بازار پررونق وی‌پی‌ان‌ فروش‌ها / قیمت فیلترشکن ها نجومی شد!

کد خبر: 1180885

تا همین یک ماه پیش اغلب معاملات پاساژهای خریدوفروش موبایل، مربوط به فروش و تعمیرات آن و گاهی نصب نرم‌افزارهای کاربردی بود اماحالا و پس از فیلتر اینستاگرام و واتس‌اپ خرید و فروش فیلترشکن (vpn) یک سر معاملات روزانه این پاساژ‌ها را شکل می‌دهد.

بازار پررونق وی‌پی‌ان‌ فروش‌ها / قیمت فیلترشکن ها نجومی شد!

تا همین یک ماه پیش اغلب معاملات پاساژهای خریدوفروش موبایل، مربوط به فروش و تعمیرات آن و گاهی نصب نرم‌افزارهای کاربردی بود اماحالا و پس از فیلتر اینستاگرام و واتس‌اپ خرید و فروش فیلترشکن (vpn) یک سر معاملات روزانه این پاساژ‌ها را شکل می‌دهد. بازاری پررونق برای وی‌پی‌ان‌ فروش‌ها در مقابلِ کسادی بازار کسب‌وکارهای آنلاین. دیروز وزیر ارتباطات از تلاش برای جرم انگاری خرید و فروش فیلترشکن ها خبر داد که با واکنش های زیادی همراه بود اما روزنامه تجارت از رونق بازار فیلترشکن‌ها و قیمت نجومی آن در ایران خبر داده است. در بخشی از این گزارش آمده است: این روزها صفحه بسیاری از گوشی‌ها حاوی چند فیلترشکن است؛ چه صاحب کسب و کار باشد چه کاربری که فقط بخواهد ارتباطات معمولی و روزمره‌اش را با اطرافیانش داشته باشد، اما فیلترشکن‌ها هم یکی پس از دیگری غیرفعال می‌شود. البته مانند بسیاری از موارد ممنوعه دیگر، بازار آن به موازات فیلترینگ شکل گرفته است.

یک فروشنده فیلترشکن می‌گوید: «مشتری‌ زیاد دارم اما نمی‌توانم به همه اعتماد کنم. ممکن است مامور باشد. دردسر می‌شود.» نمی‌توان بیشتر از این با او وارد جزئیات شد چرا که سوالات بیشتر را پای مامور بودنتان می‌گذارد. شاید برخی به یاد چند دهه قبل بیفتند که برای پیدا کردن یک نوار کاست یا ویدئو راهی بازار ممنوعه‌اش می‌شدند و آن را لای کاغذ و پارچه با ترس و لرز به خانه می‌بردند. او می‌گوید: «برای گوشی‌های آیفون فیلترشکن سه ماهه، شش ماهه و یک ساله را به ترتیب ۴۰۰ هزار تومان، ۶۰۰ هزار تومان و یک میلیون تومان می‌فروشم. اکانت شش ماهه و یک ساله دو کاربره است. دو کاربر می‌توانند به آن وصل شوند.»

یکی از فروشندگان می‌گوید: «بستگی دارد چه سیم کارتی داشته باشید. همراه اول وصل نمی‌شود. اگر سیم کارتت ایرانسل باشد، فیلترشکن سه ماهه را ۵۰۰ هزار تومان و یک ساله را یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان نصب می‌کنم.»

 آن یکی می‌گوید: «فیلترشکن را برای خط ایرانسل ۵۰۰ هزار ولی برای همراه اول ۲۵۰ هزار تومان نصب می‌کنم.» قیمت‌ها ثابت نیست و هر فروشنده نرخ خودش را می‌دهد.

پیدا کردن فیلترشکن برای گوشی‌های با سیستم عامل IOS کمی سخت‌تر است. حتی فروشنده‌ای که به صورت اختصاصی وی پی ان می‌فروخت، می‌گوید: «سخت وصل می‌شود. فروش وی‌پی‌ان آیفون را کنار گذاشته‌ام، فقط برای اندروید نصب می‌کنم و می‌فروشم.»

اما فروشنده‌ای پیدا می‌شود که برای گوشی‌‌های آیفون، تضمینی فیلترشکن می‌فروشد: «فیلترشکن یک ماهه را ۱۵۰ هزار تومان و یک ساله را ۳۵۰ هزار تومان می‌فروشم. قیمت‌ها برای سیستم عامل اندروید و IOS یکی است. تضمینی است و در سیستم هم ثبت می‌کنم. اگر مشکلی پیش آمد، مراجعه کنید یا پول را پس می‌دهیم یا فیلترشکن دیگری برایتان نصب می‌کنیم. روزانه ده‌ها مشتری داریم که راضی هستند.»

خراسان

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها