برداشت پیاز در شهرهای جنوبی/قیمت‌ پیاز ارزان می‌شود؟

کد خبر: 1204325

مدیرکل دفتر سبزی و صیفی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به برداشت پیاز تازه در هرمزگان، سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان گفت: با ادامه روند افزایش عرضه این محصول در بازار قیمت‌ها کاهش خواهد یافت و کمبود عرضه جبران می شود.

 برداشت پیاز در شهرهای جنوبی/قیمت‌ پیاز ارزان می‌شود؟

حسین اصغری اصغری مدیرکل دفتر سبزی و صیفی وزارت جهاد کشاورزی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: سال زراعی گذشته 1400- 1401  خشک ترین سال زراعی در میان سال های اخیر بوده و از طرفی کمترین میزان سبزی و صیفی در این مقطع کشت شده است.

وی افزود: سطح زیر کشت سبزی و صیفی در این مقطع 680 هزار هکتار بوده و به دلیل خشکسالی نتوانستیم در بخشی از فصل تابستان آب مورد نیاز کشت را تامین کنیم اما تلاش شد که در کشت زمستانه این کاهش زیر کشت جبران شود.

مدیرکل دفتر سبزی و صیفی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد : 16 هزار و 500 هکتار سطح زیر کشت پیاز زمستانه در نظر گرفته شده است که پیش بینی می شود از این سطح 810 هزار تن پیاز تولید شود.

وی تصریح کرد: در شرایطی که منتظر آفتاب برای برداشت محصول پیاز در مناطق جنوبی کشور بودیم بارندگی هایی روی داد که زمان برداشت محصول را عقب انداخت اما در روزهای اخیر میزان برداشت و انتقال آن به تهران و دیگر شهرها سرعت گرفته است.

اصغری گفت: با ادامه روند افزایش عرضه پیاز در شهرهای جنوبی کشور قیمت این محصول نیز در بازار کاهش خواهد یافت و کمبود عرضه جبران می شود.

مدیرکل دفتر سبزی و صیفی وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: در حال حاضر برداشت پیاز در هرمزگان، سیستان و بلوچستان و  جنوب کرمان در حال برداشت و توزیع در مناطق مصرف است.

اصغری گفت: برای گوجه فرنگی و سیب زمینی نیز عوارض صادراتی در نظر گرفته شده است که ثبات لازم در بازار این محصولات حفظ شود تا دغدغه ای برای تامین تقاضای بازار وجود نداشته باشد.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها