قیمت خانه در ارزان‌ترین منطقه پایتخت متری چند؟

کد خبر: 1165689

با توجه به اینکه تازه‌ترین آمار بانک مرکزی از رسیدن متوسط قیمت هر متر خانه در تهران به ۴۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در تیرماه امسال حاکی است، در این ماه قیمت خانه در تمام ۲۲ منطقه تهران با تغییر قیمت نسبت به ماه قبل مواجه شده‌ است.

قیمت خانه در ارزان‌ترین منطقه پایتخت متری چند؟

بانک مرکزی در گزارشی که به تازگی منتشر کرده، به بررسی تغییرات قیمتی و تعداد معاملات انجام شده در آپارتمان و ساختمان­‌های مسکونی در مناطق ۲۲گانه تهران در تیرماه سال جاری پرداخته است.

براساس این گزارش، متوسط قیمت هر متر خانه در تهران به ۴۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده که بیشترین قیمت هر متر خانه ۸۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان در منطقه یک و کمترین آن با ۲۰ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان در منطقه ۱۸ بوده است؛ بنابراین، فاصله قیمت هر متر آپارتمان در گران‌ترین و ارزان‌ترین منطقه تهران معادل ۶۲ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان است.

همچنین، مناطق سه و دو بعد از منطقه یک، جزو گران­ترین مناطق تهران گزارش شده­‌اند؛ به‌طوری که متوسط قیمت در منطقه دو،‌  ۶۳ میلیون و ۷۷۸ هزار تومان و در منطقه سه،‌  ۷۲ میلیون و ۵۴۸ هزار تومان است.

علاوه براین، مناطق ۱۷ و ۲۰، پس از منطقه ۱۸ ارزان‌ترین منطقه پایتخت گزارش شده‌اند و متوسط قیمت خانه در این مناطق به ترتیب ۲۲ میلیون و ۴۵۱ هزار تومان و ۲۱ میلیون و ۱۹۴ هزار تومان است.

از سوی دیگر، بررسی گزارش بانک مرکزی از نظر تفاوت متوسط قیمت مسکن در مناطق ۲۲ گانه تهران در تیرماه نسبت به خرداد ماه سال جاری بیانگر این است که  تمام ۲۲ منطقه تهران با افزایش قیمت مسکن در ماه موردنظر مواجه شده‌اند. بنابراین، قیمت خانه در هیچ یک از مناطق تهران در مقایسه با ماه قبل کاهش نیافته است.

طبق این گزارش، تعداد معاملات انجام شده در این ماه حدود  ۱۰.۳ هزار فقره بوده که در این بین، بررسی جزئیات تعداد معاملات انجام شده در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران نشان می‌دهد که در تیر ماه امسال تعداد معاملات مسکن در تیر ماه سال جاری نسبت به خرداد ماه در تمام مناطق تهران کاهش قابل توجه داشته است.

در این بین، کم‌ترین تعداد معامله مسکن به منطقه ۱۹ با ۵۶ معامله و بیشترین تعداد معامله نیز به ترتیب به مناطق ۵، ۲، ۴ و ۱۰ مربوط می‌شود که هر یک به ترتیب  ۱۵۰۲، ۹۴۳، ۹۰۱ و  ۸۶۰ معامله مسکن داشته‌اند.

در ادامه، متوسط قیمت و تعداد معامله مسکن در ۲۲ منطقه تهران در چهارمین ماه سال جاری را مشاهده می‌کنید:

قیمت مسکن

منبع: ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها