اپلیکیشن بارسی باربری آنلاین و سامانه سراسری حمل بار هوشمند (نسخه راننده و صاحب بار)

کد خبر: 1038780

چقدر درباره سامانه سراسری حمل بار آنلاین اطلاعات دارید؟ آیا می‌دانید که حمل و نقل زمینی در سال‌های اخیر چقدر تغییر کرده است؟ به جابه‌جایی کالا از جایی به جای دیگر توسط وسایل نقلیه مختلف، ترابری جاده‌ای یا حمل و نقل زمینی می‌گویند. با ساخت جاده‌ها و اتوبان‌ها حمل و نقل بین شهری نسبت به گذشته آسان‌تر شده است به همین دلیل بسیاری از کسب و کارها و کارخانه‌ها برای جابه‌جایی محصولاتشان از خدمات شرکت‌های باربری استفاده می‌کنند. البته بهتر است بدانید که تکنولوژی در نحوه مدیریت این شرکت‌ها تغییر و تحولات عظیمی به وجود آورده است به طوری که در حال حاضر بخش زیادی از حمل و نقل جاده‌ای و اعلام بار توسط سامانه‌ حمل بار یا اپلیکیشن‌های آنلاین حمل بار انجام می‌شود. در ادامه یکی از بهترین اپلیکیشن های حمل بار جاده ای بارسی ( bar30.co) را معرفی می کنیم.

اپلیکیشن بارسی باربری آنلاین و سامانه سراسری حمل بار هوشمند (نسخه راننده و صاحب بار)

سامانه حمل بار چیست؟

سامانه حمل بار به رانندگان ماشین‌های حمل و صاحبان بار کمک می‌کند که بتوانند یکدیگر را به راحتی پیدا کنند. در گذشته فردی که می‌خواست بارهایش را به شهر دیگری منتقل کند باید به شرکت‌های باربری مراجعه می‌کرد تا بتواند یک ماشین حمل بار مناسب پیدا کند. رانندگان نیز با مشکلات زیادی رو به رو می‌شدند. به عنوان مثال گاهی مجبور بودن مسیر برگشت به شهر مبدأ را بدون بار طی کنند که این مسئله باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای آن‌ها می‌شد اما در حال حاضر با ظهور اینترنت و به‌روز شدن صنعت حمل و نقل ایران دیگر چنین مشکلاتی برای رانندگان و صاحبان بار به وجود نمی‌آید. آن‌ها می‌توانند به راحتی از طریق ثبت‌نام در سامانه حمل بار از اعلام بار سراسری مطلع شوند. همچنین صاحبان بار نیز می‌توانند با استفاده از این سامانه در کمترین زمان ممکن یک ماشین حمل بار مناسب برای جابه‌جایی بارهایشان پیدا کنند.

چگونه از سامانه حمل بار بارسی استفاده کنیم؟

شرکت بارسی به منظور جلب رضایت صاحبان بار و رانندگان اقدام به تولید اپلیکیشن موبایل در دو نسخه کرده است. یک نسخه از اپ های بارسی برای استفاده صاحبان بار مناسب است و نسخه دیگر دارای امکانات مورد نیاز برای رانندگان ماشین‌های حمل بار است. جهت دانلود اپلیکیشن باربری بارسی لطفا به سایت بارسی bar30.co مراجعه کنید.

صاحبان بار می‌توانند با نصب اپلیکیشن به راحتی از امکانات سامانه حمل بار استفاده کنند. برای ثبت‌نام در این سامانه کافیست که اطلاعات شخصی مانند شماره تماس، نام و نام خانوادگی و... را در آن ثبت کنید. پس از انجام این کار، برای این که بتوانید برای جابه‌جا کردن بارهایتان ماشین مناسب پیدا کنید باید اطلاعات باری را که قصد جابه‌جایی آن را دارید وارد کنید. این اطلاعات شامل نوع و وزن بار، مسیری که باید جابه‌جا شود و... است. در نهایت اپلیکیشن با توجه به عوامل مختلفی مانند مسافتی که باید بار جابه‌جا شود و اندازه و نوع بار، کرایه حمل بار را محاسبه می‌کند.

اگر شما به عنوان صاحب بار هزینه حمل بار را تائید کنید، آن وقت نزدیک‌ترین ماشین حمل بار به محل شما مراجعه می‌کند. رانندگان ماشین‌های حمل بار نیز می‌توانند از طریق نصب این اپلیکیشن از اعلام بار سراسری مطلع شوند. این افراد نیز مانند صاحبان بار باید اطلاعات شخصی خود و اطلاعات وسیله نقلیه خود را در آن ثبت کنند تا پس از تائید، مجوز مشاهده اعلام بار برای آن‌ها صادر شود. در این مرحله شما می‌توانید به عنوان راننده ماشین حمل بار، سفارش‌هایی را که مشتریان مختلف در اپلیکیشن ثبت می‌کنند را مشاهده کنید و در صورت تمایل آن‌ها را بپذیرید. در واقع اپلیکیشن بارسی به عنوان یک واسطه باعث برقراری ارتباط میان شما و صاحبان بار می‌شود.

اپلیکیشن بارسی باربری آنلاین و سامانه سراسری حمل بار هوشمند (نسخه راننده و صاحب بار)

مزایای سامانه حمل بار بارسی برای صاحبان بار چیست؟

سامانه حمل بار مزایای زیادی برای صاحبان بار دارد. در گذشته مشکلات زیادی برای جابه‌جایی بار به خصوص در مسافت‌های طولانی به وجود می‌آمد اما اکنون این سامانه باعث شده است که صاحبان بار بتوانند بارهایشان را با خیالی آسوده به رانندگان ماشین‌های حمل بار بسپارند و آن‌ها را صحیح و سالم در مقصد تحویل بگیرند. برخی از مهم‌ترین مزایای این سامانه عبارت‌اند از:

افزایش سرعت جابه‌جایی بار از مبدأ به مقصد

سامانه حمل بار و اپلیکیشن‌هایی که در این زمینه تولید و عرضه شده‌اند به صاحبان بار کمک می‌کنند تا در مدت زمان کمی بتوانند ماشین مناسب برای حمل بارهایشان را پیدا کنند. در گذشته مشکلات زیادی برای پیدا کردن ماشین حمل بار مناسب وجود داشت به همین دلیل ممکن بود تا قبل از رسیدن بار به مقصد، خسارت زیادی به آن‌ها وارد شود زیرا همان‌طور که می‌دانید بارهای مختلف نیاز به ماشین‌های حمل بار متفاوتی دارند. به عنوان مثال مواد غذایی باید به وسیله ماشین‌ها و کامیون‌های یخچال‌دار جابه‌جا شوند در غیر این صورت ممکن است خراب شوند یا کیفیتشان را دست بدهند. سالم رسیدن بار برای صاحبان بار اهمیت زیادی دارد و این امکان از طریق سامانه حمل بار برای آن‌ها فراهم شده است که بتوانند با توجه به حجم و نوع باری که قصد جابه‌جایی آن را دارند یک ماشین حمل بار مناسب پیدا کنند.

کاهش هزینه‌های حمل بار

هزینه جابه‌جایی بار برای صاحبان بار اهمیت زیادی دارد زیرا گاهی اوقات به قدری هزینه جابه‌جایی به ویژه در مسافت‌های طولانی زیاد می‌شود که صاحب بار از انتقال آن‌ها به مقصد پشیمان می‌شود. البته امروزه این مسئله کمتر رخ می‌دهد زیرا اکنون با استفاده از سامانه حمل بار می‌توان هزینه جابه‌جایی بار به مقصد را از قبل تعیین کرد. این هزینه‌ها بر اساس تعرفه‌های مشخصی محاسبه و به مشتری اعلام می‌شود؛ بنابراین می‌توانید تا حدود زیادی مطمئن باشید که هزینه مناسبی را برای جابه‌جایی بارهایتان به رانندگان پرداخت می‌کنید.

کاهش هزینه‌های حمل بار باعث می‌شود که صاحبان بار تمایل داشته باشند که از این سامانه برای جابه‌جایی بارهایشان استفاده کنند. همچنین تجربه ثابت کرده است رضایت مشتری از خدماتی که دریافت می‌کند باعث می‌شود که او دوستان و اطرافیانش را به استفاده از این خدمات تشویق کند پس انتظار می‌رود درآمدهای رانندگان ماشین‌های حمل بار نیز به دلیل تعدد سفارشات افزایش ‌یابد.

اطمینان خاطر از رسیدن به موقع بار به مقصد

به کمک سامانه حمل بار صاحبان بار می‌توانند موقعیت جغرافیایی ماشین‌هایی که بارهای آن‌ها را جابه‌جا می‌کنند را به صورت آنلاین مشاهده کنند به همین دلیل میزان امنیت جابه‌جایی بار با استفاده از این سامانه بسیار بیشتر است. همچنین رانندگان ماشین‌های حمل بار نیز دیگر مجبور به پاسخگویی به تماس‌های پی در پی صاحب بار نیستند و می‌توانند با اطمینان خاطر بیشتری به سمت مقصد حرکت کنند.

این ویژگی در جابه‌جایی بار بین شهری اهمیت بیشتری پیدا می‌کند زیرا به دلیل مسافت‌های طولانی ممکن است زمان رسیدن بار به مقصد چندین روز طول بکشد. در طول این مدت صاحب بار با استفاده از امکاناتی که اپلیکیشن در اختیارش قرار می‌دهد می‌تواند از سالم بودن بار و به موقع رسیدن آن به مقصد مطمئن شود. همچنین در صورت بروز هر گونه حادثه‌ای صاحب بار خیلی زود از آن مطلع خواهد شد. تمام این ویژگی‌ها باعث شده است که امروزه تعداد کاربران اپلیکیشن‌های حمل بار افزایش پیدا کند.

اپلیکیشن بارسی باربری آنلاین و سامانه سراسری حمل بار هوشمند (نسخه راننده و صاحب بار)

مزایای استفاده از اپلیکیشن بارسی برای رانندگان و شرکت‌های باربری

بهتر است بدانید که مزایای استفاده از سامانه حمل بار فقط برای صاحبان بار نیست بلکه شرکت‌های باربری و رانندگان نیز علاقمندند که از طریق ثبت‌نام و استفاده در این سامانه از مزایای بی‌شمار آن بهره‌مند شوند. برخی از مهم‌ترین مزایایی استفاده از این سامانه برای رانندگان و شرکت‌های حمل بار عبارت‌اند از:

دسترسی به اعلام بار سراسری

رانندگان ماشین‌های حمل بار می‌تواند در کمترین زمان ممکن به صورت آنلاین از اعلام بار سراسری مطلع شوند. مطلع شدن از اعلام بار به رانندگان کمک می‌کند تا بتوانند سفارش‌های بیشتری را قبول کنند. در سال‌های گذشته گاهی اوقات رانندگان ماشین‌های حمل بار برای دریافت یک سفارش حمل بار مجبور بودن چندین روز منتظر بمانند در حالی که امروزه به کمک سامانه حمل بار می‌توانند از سفارشات حمل باری که در نزدیکی آن‌ها قرار دارد مطلع شوند. همچنین این امکان برای رانندگان حمل بار وجود دارد که در مسیر بازگشت از مقصد به مبدأ نیز سفارش‌های حمل بار دیگری را قبول کنند. این قابلیت باعث افزایش درآمدهای رانندگان و شرکت‌های حمل بار می‌شود.

اطمینان از ثبت صحیح اطلاعات

تمام اطلاعات بار مانند میزان بار، هزینه کرایه ماشین‌های حمل بار و... در این سامانه ثبت می‌شوند؛ بنابراین دیگر امکان بروز خطا و اشتباه وجود ندارد. در گذشته ثبت دستی این اطلاعات باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی برای رانندگان و شرکت‌های باربری می‌شد که اکنون این مشکلات به حداقل رسیده است. همچنین ثبت اطلاعات بار در سامانه حمل بار باعث افزایش راندمان کاری شرکت‌های باربری شده است زیرا دیگر مانند گذشته نیاز به ثبت اطلاعات در دفاتر مختلف و پیگیری تلفنی آن‌ها نیست.

افزایش درآمدهای شرکت‌های باربری و رانندگان

مهم‌ترین ویژگی این سامانه که باعث شده رانندگان و شرکت‌های باربری زیادی علاقمند به استفاده از آن شوند، افزایش درآمدهای آن‌ها با استفاده از این سامانه است زیرا رانندگان می‌توانند از طریق این سامانه سفارشات باربری بسیاری قبول کنند. همچنین امکان ثبت اطلاعات رانندگان زیادی در این اپلیکیشن‌ها وجود دارد و نیازی به پرداخت کمیسیون برای قبول سفارشات باربری نیز نیست. تمام این ویژگی‌ها به همراه افزایش رضایت صاحبان بار باعث می‌شود که درآمدهای شرکت‌های باربری و رانندگان ماشین‌های حمل بار به طور چشم‌گیری افزایش پیدا کند.

اپلیکیشن بارسی باربری آنلاین و سامانه سراسری حمل بار هوشمند (نسخه راننده و صاحب بار)

سامانه حمل بار بارسی چه کمکی به وضعیت حمل و نقل جاده‌ای در ایران کرده است؟

با توجه به افزایش تعداد جاده‌های بین شهری و توسعه زیرساخت‌های لازم برای حمل و نقل جاده‌ای، امروزه تعداد زیادی شرکت باربری در حال فعالیت هستند. افزایش ایمنی جاده‌ها، پیشرفت صنعت خودروسازی و افزایش تعداد رانندگان ماشین‌های حمل بار از جمله دلایل پیشرفت حمل و نقل جاده‌ای در ایران است. با افزایش تعداد سفارشات دیگر پاسخگویی به صاحبان بار از طریق روش‌های سنتی امکان‌پذیر نبوده به همین دلیل ضرورت استفاده از تکنولوژی در صنعت حمل و نقل احساس شد و افراد زیادی تلاش کردند تا سامانه هوشمند حمل بار را راه‌اندازی کنند. اکنون این سامانه باعث شده است که رانندگان، شرکت‌های باربری و صاحبان بار به راحتی با یکدیگر همکاری کنند و جابه‌جایی بارها در کمترین زمان ممکن انجام شود.

نکات مهم درباره قوانین حمل و نقل زمینی

رعایت قوانین حمل و نقل زمینی برای رانندگان و شرکت‌های باربری ضروری است. این قوانین بسیار مفصل هستند با این حال ما در این بخش می‌خواهیم این قوانین را در سه بخش مدارک مرد نیاز برای رانندگان ماشین‌های حمل بار، تجهیزات ضروری که باید همراه رانندگان ماشین‌های حمل بار باشد و اسناد مربوط به حمل و نقل بار را به صورت خلاصه بررسی کنیم.

رانندگان ماشین‌های حمل بار باید چه مدارکی به همراه داشته باشد؟

همه رانندگانی که وظیفه جابه‌جایی بار از شهری به شهر دیگر را بر عهده دارند باید مدارک عمومی مانند گواهینامه، کارت ماشین، بیمه‌نامه و. را به همراه داشته باشند. علاوه بر این مدارک همراه داشتن کارت شناسایی هوشمند، دفترچه کار، کارت صحت سلمت جسمی و روانی و کارت شناسایی ناوگان حمل و نقل نیز الزامی است. کارت شناسایی ناوگان حمل و نقل برای تشخیص این که وسیله نقلیه متعلق به کدام شرکت حمل و نقل است، صادر می‌شود. همچنین بهتر است بدانید که در صورت همراه نداشتن دفترچه کار جریمه خواهید شد و در بدترین حالت دفترچه کار شما به مدت شش ماه به تعلیق درخواهد آمد؛ بنابراین قبل از پذیرش سفارش از سامانه حمل بار بهتر است از همراه داشتن این مدارک مطمئن شوید.

اسناد حمل و نقل شامل چه مواردی هستند؟

این اسناد شامل صورت وضعیت و بارنامه می‌شود. صورت وضعیت مدرکی است که توسط وزارت راه صادر می‌شود و رانندگانی که مسافتی بیش از بیست کیلومتر را طی می‌کنند باید این مدرک را به همراه داشته باشند تا در صورت حمل بار بیش از حد تعیین شده جریمه شوند. بارنامه‌ها نیز مدارکی هستند که در آن تمام اطلاعات و مشخصات بار ثبت شده است.

ماشین‌های حمل بار آنلاین باید چه تجهیزاتی داشته باشند؟

از جمله تجهیزات ضروری که رانندگان ماشین‌های حمل بار باید آن‌ها را با خود همراه داشته باشند می‌توان به جعبه کمک‌های اولیه، کپسول آتش‌نشانی، علائم ایمنی مانند دوک، دستگاه تاخوگراف، زنجیر چرخ و لاستیک زاپاس اشاره کرد. بر اساس قوانین موجود، در صورت همراه نداشتن این وسایل فرد خاطی جریمه خواهد شد و حتی ممکن است فعالیت‌های او و شرکت باربری نیز برای مدتی به حالت تعویق دربیاید.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها