جهش باورنکردنی قیمت‌ مسکن در تهران‌ | افزایش خرید و فروش واحدهای مسکونی قدیمی

کد خبر: 1195916

طبق گزارش بانک مرکزی، در آذر امسال معامله‌های واحدهای مسکونی قدیمی 58 درصد افزایش داشت و واحدهای مسکونی نوساز با 9 درصد کاهش معاملات مواجه بود.

جهش باورنکردنی قیمت‌ مسکن در تهران‌ |  افزایش خرید و فروش واحدهای مسکونی قدیمی

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی بانک مرکزی پیرامون تحولات قیمت مسکن در آذر‌ 1401، تعداد آپارتمان های مسکونی معامله شده در شهر تهران در آذر ماه سال 1401، به 10.2 هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل 27.2 و ماه مشابه سال قبل 4.7 درصد افزایش نشان می دهد.

از 10 هزار 184 معامله انجام شهر تهران طی آذر سال 1401، 2955 معامله مربوط با واحدهای مسکونی نوساز و 2052 معامله مرتبط با واحدهای مسکونی بالای 20 سال سن بوده است.

* افزایش خرید و فروش واحدهای مسکونی قدیمی

نکته قابل توجه اینکه در آذر امسال، معامله‌های واحدهای مسکونی قدیمی 58 درصد افزایش داشت و واحدهای مسکونی نوساز با 9 درصد کاهش معاملات مواجه بود.

بر اساس این گزارش، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران 480.7 میلیون ریال بود که حاکی از افزایش 2.9 درصدی نسبت به ماه قبل می باشد.

* افزایش 3 درصدی قیمت اجاره‌بها

لازم به ذکر است، شاخص کرایه مسکن اجاری در تهران در آذرماه نسبت به ماه قبل 2.5 درصد و این شاخص در سایر مناطق شهری 3 درصد رشد کرده است.

گزارش «تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در آذر ماه سال 1401» که برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است، توسط اداره بررسی ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر شده است./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها