مقایسه ظرفشویی ال جی ۵۱۲ با ۴۲۵ | کدامیک بهتر است؟

کد خبر: 1273915

ماشین ظرفشویی یکی از ضروری ترین لوازمی است که می توان امروزه آن را در بیشتر آشپزخانه ها مشاهده کرد. با توجه به اینکه تمیزی ظروف پس از شستشو برای کاربران از اهمیت خاصی برخوردار است، می توان گفت انتخاب برند و مدل مناسب می تواند در این موضوع تأثیر گذار باشد. در بین برندهای تولید کننده، ال جی یکی از مارک های معتبری است که در سال 2018 با رونمایی از دو مدل 512 و 425 انتخاب را برای کاربران حساس تا حدودی آسان کرد.

مقایسه ظرفشویی ال جی ۵۱۲ با ۴۲۵ | کدامیک بهتر است؟

 

 

با توجه به این موضوع، در این مقاله با مقایسه ظرفشویی ال جی ۵۱۲ با ۴۲۵ از هر لحاظ، این امکان را برای شما ایجاد کرده ایم تا بتوانید با توجه به نیازها و بودجه ای که در نظر گرفته اید، انتخاب خود را انجام دهید.

مقایسه ظرفشویی ال جی ۵۱۲ با ۴۲۵ از لحاظ نوع موتور

اگر بخواهیم ظرف شویی lg در مدل های 512 و 425 را از لحاظ نوع موتور مورد بررسی قرار دهیم، باید گفت که هر دو مدل از موتور قدرتمند و بی صدای اینورتر دایرکت درایو برخوردار هستند. این موتور در هر دو مدل عملکرد بسیار خوبی را از خود نشان داده است که نتیجه آن شستشوی ظروف به بهترین شکل ممکن بوده است. میزان نویزی که موتور دایرکت درایو در مدل 512 ایجاد می کند برابر است با 46 دسی بل و در مدل 425 برابر است با 44 دسی بل.

با توجه به اختلاف بسیار کم نویز در هر دو مدل می توان گفت ماشین ظرفشویی 425 و 512 هر دو از نویز و صدای بسیار کمی برخوردار هستند. البته بهره مند شدن به موتور اینورتر در این دو مدل ماشین ظرفشویی در قیمت گذاری آنها بی تأثیر نبوده است که در ثبت سفارش نهایی باید این موضوع را در نظر بگیرید.

مقایسه ماشین ظرفشویی ال جی 512 و 425 با بررسی فناوری QuadWash

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که باید در مقایسه ظرفشویی ال جی 512 با 425 به آن پردازیم، قابلیت بسیار کارآمد QuadWash است. در ماشین ظرفشویی های معمولی از دو بازوی اسپری کننده برای پمپاژ آب استفاده می شود. این در حالی است که ال جی برای ماشین ظرفشویی های 512 و 425 از چهار بازوی اسپری کننده برای پخش بهتر آب روی ظروف بهره برده است. باید توجه داشته باشید که قیمت ماشین ظرفشویی  14 نفره  در مدل های 425 و 512 به دلیل بهره مند شدن به این ویژگی کاربردی و منحصر، موجب شده تا خرید شما از این مدل ها به صرف هزینه بیشتری نیاز پیدا کند.

5

بررسی ظرفشویی ۵۱۲ با ۴۲۵ با توجه به هوش مصنوعی

سیستم عیب یابی هوشمند قابلیتی است که در مقایسه ظرفشویی ال جی ۵۱۲ با ۴۲۵ حتماً باید به آن توجه کنیم. چرا که این فناوری در دسترسی راحت تر و سریع تر کاربران به تنظیمات و برنامه های ماشین ظرفشویی از راه دور ارتباط مستقیم دارد. عملکرد این ویژگی به صورتی است که شما با نصب برنامه Smart ThinQ بر روی گوشی هوشمند خود می توانید در صورت عیب کار دستگاه فوراً از آن مطلع شوید. همچنین با فعال سازی برنامه منتخب از زمان آغاز و پایان شستشو نیز آگاه شوید. بنابراین اگر شما نیز این وجود این قابلیت در ماشین ظرفشویی را مهم می شمارید و قیمت را نیز مَد نظر قرار می دهید ما به شما مدل 512 را پیشنهاد می کنیم. چرا که قیمت ظرفشویی ال جی 512 علیرغم بهره مند شدن به این تکنولوژی هوشمند در رِنج بسیار مناسبی عرضه شده است.

 سیستم بخارشوی در مدل ظرفشویی ال جی 512 وجود دارد یا مدل 425؟

512 و 425 هر دو از بهترین مدل ظرفشویی ال جی به حساب می آیند که از حداکثر فناوری برای یک شستشوی بی عیب و نقص برخوردار هستند. اما این دو مدل ظرفشویی از لحاظ برخی از بهره مندی ها دارای تفاوت هایی نیز هستند که سیستم بخارشویی از مهم ترین آنها است. ال جی برای متمایز کردن این دو مدل قابلیت بخار شوی را برای مدل 425 به کار برده است. سیستم بخار شوی در ماشین ظرفشویی ال جی 425 می تواند با فشار، بخار آب داغ را بر روی ظروف پمپاژ کند و هر گونه لکه چربی و کثیفی را کاملاً از بین ببرد. در نظر داشته باشید که این ویژگی همچنین می تواند تا 30% از مصرف انرژی نیز جلوگیری کند.

این در حالی است که ال جی از تعبیه کردن این ویژگی در ظرفشویی 512 خودداری کرده است. البته این به معنی پایین آمدن کیفیت شستشو در ماشین ظرفشویی 512 نیست. زیرا مدل 512 از امکانات ویژه دیگری برخوردار است که شستشوی ظروف را به بهترین نحو ممکن انجام می دهد.

بررسی ظرفشویی ال جی 512 و 425 از لحاظ تعداد برنامه ها

تفاوت در تعداد برنامه از دیگر موضوعاتی است که در مقایسه دو ماشین ظرفشویی ال جی مدل 512 و مدل 425 باید بررسی شود. ال جی از بهترین برنامه های شستشو همچون شستشو با نصف ظرفیت، شستشوی ظروف شیشه ای و کریستالی، شستشوی سریع، شستشو با مصرف پایین در ماشین ظرفشویی های  ۵۱۲ و ۴۲۵ بهره برده است. اما از قابلیت شستشو با بخار ( TruSteam ) در مدل 425 استفاده کرده است که در مدل 512 به چشم نمیخورد.

با توجه به این موضوع باید گفت ماشین ظرفشویی ال جی مدل ۴۲۵ از 10 برنامه شستشو و مدل ۵۱۲ از 9 برنامه برخوردار است. به عبارتی فناوری TruSteam در مدل 512 حذف شده است.

ظرفیت و طراحی، نکته ای در مقایسه ظرفشویی ال جی 512 با 425

کاربران بسیاری هستند که قبل از هر موضوعی، طراحی را مورد نظر قرار می دهند. با نظر به این موضوع باید گفت که از لحاظ ظاهری و قرار گیری تنظیمات پنل، این دو ماشین ظرفشویی هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند. اما از لحاظ چیدمان سبدها، ال جی از دو سبد با قابلیت تنظیم ارتفاع و یک کشو برای جای دادن اقلام کوچک در ماشین ظرفشویی 425 استفاده کرده است. اما در ظرفشویی مدل 512 تنها از دو سبد با امکان تنظیم ارتفاع برای جای دادن ظروف بزرگ بهره برده است و از طراحی کشوی اضافه برای جای دادن اقلام کوچک خودداری کرده است.

قیمت ظرفشویی ال جی 512 ارزانتر است یا 425؟

جدای از تمام موضوعاتی که مورد بحث قرار گرفت، قیمت مهم ترین موضوعی است که در مقایسه دو ماشین ظرفشویی ال جی کره ای مدل 512 / 425 باید به آن پرداخت. با توجه به اینکه صرف هزینه برای بسیاری از کاربران یک دغدغه به حساب می آید در اینجا باید گفت ماشین ظرفشویی ال جی مدل 512 به دلیل نداشتن برنامه شستشوی با بخار و همچنین تعبیه نشدن کشوی جای گیری اقلام کوچک در مقایسه با مدل 425 ارزانتر است.

البته این در شرایطی است که شما نیازی به برنامه شستشو با بخار نداشته باشید. اما اگر وجود این برنامه برای شما اولویت است می توانید انتخاب خود را از بهترین مدل ظرفشویی ال جی، مدل 425 بدون در نظر گرفتن قیمت انجام دهید. زیرا قیمت ماشین ظرفشویی ال جی مدل 425 مسلماً صرف هزینه بیشتری را طلب خواهد کرد.

6

بهترین مدل ظرفشویی ال جی در مدل های 512 و 425 با ضمانت اصالت از آترین پلاس

ما در مقاله مقایسه ظرفشویی ال جی ۵۱۲ با ۴۲۵ تمام مواردی که برای انتخاب یکی از این دو مدل ماشین ظرفشویی لازم است را توضیح دادیم. با توجه به ویژگی ها و قابلیت هایی که این دو مدل ظرفشویی ال جی به آن بهره مند شده اند، انتخاب هر کدام از این مدل ها می تواند برای شما یک گزینه عالی باشد.

با توجه به تقاضای بسیار کاربران برای خرید ماشین ظرفشویی ال جی از مدل های 425 و 512، ما نیز این مدل ها را در کنار دیگر مدل ماشین ظرفشویی ها از برندهای بوش و سامسونگ برای مشاهده در اختیار کاربران قرار داده ایم. در صورت تمایل به خرید می توانند با تضمین اصالت و سلامت، گارانتی 18 ماه، پرداخت در محل، ارسال فوری و بهترین قیمت، ثبت سفارش خود را انجام دهند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها