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری به صورت عمدی یا سهواً توسط شهروندان نادیده گرفته می ‌شود و این امر باعث به وجود آمدن مشکلاتی می ‌شود که حل کردن آن ها نیاز به تجربه و تخصص دارد. در این مواقع است که افراد به فکر پیدا کردن یک وکیل حرفه‌ای در زمینه بررسی پرونده‌ های کمیسیون ماده 100 می ‌افتند. دو روش ساده برای پیدا کردن وکلای متخصص و حرفه‌ای وجود دارد.

 

۱. جستجو در اینترنت

 پیدا کردن یک وکیل حرفه‌ای کار چندان دشواری نیست. چرا که این روز ها بیشتر وکلای حرفه‌ای که در این زمینه فعالیت می‌ کنند، سایت ‌های اینترنتی دارند و مراجعان خیلی راحت می ‌توانند بهترین وکیل حرفه‌ای برای رسیدگی به پرونده ‌های کمیسیون ماده ۱۰۰ را پیدا کنند. بنابراین توصیه می‌ کنیم برای انتخاب یک وکیل متخصص به سایت وکیل دیوان مراجعه نمایید و در صورتی که نظرات و کامنت‌ های کاربران حاکی از تأیید این وکلا بودند، می‌ توانید از کمک آن ها استفاده کنید.

 

۲. پرس جوی محلی

با پرس و جوی محلی هم می ‌توانید یک وکیل حرفه‌ای برای رسیدگی به پرونده‌ های خود پیدا کنید. البته پرس و جوی محلی کمی زمان بر است و به دلیل اینکه پرونده‌ های مربوط به اعتراض به رأی کمیسیون ماده 100 برای هر کسی پیش نمی ‌آید، نمی ‌توان اطلاعات دقیقی درباره وکلای متخصص در این زمینه به دست آورد. پس بهترین راه استفاده از سایت ‌های معتبری است که درباره فعالیت ‌های وکلای دیوان عدالت اداری مطالبی را منتشر می‌ کنند و نمونه دادخواست ‌ها و پرونده‌ های موفق این وکلا را هم در وب سایت ‌ها معرفی می ‌کنند.

 

وکیل کمیسیون ماده ۱۰۰ کیست؟

اکنون که با روش ‌های پیدا کردن بهترین وکیل کمیسیون ماده ۱۰۰ آشنا شدید، بهتر است بدانید اصلاً وظیفه وکیل کمیسیون ماده ۱۰۰ چیست و چه کار هایی انجام می ‌دهد. افرادی که درگیر پرونده ‌های تخلفات ساخت و ساز باشند با حوزه اختیارات وکلای کمیسیون ماده ۱۰۰ آشنایی دارند. اما بعضی از افراد هستند که به تازگی نیاز به کمک این وکلا پیدا کرده اند و هنوز نمی‌ دانند وکیل کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری چه وظایفی دارد.

وکیل کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری یک وکیل پایه یک دادگستری است که به صورت تخصصی در حوزه پرونده‌ های کمیسیون ماده ۱۰۰ فعالیت می ‌کند. این وکیل باید به تمام قوانین شهرداری و امور املاک آشنایی کامل داشته باشد.

با افزایش ساخت و ساز در سال ‌های اخیر، پرونده‌ هایی که نیاز به بررسی در کمیسیون ماده ۱۰۰ پیدا می‌ کنند نیز افزایش پیدا کرده است. بعضی از ساخت و ساز ها خارج از محدوده شهری صورت می ‌گیرند. بعضی از سازه ‌ها دارای اضافه بنا هستند و تغییر کاربری ساختمان‌ های جدید باعث می‌ شود تا نیاز به بررسی توسط مراجع قضایی در کمیسیون‌ های مربوطه داشته باشند. از این روی پیدا کردن یک فرد کارشناس و حرفه‌ای که با تمام قوانین این کمیسیون آشنایی داشته باشد، برای طرفین دعوا ضروری است.

معمولاً افرادی که شغل آن ها ساخت و ساز و عمران است، اغلب اوقات با مشکلات این چنینی مواجه می ‌شوند. گاهی اوقات به خاطر عدم کسب مجوز و پروانه ساخت به کمیسیون ماده ۱۰۰ احضار می ‌شوند و برای آن ها جریمه در نظر گرفته می ‌شود. در صورتی که امکان دریافت مجوز و پرداخت جریمه وجود داشته باشد، این مشکل به راحتی برطرف می ‌شود. اما بعضی از اوقات پرونده پیچیدگی‌ های زیادی دارد و یا مبلغ جریمه به حدی بالا است که مالک نمی ‌تواند این جریمه را پرداخت کند. در این مواقع کمک گرفتن از یک وکیل کمیسیون ماده ۱۰۰ می ‌تواند علاوه بر کاهش جریمه تصویب شده، روند رسیدگی به پرونده را نیز تغییر دهد و حتی منجر به ابطال رای کمیسیون ماده 100 شود.

بنابراین هیچ وقت کمک وکلای پایه یک متخصص در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری را ساده قلمداد نکنید و در صورت لزوم از راهنمایی و مشاوره این افراد استفاده نمایید.

 

ویژگی ‌های بهترین وکیل کمیسیون ماده ۱۰۰

رسیدگی به تخلفات شهرداری و پرونده ‌های کمیسیون ماده ۱۰۰، معمولاً در دو دادگاه بدوی و تجدید نظر انجام می‌ شود. به همین خاطر می ‌توان اهمیت این پرونده‌ ها را درک کرد. از آنجا که رسیدگی به پرونده ‌های پیچیده اداری مربوط به تخلفات شهرداری، کار دشواری است، باید حتماً از کمک یک وکیل متبحر و متخصص استفاده کنید. وکیلی که انتخاب می‌ کنید باید دارای ویژگی ‌های زیر باشد.

 • تجربه کافی در زمینه پیگیری پرونده ‌های کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری داشته باشد.
 • تمام اطلاعات لازم درباره پرونده را در اختیار موکل خود قرار دهد.
 • قابل اعتماد و رازدار باشد.
 • دارای شخصیت اجتماعی معقول و محترمی باشد.
 • با تمامی قوانین کمیسیون ماده ۱۰۰ آشنا باشد.
 • تمام جزئیات پرونده را از موکل خود بپرسد تا بتواند بهتر روند پیگیری پرونده را پیش ببرد.
 • از موکل خود هزینه‌ های منصفانه دریافت نماید.

 

هزینه وکیل کمیسیون ماده ۱۰۰

در صورتی که نیاز داشته باشید برای رسیدگی به پرونده‌ های ساخت و ساز خود در کمیسیون ماده ۱۰۰ از کمک یک وکیل استفاده کنید، باید درباره هزینه و حق الزحمه وکیل هم اطلاعات کافی داشته باشید. اگر برای پیدا کردن یک وکیل حرفه‌ای به سایت‌ های معتبر مراجعه کنید، می ‌توانید با شماره‌ های درج شده در هر وب سایت تماس بگیرید و اطلاعات دقیقی درباره هزینه وکالت به دست بیاورید. اما بد نیست بدانید که عوامل متعددی بر هزینه وکیل کمیسیون ماده ۱۰۰ تأثیر دارند که عبارت‌اند از:

 موضوع پرونده

نوع پرونده‌ای که یک وکیل قبول می ‌کند به صورت مستقیم روی حق الزحمه وکیل تأثیر دارد. بعضی از پرونده ‌ها ساده هستند و در مدت زمان کوتاهی به نتیجه می‌ رسند. اما پرونده ‌هایی که طولانی باشند نیاز به پرداخت هزینه‌ های بیشتری دارند.

تجربه وکیل

از دیگر عواملی که می ‌تواند روی هزینه گرفتن وکیل کمیسیون ماده ۱۰۰ تأثیر داشته باشد، تجربه وکیل است. وکلایی که تجربه بالایی در رسیدگی به این پرونده‌ ها دارند، قطعاً حق الزحمه بیشتری دریافت می‌ کنند.

مدت زمان رسیدگی به پرونده

 هرچه مدت زمان رسیدگی به پرونده بیشتر باشد، هزینه گرفتن وکیل برای رسیدگی به آن پرونده هم بیشتر می ‌شود.

 

سخن آخر

با داشتن اطلاعات دقیق درباره وظایف وکیل کمیسیون ماده ۱۰۰ و ویژگی‌ هایی که یک وکیل متخصص باید داشته باشد، خیلی راحت می ‌توانید از طریق مراجعه به سایت ‌های معتبر، یک وکیل حرفه‌ای و با تجربه برای رسیدگی به پرونده ‌های تخلفات شهری پیدا کنید.

 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد