واریز هدیه 3 میلیونی عید مبعث رئیسی برای مردم | یارانه معیشتی اسفند 3 برابر شد

کد خبر: 1205391

جزئیات جدید از افزایش رقم یارانه معیشتی این سرپرستان خانوارها منتشر شد.

واریز هدیه 3 میلیونی عید مبعث رئیسی برای مردم | یارانه معیشتی اسفند 3 برابر شد

یارانه معیشتی ۳ میلیونی برای این خانوارها

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از توزیع ۲ هزار و ۱۵۰ کارت خرید ۳ میلیون تومانی به زنان سرپرست خانوار دهک درآمدی ۱ تا ۳ در سطح شهرستان‌های استان تهران خبر داد.

محمد نصیری معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور اقدامات خیرخواهانه که با همکاری موسسات خیریه، سازمان‌های مردم‌نهاد و خیرین صورت پذیرفت را تشریح کرد.

وی از توزیع ۲ هزار و ۱۵۰ کارت خرید ۳ میلیون تومانی به زنان سرپرست خانوار دهک درآمدی ۱ تا ۳ در سطح شهرستان‌های استان تهران خبر داد و گفت: همچنین ۸ هزار دست لباس‌گرم، کاپشن و کفش برای فرزندان زنان سرپرست خانوار در سراسر کشور به مبلغ ۴.۵ میلیارد تومان خریداری و مراحل توزیع را طی می‌کند.

وی با اشاره به توزیع سبد پروتئین برای مستمری‌بگیران تحت پوشش، یادآور شد: در این راستا با مشارکت بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام(ره) ۲۰۰ تن مرغ بین خانوار تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور توزیع شد؛ همچنین با مشارکت مجمع خیرین ۵۰ گهواره برقی برای کودکان مقیم در شیرخوارگاه‌ها تهیه شده است تا کودکان خوابی راحت را تجربه کنند.

یارانه معیشتی اسفند 3 برابر شد

مدیرکل پدافند غیرعامل و مدیریت بحران سازمان بهزیستی کشور از خیران و نیکوکاران خواست تا همچنان برای ارائه خدمات به زلزله‌زدگان تحت پوشش در شهرستان خوی، سازمان بهزیستی را یاری کنند.هشتم بهمن‌ماه، حوالی ساعت ۲۱:۴۴ دقیقه بود که زلزله‌ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر حوالی شهرستان خوی در استان آذربایجان غربی را لرزاند. زلزله‌ای که حدود ۱۷۵۰ مددجو در ۵۰ روستا را درگیر کرد.

به دنبال این موضوع بود که سازمان بهزیستی از ابلاغ اعتبار کمک موردی به دستور معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور برای تهیه و توزیع بسته معیشتی برای مددجویان زلزله‌زده خوی خبر داد و گفته بود که پس از احصاء لیست کامل مددجویان آسیب‌دیده به دستور رئیس سازمان بهزیستی کشور، اعتباری معادل ۳ برابر مستمری برای آنها واریز می‌شود.

اکنون با گذشت حدود ۱۹ روز از این زلزله، محمدرضا کاظم‌زاده- مدیرکل پدافند غیرعامل و مدیریت بحران سازمان بهزیستی کشور با اعلام این خبر که امروز قادری، رییس سازمان دستور پرداخت سه برابر مستمری را به حساب مددجویان آسیب‌دیده زلزله‌زده خوی داده‌اند که این موضوع در دست اقدام است، درخصوص آخرین وضعیت مددجویان آسیب‌دیده زلزله خوی به استقرار تیم‌های مددکاری بهزیستی در این شهرستان اشاره کرد و به ایسنا گفت: در مجموع ۱۷۵۰ نفر از مددجویان تحت پوشش در این زلزله آسیب دیدند اما خسارت جانی گزارش نشده است، این در حالیست که تعدادی از مددجویان هم وسایل ضروری زندگی‌شان و هم منزل مسکونی‌شان دچار خسارت شده و طبق تاییدیه بنیاد مسکن، مسکن بخشی از مددجویان به طور صد در صد و تعدادی از مددجویان نیز بخشی از وسایل زندگی‌شان تخریب شده که نیازمند تعمیر است.

وی درخصوص پروسه ساخت مسکن مددجویان تحت پوشش توضیح داد: سازمان بهزیستی با بنیاد مسکن تفاهم‌نامه‌ای دارد که اگر بنیاد تخریب مسکن مددجویان را تایید کند، با دستگاه‌های وزارت راه و شهرسازی عملیات آواربرداری و ساخت مسکن صورت خواهد گرفت. به طور کلی این روند روستا به روستا و نقطه به نقطه در حال انجام است.

مدیرکل پدافند غیرعامل و مدیریت بحران سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: طبق تفاهم‌نامه سازمان بهزیستی با بنیاد مسکن در ساخت مسکن مددجویان مشکل خاصی وجود ندارد و در این زمینه به مددجویان تسهیلاتی ارائه خواهد شد. همچنین برای بازسازی مسکن‌هایی که دچار تخریب شده‌اند نیز تسهیلات و وام کم بهره ارائه خواهد شد که این موضوع در دست بررسی است.

وی با اشاره به دیگر خدمات اجتماعی سازمان به زلزله‌زدگان تحت پوشش تصریح کرد: در بحث خدمات‌رسانی روانی و اجتماعی برخی افراد نیازمند دریافت خدمات روانشناسی بودند، به طوریکه چندی پیش از یکی از روستاهای دورافتاده در این شهرستان گزارش رسید که چهار نفر از زنان به دلیل پس لرزه‌های به وقوع پیوسته دچار مشکل لکنت زبان شده‌اند.

به گفته کاظم‌زاده، در مجموع در حال حاضر حدود ۱۲ تیم محب و اورژانس اجتماعی به صورت هماهنگ شده جهت خدمات‌رسانی به زلزله‌زدگان در شهرستان خوی مستقر هستند.

وی معتقد است که بحث خدمات‌رسانی به زلزله‌زدگان تنها برای مدت یک یا دو هفته کافی نیست و این خدمات باید ادامه‌دار باشد. حال ممکن است آسیب‌دیدگان در بحث خدمات روانی و اجتماعی تا ۶ ماه هم نیازمند دریافت این خدمات باشند.

مدیرکل پدافند غیرعامل و مدیریت بحران سازمان بهزیستی کشور بیشترین مشکل روانشناختی زلزله‌زدگان خوی را استرس و اضطراب دانست و گفت: این افراد برای رفع استرس و اضطراب نیازمند خدمات روانشناسی و مشاوره‌ای هستند تا با این خدمات بتوان این مشکل را کاهش داد.

کاظم‌زاده در پاسخ به سوالی درخصوص ارائه اقلام غذایی و بهداشتی نیز توضیح داد: باتوجه به کمک خیرین در بحث تامین وسایل گرمایشی، اقلام مواد غذایی و لوازم بهداشتی و وسایل گرمایشی، فعلا در این زمینه مشکلی وجود ندارد اما همچنان به این کمک‌ها نیازمندیم، چراکه شاید این اقلام برای دو هفته آینده کافی باشد اما ممکن است نیاز باشد این کمک‌ها تا دو و سه ماه آینده به آسیب‌دیدگان ارائه شود.

وی با بیان اینکه درمجموع کمک‌های غیرنقدی خیران به زلزله‌زدگان خوی از طریق سازمان بهزیستی تاکنون به ۶۵ میلیارد ریال و کمک‌های نقدی به ۱۳ میلیارد ریال رسیده است، از خیران و نیکوکاران خواست تا همچنان برای ارائه خدمات به زلزله‌زدگان تحت پوشش، سازمان بهزیستی را یاری کنند.

به گزارش ایسنا، چندی پیش سرپرست دبیرخانه شورای مشارکت‌های مردمی بهزیستی کشور از آغاز پویش «در انتظار همدلی» با هدف کمک‌رسانی به جامعه هدف زلزله‌زده شهرستان خوی خبر داد و گفت: شهروندان و خیران می‌توانند با پیوستن به این پویش کمک‌های نقدی خود را به شماره کارت ۶۳۶۷۹۵۷۰۷۰۷۰۷۰۹۵ بنام مشارکت‌های مردمی بهزیستی واریز کنند.

سرپرست دبیرخانه شورای مشارکت‌های مردمی بهزیستی کشور همچنین به فعال شدن کد دستوری #۱۲۳* اشاره کرد و افزود: گزینه کمک به زلزله‌زدگان تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور در شهرستان خوی در این کد دستوری فعال شده است.

ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها