آشنایی با سیستم یو پی اس

کد خبر: 1272965

ممکن است همه هنگامی که از کامپیوتر یا تجهیزات دیگر استفاده می کنند با قطع ناگهانی برق مواجه شده باشند. UPS (منبع تغذیه بدون وقفه) یک سیستم ذخیره انرژی است که می تواند در زمان مورد نیاز که با قطع برق مواجه شده اید، انرژی مورد نیاز شما را موقتاً تامین کند. می توان از آن برای روشنایی استفاده کرد و همچنین برق تجهیزات الکتریکی را تامین کرد و شرایط کاری عادی را تا زمان به کار افتادن ژنراتور و برق پشتیبان حفظ کرد. صبا باتری یک تولید کننده باتری UPS است و می تواند پشتیبانی بسیار خوبی از سیستم برق پشتیبان UPS ارائه دهد.

 

منبع تغذیه یو پی اس کامپیوتر

به منظور جلوگیری از قطع شدن ناگهانی برق کامپیوتر در هنگام کار، باتری منبع تغذیه یو پی اس کامپیوتر به وجود آمد. باتری یو پی اس 100 آمپر می تواند یک منبع تغذیه کوتاه مدت برای تجهیزاتی که نیاز به برق دارند فراهم کند و همچنین می تواند پایداری خروجی AC را تنظیم کند. بنابراین، محل اقامت سرورها در اکثر شرکت ها با یو پی اس پیکربندی شده است.

اگر در مکانی که از رایانه خود استفاده می کنید اغلب قطعی برق رخ می دهد و اطلاعات مهمی در رایانه شما وجود دارد، می توانید یک باتری و دستگاه UPS برای رایانه خود خریداری کنید، در این حالت اطمینان خاطر دارید که کامپیوتر به منبع باتری UPS صبا متصل است تا بدون وقفه کار کند. وقتی جریان برق به هر دلیل قطع می شود، کامپیوتر ناگهان خاموش نمی شود و می توانید مدتی به کار خود ادامه دهید و اطلاعات مهم خود را ذخیره کنید.

اکثر باتری‌های رایج منبع تغذیه بدون وقفه برای رایانه‌ها می‌توانند زمان تامین برق بیش از ده دقیقه را ارائه دهند که عمدتاً این مدت زمان به ظرفیت باتری در منبع تغذیه UPS بستگی دارد. اگرچه به نظر می رسد که این ده دقیقه کوتاه قادر به انجام هیچ کاری نیست، اما اغلب می تواند در مواقع اضطراری که کامپیوتر به طور ناگهانی با قطع برق مواجه می شود تبدیل به یک فرشته نجات بخش شود.

با محبوبیت گسترده استفاده از منبع تغذیه بدون وقفه، کاربران درک بهتری از انتخاب و استفاده از باتری های منبع تغذیه UPS از جمله باتری 2 ولت اسیدی مناسب دارند. سیستم های یو پی اس خانگی و سیستم های یو پی اس باتری صنعتی دو نوع سیستم برق یو پی اس هستند که مورد استفاده قرار می گیرند. در موارد زیر این دو سیستم UPS متمایز را با هم مقایسه می کنیم :

محیط سیستم یو پی اس باتری صنعتی و سیستم یو پی اس باتری مسکونی بسیار متفاوت است. یو پی اس های مسکونی به طور کلی در اتاقی چیده می شوند که شرایط محیطی عملکرد آن مانند تمیزی، دما و رطوبت را می توان تضمین کرد. با این حال، سیستم یو پی اس صنعتی نیاز به مواجهه با شرایط سخت محیطی مختلف مانند گرد و غبار، غبار اسیدی، دمای بالا، سر و صدا، خشکی یا رطوبت بیش از حد معمول در مواقع تولید صنعتی و همچنین آلودگی شبکه مانند تداخل امواج الکتریکی، ضربه ولتاژ دارد. در عین حال، بارهای متصل به سیستم‌های UPS مسکونی عمدتاً بارهای القایی، بارهای خازنی، نوسانی و بارهای ضربه‌ای با پیک بالا هستند.

ویژگی های سیستم های UPS صنعتی در دسترس پذیری بالاتر و مدیریت قوی تر منعکس می شود. سیستم های یو پی اس صنعتی معمولا توسط تکنسین های میدانی نگهداری می شوند. تعمیر و نگهداری به خودی خود نه تنها زمان می برد، بلکه نیاز به تغییر دستگاه به حالت عملیات بای پس در طول تعمیر و نگهداری دارد.

 منبع تغذیه UPS درجه صنعتی باید محیط منبع تغذیه بار واقعی را بررسی کند. هنگامی که محیط برق نرمال یا ضعیف است و فرکانس و ولتاژ نوسانات زیادی دارند، یک باتری یو پی اس 65 آمپر مورد نیاز است. خدمات نصب و راه اندازی پشتیبانی از برق یک سیستم UPS مسکونی از اهمیت بیشتری برخوردار است. مردم معمولا باتری را با قلب سیستم منبع تغذیه بدون وقفه یو پی اس مقایسه می کنند.کاربران در صنایع مختلف باید به نگهداری باتری ها از منظر اطمینان از کیفیت عملکرد، ایمنی تولید و ایمنی اموال توجه داشته باشند.

1اهمیت نگهداری باتری یو پی اس 42 آمپر

منبع تغذیه یو پی اس ضمانت برق مرکز داده سازمانی است که تداوم و ایمنی منبع تغذیه را تضمین می کند و نقش مهمی در حفاظت از امنیت در هر زمان ایفا می کند.

وضعیت نگهداری باتری یو پی اس و خطرات ایمنی و در نهایت طول عمر باتری تحت تاثیر چه عواملی هستند؟

1. عمر باتری نمی تواند الزامات طراحی را برآورده کند. در کاربردهای عملی، باتری اغلب پس از سه سال استفاده شروع به خراب شدن می‌کند؛ باتری‌هایی که بیش از این مدت استفاده شده‌اند به ندرت به ظرفیت اسمی خود می‌رسند. البته طول عمر باتری در شرایط های مختلف، متفاوت است و باتری ها مثل هم عمر نمی کنند.

2. عدم ثبت و نظارت بر شارژ و دشارژ باتری و عملکرد باتری نامشخص است.

3. به دلیل عدم وجود ابزار و مدیریت خوب، کاربران باتری درک کافی از عملکرد باتری، به ویژه مرتب سازی و تجزیه و تحلیل داده های تاریخی باتری یو پی اس ندارند.

4. وضعیت عملکرد باتری، مانند ولتاژ باتری، ظرفیت باتری و غیره.

5. عدم جبران دما و نظارت بر دمای محیط.

6. بسیاری از پرسنل تعمیر و نگهداری باتری هستند که گمراه می شوند و فکر می کنند که "بدون تعمیر و نگهداری" به این معنی است که نیازی به تعمیر و نگهداری نیست.

( برای اطلاع از قیمت باتری صبا می توانید با کارشناسان فروش امداد باتری ارتباط بگیرید)

توضیحاتی کوتاه در رابطه با انواع دستگاه یو پی اس

یک دستگاه یو پی اس آماده به کار در صورت بروز مشکلات رایج برق مانند خاموشی، کاهش ولتاژ یا افزایش ولتاژ به برق پشتیبان باتری متوسل می شود. هنگامی که برق ورودی از سطوح ولتاژ ایمن پایین می‌آید یا از آن بالاتر می‌رود، UPS به برق باتری DC سوئیچ می‌کند و سپس برای راه‌اندازی تجهیزات متصل آن را به برق AC معکوس می‌کند. این مدل ها برای لوازم الکترونیکی مصرفی، رایانه های سطح ابتدایی، سیستم های POS، سیستم های امنیتی و سایر تجهیزات الکترونیکی اولیه طراحی شده اند.

یک UPS تعاملی خطی دارای فناوری است که به آن امکان می دهد تا نوسانات جزئی برق (کم ولتاژ و ولتاژ بیش از حد) را بدون تغییر به باتری اصلاح کند. این نوع یو پی اس دارای یک اتوترانسفورماتور است که ولتاژهای پایین (مثلاً برون اوت) و ولتاژهای بیش از حد (مثلاً متورم شدن) را تنظیم می کند. مدل‌های UPS تعاملی خطی معمولاً برای لوازم الکترونیکی مصرفی، رایانه‌های شخصی، سیستم‌های بازی، لوازم الکترونیکی سینمای خانگی، تجهیزات شبکه و سرورهای میان‌رده استفاده می‌شوند. آنها برق را در طول حوادثی مانند برق رفتگی، کاهش ولتاژ، افزایش ولتاژ یا اضافه ولتاژ تامین می کنند.

یک یو پی اس با تبدیل دوبل (آنلاین) بدون توجه به شرایط برق ورودی، برق ثابت، تمیز و تقریباً کامل را ارائه می دهد. این یو پی اس برق AC ورودی را به DC و سپس به AC تبدیل می کند. سیستم های یو پی اس با این فناوری 100 درصد مواقع با برق DC ایزوله کار می کنند و زمان انتقال صفر دارند زیرا هرگز نیازی به سوئیچ به برق DC ندارند. سیستم‌ها و باتری UPS با تبدیل دوگانه برای محافظت از تجهیزات حیاتی فناوری اطلاعات، تأسیسات مرکز داده، سرورهای پیشرفته، تأسیسات بزرگ مخابراتی و برنامه‌های ذخیره‌سازی، و تجهیزات شبکه پیشرفته در برابر آسیب‌های ناشی از قطع برق، کاهش ولتاژ و افزایش ولتاژ طراحی شده‌اند. در صورتی که نیاز به دریافت باتری لیفتراک دارید، کارشناسان امداد باتری آماده ارائه خدمات به شما خواهند بود.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها