خرید و فروش برند آماده با هانا ثبت

کد خبر: 1054470

برندها می‌توانند یکی از بهترین دلایل شناخت شرکت‌ها باشند. امروزه برندهای محبوب مختلفی وجود دارند که حتی با شنیدن نام آنها متوجه اعتباری که کسب کرده‌اند خواهیم شد. در واقع وجود برند برای یک شرکت می‌تواند برگ برنده‌ای باشد که دیگر شرکت‌هایی که قید آن را زده‌اند از آن بی‌نصیب خواهند بود.

اما پروسه‌ی انتخاب برند و به ثبت رساندن آن؛ با توجه به روال کارهای اداری زیادی که در پیش خواهد داشت، ممکن است مدیران کسب و کارها را نگران کرده باشد. این در حالی است که راه‌حل دیگری نیز برای برخورداری از یک برند مناسب نیز وجود دارد و آن چیزی نیست جز استفاده کردن از یک برند آماده که ما در این مطلب قصد داریم توضیحات بیشتری را به شما عزیزان ارائه دهیم.

تفاوت استفاده از برند آماده با ثبت یک برند جدید

خرید برند آماده با به ثبت رساندن یک برند جدید یک تفاوت عمده دارد که شاید همین یک تفاوت باعث شود که مدیران کسب و کارها به سراغ خرید برند آماده بروند. این تفاوت مهم در زمان خلاصه می‌شود. در واقع وقتی که تصمیم گرفته شود تا یک برند جدید به ثبت برسد، باید مراحل اداری آن طی شود که طبیعتاً بسیار وقت‌گیر خواهد بود. در بعضی از موارد اشکالاتی در مراحل ثبت برند رخ می‌دهد که انجام پروسه‌ی ثبت برند را طولانی‌تر نیز می‌کند.

در مقابل خرید برند آماده به هیچ عنوان به این صورت نیست و حتی ممکن است در عرض 24 ساعت روند کارهای اداری آن به اتمام برسد. به طور کلی می‌توان گفت که از لحاظ حفظ زمان که می‌توان آن را به انجام کارهای دیگر و با اهمیت شرکت اختصاص داد انتخاب روش خرید برند برای مدیران شرکت بصرفه‌تر باشد.

ویژگی‌های بکارگیری از برند آماده

علاوه بر حفظ زمان که به آن اشاره کردیم، خرید برند آماده می‌تواند مزیت‌های دیگری نیز داشته باشد که در ادامه به مهمترین آنها اشاره خواهیم کرد:

- برای به ثبت رساندن برند جدید احتیاج به ارائه مدارکی مانند جواز کسب است. گاهاً نیز تسلیم کارت بازرگانی نیز الزامی خواهد بود. این در حالی است که برای خرید برند آماده نیازی به چنین کارهایی نیست.

- لازم به ذکر است که خرید و فروش برندهای آماده منع قانونی نداشته و تمامی مدیران می‌توانند بدون هیچ دغدغه‌ای اقدام به این کار کنند. ناگفته نماند حتی اگر برندی را خریداری می‌کنید، اختیار فروش آن را نیز خواهید داشت (حتی بلافاصه).

- خرید برندهای آماده می‌تواند رشد سریع‌تر شرکت‌ها را حداقل از نظر میزان اعتبار یا محبوبیت به دنبال داشته باشد اما برای جا انداختن یک برند جدید باید تلاش‌های زیادی از جمله تبلیغات و ارائه خدمات نوین در نظر گرفت.

- یکی از مشکلات انتخاب برند جدید این است که احتمال اینکه از قبل مشابه آن به ثبت رسیده باشد وجود دارد و این موضوع سبب می‌شود تا در ثبت برند جدید (با نام و شکل و شمایل دیگر) وقفه‌ای طولانی ایجاد شود.

عوامل موثر بر قیمت فروش یک برند آماده

فروش برند از یک قیمت مختص به خود برخوردار است و دقیقاً نمی‌توان رنج قیمتی برای این‌گونه خریدها در نظر گرفت. با این حال موارد زیر در قیمت‌گذاری برند‌های آماده موثر هستند:

- یک برند هر چه از زیبایی بیشتری برخوردار باشد به طور حتم گرانقیمت‌تر خواهد بود.

- بعضی از برندهای آماده لاتین هستند که مسلماً قیمت آنها بیشتر خواهد بود. البته اکثر برندهای ایرانی به زبان فارسی هستند.

- برندهای آماده‌ای وجود دارند که بهمراه آنها یک دامنه اینترنتی نیز به خریدار واگذار می‌شود. ممکن است این دامنه از ارزش بسیار بالایی نیز برخوردار باشد که طبیعتاً در قیمت‌گذاری برند موثر خواهد بود.

- بعضی از برندها از قبل دارای یک زمینه فعالیت بوده‌اند و حتی در بین مردم نیز شناخته شده هستند. این‌گونه برندهای آماده گران‌تر خواهند بود چرا که در بین مردم به محبوبیت رسیده‌اند.

چگونه می‌توان برند آماده را خریداری کرد

برای اینکه بتوانید یک برند آماده را خریداری کنید، روال کار پیچیده‌ای در انتظارتان نخواهد بود. مراحل انتقال سند برند آماده به شرح زیر است:

  • در وهله‌ی اول باید یک برند را برگزینید. این کار می‌تواند از لیست سایتی که برای این منظور خدمات می‌دهد، انجام شود.
  • بعد از آنکه برند دلخواه‌تان را انتخاب کرده‌اید باید بلافاصله اقدام به استعلام برند کنید تا از مدت اعتبار آن مطمئن شوید. بعضی از برندها دارای اعتبار نیستند که خرید آنها توصیه نمی‌شود.
  • ناگفته نماند که استعلام برند را باید از اداره مالکیت صنعتی انجام دهید.
  • بعد از استعلام، خریدار و فروشنده باید به دفترخانه رسمی مراجعه کنند. این کار برای تغییر سند مالکیت انجام خواهد شد.
  • بعد از تنظیم سند و امضای قرارداد توسط طرفین مراحل خرید برند آماده به اتمام خواهد رسید.
  • البته در نظر بگیرید که برند خریداری شده باید با عنوان انتقال علامت در روزنامه رسمی کشور نیز به چاپ برسد تا مراحل انتقال سند به طور کامل انجام شده باشد.

گفتنی است چنانچه سایت یا شرکت مناسبی را برای انجام خرید یک برند آماده سراغ ندارید، ما در ادامه به موسسه معتبری اشاره خواهیم کرد که با استفاده از متخصصان زبده خدمات خوبی را در این زمینه ارائه می‌دهد.

خرید برند آماده از شرکت هانا ثبت

با توجه به مطالب مطرح شده در این مقاله، اگر تصمیم به استفاده از یک برند آماده گرفته‌اید، در ابتدا باید یک شرکت مناسب را برای اینکار در نظر بگیرید. پیشنهاد ما استفاده از خدمات تیم هانا ثبت است چرا که این شرکت ثبت برند که سال‌هاست در این زمینه به مشتریان خود سرویس می‌دهد به خوبی می‌تواند شما مدیران عزیز را در انتخاب و خرید یک برند آماده راهنمایی کند.

در موسسه هانا ثبت برندهای آماده بسیاری خوبی در نظر گرفته شده که تمامی کارهای ثبت آن نیز از قبل انجام شده است و مدیران کسب و کارها فقط مرحله انتخاب و سند زدن به نام خود را پیش رو خواهند داشت. پیشنهاد می‌کنیم چنانچه در خصوص نحوه خرید برند آماده سوال یا ابهامی دارید با همکاران ما در شرکت هانا ثبت تماس بگیرید تا در اسرع وقت شما را به صورت کاملاً رایگان مشاوره دهند. راه‌های ارتباطی با تیم تخصصی هانا ثبت در ادامه ذکر شده است که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت