کلاس های پروازی را بشناسید

کد خبر: 1032803

بلیط هواپیما یکی از محبوب ترین بلیط ها در بین متقاضیان است. هر چه امکانات و امنیت در هواپیما افزایش یافت، متقاضیان بیشتری را به خود دید. امکانات در این وسیله نقلیه به نحوی پیشرفته شد که در حال حاضر شرکت های هواپیمایی در چند کلاس پروازی به متقاضیان خدمات دهی انجام می دهند. اگر در هنگام خرید بلیط هواپیما به اسم های عجیب و غریب بر خوردید و اگاهی نسبت به انها نداشتید، نگران نباشید. سایت تیک بان در این مطلب به انواع کلاس های پروازی در سفرهای هوایی پرداخته است. با این سایت در ادامه مطلب همراه باشید.

کلاس های پروازی را بشناسید

درجه یک

در همین ابتدای مطلب باید بگوییم، کلاس های پروازی با توجه به امکانات هواپیما دسته بندی می شود. هر چه امکانات موجود در هواپیما بیشتر باشد، نوع کلاس پروازی لوکس تر خواهد بود. از این رو هرچه کلاس های پروازی با امکانات بیشتری انتخاب کنید، هزینه بلیط هواپیما بیشتر خواهد بود.

"گرانترین قیمت کلاس پروازی، مختص فرست کلاس یا کلاس درجه یک می باشد. بعد از فرست کلاس، بیزینس کلاس از قیمت و خدمات متوسط تری برخوردار است. کلاس اکونومی یا معمولی که به کلاس اقتصادی نیز معروف است، ارزانترین نوع کلاس پروازی می باشد." ( منبع )

فرست کلاس - first class یا F

حتما نام این کلاس پروازی را در بسیاری از فیلم ها شنیده اید. فرست کلاس ها بیشترین قیمت بلیط هواپیما را به خود اختصاص داده اند. گرانترین صندلی های یک پرواز را دارد و قیمت آن از دیگر کلاس های پروازی بیشتر است. صندلی این کلاس پروازی به صورت تک نفره، مبله، اتاقک مانند و خصوصی می باشد. امکانات رفاهی مشترک در فرست کلاس

  • تلویزیون خصوصی با ریموت کنترل
  • لپ تاپ
  • سرویس اینترنت ماهواره ای
  • صندلی های اتوماتیک با قابلیت تنظیم زیر پا
  • پشت و پشتی سر به حالت یک بالش انعطاف پذیر
  • سرویس بهداشتی جداگانه

فرست کلاس هواپیمایی امارات

یکی از بهترین فرست کلاس های حهان را هواپیمایی امارات به خود اختصاص داده است. در این کلاس پروازی هواپیمایی امارات مسافران می توانند غذای گرم سفارش دهند. انتخاب غذا به عهده خود مسافران است. یکی دیگر از امکاناتی که فرست کلاس امارات را متمایز کرده، سوار کردن افراد به صورت جداگانه می باشد. هر مسافر با توجه به نوع نیاز خود کمک می شود و به صورت جداگانه به هواپیما مشایعت می گردد.

در ترمینال فرودگاه کانتر پذیرش مسافران فرست کلاس به صورت مجزا است و این مسافران می توانند زودتر ار بقیه کارت پرواز خود را ارائه دهند.

در هنگام رزرو بلیط هواپیما به قیمت بلیط این دسته از هواپیماها توجه کنید، زیرا قیمت بسیار بالایی دارند.

درجه تجاری

بعد از درجه یک نوبت درجه تجاری است تا مورد بررسی قرار گیرد.

کلاس تجاری - business class یا C

کلاس تجاری دومین کلاس مجهز به امکانات مختلف است. این کلاس پروازی بعد از فرست کلاس در رتبه دوم قرار می گیرد. صندلی های کلاس تجاری به صورت دو ردیفی بوده و جلوتر از کلاس اکونومی قرار دارند. است که بعد از فرست کلاس قرار گرفته است. صندلی های بیزنس کلاس مبله بوده اما راحت و اتوماتیک و جادار می باشند.

کلاس های پروازی را بشناسید

بیزینس کلاس هواپیمایی قطر

بیزینس کلاس هواپیمایی قطر نمونه بارزی از کلاس های تجاری است. در کلاس تجاری می توانید غذای گرم از روی منو سفارش دهید و آن را به صورت خاص در هواپیما میل کنید. کانتر مستقل و حمل و نقل مجزا از ترمینال تا هواپیما و بالعکس از دیگر خدمات رفاهی کلاس های تجاری به شمار می رود. قیمت بلیط هواپیما در این کلاس های پروازی از درجه یک کمتر می باشد.

درجه اقتصادی

آخرین کلاس پروازی که آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد، درجه اقتصادی یا کلاس اکونومی است.

کلاس اکونومی - economy class یا Y

آخرین کلاس پروازی که در ایران رواج دارد، کلاس اکونومی است. این کلاس پروازی مختص افراد عادی می باشد. بلیط هواپیما در کلاس های اکونومی بسیار مقرون به صر فه بلوده و هزینه های سفر را به طور چشمگیری کاهش می دهد.

اکونومی کلاس هواپیمایی قطر

اکونومی کلاس هواپیمایی قطر نمونه ای از درجه اقتصادی است. در این شرکت هواپیمایی در صندلی های کلاس اکونومی مانیتور و هدفون قرار داده شده است. سایر امکانات رفاهی این کلاس های پروازی به خط پروازی و البته مدل هواپیما بستگی دارد.

خرید بلیط هواپیما از سایت های معتبر

برای داشتن سفری به یاد ماندنی می توانید انواع بلیط هواپیما را از سامانه بلیط هواپیما تیک بان انتخاب نمایید. سامانه خرید بلیط هواپیما تیک بان با ارائه بلیط هواپیما در کلاس های پروازی اکونومی، بیزینس کلاس و فرست کلاس بهترین پروازها را برای شما رقم می زند.

تیک بان سایت معتبر خرید بلیط هواپیما ، علی بابا، مستر بلیط و قاصدک جزو بهترین سایت های ارائه کننده بلیط هواپیما به شمار می روند. تیک بان با بیش از 900 ایرلاین در ایران و اقصی نقاط جهان همکاری کرده و توانایی ارائه انواع بلیط هواپیما در کلاس های مختلف پروازی را دارد.

سایت تیک بان دارای گواهینامه انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی یاتا (IATA)، گواهینامه انجمن تورگردانان ایران و نماد دو ستاره اعتماد الکترونیک می باشد. برای خرید بلیط هواپیما ارزان از سایت تیک بان کافی است، کلمه تیک بان و یا عبارت https://tikban.com را جستجو نمایید و بعد از پشت سر گذاشتن چند مرحله ساده بلیت مورد نظر را تهیه کنید.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها