تازه‌ترین آمار قیمت خانه و زمین در پایتخت

کد خبر: 1029128

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از آخرین آمار قیمت زمین در شهرتهران خبر داد.

خبرگزاری تسنیم: معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از آخرین آمار قیمت زمین در شهرتهران خبر داد.

مسعود افشین اعلام کرد: متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی دربهار سال ۱۳۹۹ شهر تهران حدود ۲۵ میلیون و ۵۱۱ هزار تومان بوده که نسبت به فصل قبل، ۲۲/۶% و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۵۰/۴% افزایش داشته است.

وی افزود: بیشترین قیمت فروش هر متر مربع زمین با حدود ۵۵ میلیون تومان در منطقه ۳ تهران و کمترین قیمت مربوط به منطقه ۲۰ با قیمت هرمترمربع حدود ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومن بوده است.

همچنین بیشترین تغییر قیمت زمین نسبت به فصل بهار سال گذشته مربوط به منطقه ۲۱ و کمترین تغییر قیمت مربوط به منطقه ۱۸ تهران می‌باشد.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران اظهار کرد: متوسط قیمت فروش هر متر مربع زیر بنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی دربهار سال ۱۳۹۹ شهر تهران حدود ۱۸/۸ میلیون تومان بوده که نسبت به فصل قبل و نسبت به فصل مشابه سال قبل به ترتیب ۲۲/۸% و ۴۳/۸% افزایش داشته است.

در بهار امسال هم بیشتر و کمترین قیمت فروش هر متر مربع زمین در شهر تهران بترتیب مربوط به منطقه یک با ۳۹/۳ میلیون تومان و منطقه هجده تهران با ۸/۶ میلیون تومان بوده است. بیشترین رشد قیمت هر متر مربع زیر بنای مسکونی نسبت به بهار سال قبل مربوط به منطقه‌ی ۱۹ و کمترین آن در منطقه‌ی ۲۲ تهران بوده است.

همچنین متوسط مبلغ اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیر بنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی دربهار سال ۱۳۹۹ شهر تهران به حدود ۵۶ میلیون تومان رسید که ۹/۸% بیشتر از فصل قبل و ۳۸/۴% بیش از بهار ۱۳۹۸ بود. مناطق یک و ۱۹ تهران به ترتیب با ۹۷/۸ و ۲۵/۷ هزار تومان رکورد دار بیشترین و کمترین مبلغ اجاره در تهران بوده اند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت