تصمیم دولت درباره قیمت دلار و یارانه ها / احتمال حذف یارانه نقدی وجود دارد؟

کد خبر: 1196069

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۲ را تشریح کرد.

تصمیم دولت درباره قیمت دلار و یارانه ها  / احتمال حذف یارانه نقدی وجود دارد؟

جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به جزئیات لایحه بودجه 1402، اظهار داشت: دولت در بودجه سال آینده نرخ تسعیر قیمت دلار را روی عدد 26 هزار تومان گذاشته است و اینکه بیان می‌شود عدد 23 هزار تومان است این عدد برای سال گذشته بود.

وی افزود: همچنین فروش نفت در سال آینده حدودا روی یک میلیون 400 هزار بشکه بسته شده است که احتمال افزایش آن وجود دارد و همچنین سهم صندوق توسعه ملی از فروش نفت همانند بودجه امسال است و شاید به 40 درصد نیز افزایش پیدا کند زیرا در سال گذشته 40 درصد بود اما با اذن رهبری سهم صندوق توسعه ملی به 30 درصد در بودجه 1401 کاهش پیدا کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به وضعیت یارانه ها در سال آینده، گفت: یارانه در سال آینده تغییر چندانی نخواهد داشت. صحبت هایی مبنی بر قطع یارانه ها اصلا درست نیست و پرداخت یارانه ها ادامه خواهد داشت اما شاید در قالب کالابرگ به مردم پرداخت شود.

قادری با اشاره به بررسی لایحه بودجه، تصریح کرد: با توجه به این که شورای نگهبان با بررسی دو مرحله ای بودجه مخالفت کرد قرار است همانند گذشته لایحه بودجه تک مرحله ای در کمیسیون تلفیق و صحن علنی مجلس شورای اسلامی بررسی شود.

به گزارش تسنیم، دولت هفته گذشته دوشنبه لایحه بودجه سال آینده را به مجلس شورای اسلامی ارسال کرده بود.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها