آخرین قیمت گوشت شترمرغ در بازار

کد خبر: 1059079

رئیس هیات مدیره شرکت تعاونی پرورش شتر مرغ سراسر کشور با بیان اینکه شترمرغ نسبت به فعالیت‌های دامپروری دیگر کمترین تاثیر را از شیوع ویروس کرونا گرفت، اظهار کرد: هر کیلوگرم شترمرغ زنده ۴۳ تا ۴۵ هزار تومان و هر کیلوگرم گوشت لاشه آن تا ۸۹ هزار تومان از تولید کننده خریداری می‌شود.

خبرگزاری ایلنا: پرویز نیامنش با بیان اینکه ۶۰۰ واحد پرورش شتر مرغ فعال در کشور داریم، افزود: از این ۶۰۰ واحد ۲۰۰ واحد بدون مجوز در حال فعالیت هستند که ما در حال انجام مراحل اداری آن برای دریافت مجوز برای آن‌ها هستیم.

وی ادامه داد: زمینه اصلی فعالیت این واحدها مولد و پرواربندی برای تولید جوجه و گوشت است.

به گفته نیامنش؛ شترمرغ یکی از پرنده‌های پرورشی است که امکان فروش تمام اعضای آن برای تولیدکننده جهت کسب درآمد وجود دارد.

وی تصریح کرد: علاوه بر کسب درآمد مناسب از تولیدات این پرنده، نوسانات قیمت در آن کم است.

نیامنش با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تاثیر قابل توجه آن بر تولید سایر منابع پروتئینی، افزود: با شیوع ویروس کرونا تولید و بازار منابع پروتئینی مانند گوشت قرمز و مرغ دچار نوسانات شدید شد، اما شترمرغ کمتر تحت تاثیر قرار گرفت.

وی قمیت خرید هر کیلوگرم شترمرغ زنده از تولیدکننده را ۴۳ تا ۴۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: هر کیلوگرم گوشت لاشه شتر مرغ تا ۸۹ تومان و هر کیلوگرم فیله بدون استخوان و ران آن ۱۲۰ تا ۱۳۰ هزار تومان از تولید کننده خریداری می‌شود.

نیامنش یادآور شد: به جز استان خوزستان که در تمام سال امکان پرورش شتر مرغ دارد، در سایر استان‌ها دوره پرورش این پرنده از بهمن ماه آغاز و تا نیمه مهرماه ادامه دارد، به همین دلیل بیشترین عرضه محصولات شترمرغ در مردادماه انجام می‌شود و قیمت‌ها معمولا در این بازه زمانی اندکی افت می‌کند.

وی پرورش شترمرغ با توجه به شرایط بازار آن را یکی از به صرفه‌ترین فعالیت‌های اقتصادی در حوزه دامپروری دانست به شرط آنکه سرمایه گذار مالک زمین باشد.

نیامنش زمین مورد نیاز برای پرورش شترمرغ را از نوع درجه ۴ غیر قابل کشت عنوان کرد.

وی افزود: در زمینه مرغ، استان‌های سیستان و بلوچستان و کهگیلویه و بویراحمد با مشکلاتی مواجه بودند که استنان‌های معین قرار داد. سال ۹۹ در واردات خود کفا شدیم. واردات ما در حوزه گوشت به یک چهارم تا یک پنجم رسید.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها