آغاز ثبت نام یارانه جدید برای سه دهک کم درآمد | کارگرها حسابشان پر پول شد + لینک ثبت نام یارانه جدید

کد خبر: 1207279

ثبت نام یارانه جدید دولت آغاز شد

آغاز ثبت نام یارانه جدید برای سه دهک کم درآمد | کارگرها حسابشان پر پول شد + لینک ثبت نام یارانه جدید

یارانه / یارانه جدید رئیسی از اردیبهشت ماه کلید خورد. یارانه جدید در ابتدای به اقشار خاصی پرداخت شد اما با اعتراض دیگر یارانه بگیران قرار بر بررسی و پرداخت یارانه به دهک های دیگر هم شد. رقم یارانه جدید رئیسی بین 300 تا 400 هزارتومان است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در راستای تشویق کارآفرینان در بکارگیری کارگران سه دهک کم درآمد حق بیمه سهم کارفرما به مدت یکسال توسط دولت پرداخت می‌شود.

محمود کریمی‌بیرانوند در مورد بسته طرح کمک به اشتغال افراد کم‌درآمد گفت: اجرای این طرح از 20 روز قبل به صورت آزمایشی در 10 استان کشور برای تشویق کارآفرینان در بکارگیری کارگران در دهک‌های یک تا سه کم‌درآمد دارای دو فرزند و بیشتر در کشور اجرا می‌شود.

وی گفت: کارگرانی که در دهک‌های کم‌درآمد جامعه قرار دارند و تعداد اعضای خانوار آنها 4 نفر و بیشتر باشند در صورتی که تحت پوشش سازمان حمایتی بهزیستی و یا کمیته امداد امام خمینی (ره) نباشند و اگر کارفرمایی در کشور وی را بکار گیرد در مرحله اول تا یکسال حق بیمه سهم کارفرما از سوی دولت پرداخت می‌شود که البته ممکن است در مرحله بعدی تا دو سال هم تمدید شود.

وی تأکید کرد: دولت می‌خواهد با این طرح افراد کم‌درآمد از دهک‌های پایین را توسط کارآفرینان و کارفرمایان به کار گرفته شوند و بیکاری مناطق محروم تا حدی رفع شود.

وی گفت: برای این منظور کارگران در سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت‌نام می‌کنند تا از مزایای استفاده از این طرح دولت برخوردار شوند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: افرادی که در سایت وزارت تعاون ثبت‌نام می‌کنند باید سوابق شغلی، تجربیات و مشخصات خود را  ذکر کنند و کارآفرینان از روی این سایت این افراد را اگر انتخاب کنند تا یکسال از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما معاف می‌شوند و این تشویقی برای بکارگیری افراد کم‌درآمد سه دهک پایین جامعه توسط کارفرمایان کشور است.

کریمی‌بیرانوند همچنین گفت: طرح کمک به معیشت و اشتغال افراد کم‌درآمد از 20 روز قبل در 10 استان شروع شده و از سال 1402 به صورت سراسری اجرا می‌شود و منابع آن نیز از محل منابع داخلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأمین می‌شود.

وی تأکید کرد:‌اشتغال افراد کم‌درآمد از اولویت‌های دولت است و ظرف یک ماه آزمایشی تا کنون 100 هزار پیامک برای جامعه هدف ارسال شده است یعنی افرادی که در دهک‌های کم درآمد یک تا سه قرار دارند و تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی قرار ندارند و بیمه‌پرداز هم نیستند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین در مورد اینکه آیا افرادی که مستمری بیمه بیکاری می‌گیرند می‌توانند از این طرح استفاده کنند، گفت:‌ به هر حال افرادی از سه دهک کم‌درآمد جامعه که دو فرزند و بیشتر داشته باشند و در حال حاضر بیمه‌پرداز نباشند با ثبت‌نام در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی متقاضی اجرای این طرح می‌شوند و کارفرمایانی که آنها را به کار بگیرند به مدت یکسال از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما معاف می‌شوند.

وی تأکید کرد: حق بیمه سهم کارفرما 23 درصد حقوق پایه است که در این طرح در ازای بکارگیری افراد کم درآمد از سه دهک پایین جامعه توسط وزارت کار پرداخت می‌شود.

کریمی بیرانوند این نکته را هم تأکید کرد:‌پیامکی که برای جامعه هدف ارسال می‌شود با سرکد REFAH ـ V ارسال می‌شود و افراد متقاضی در این طرح باید در سامانه moshavegh.mcls.gov.ir در سایت وزارت کار مراجعه کرده و مشخصات خود را ثبت کنند./ فارس

واریز یارانه نقدی ماهیانه 800 هزار تومانی برای این خانوارها

مدیر کل رفاه، تعاون و خدمات اجتماعی شهرداری تهران از تخصیص وام چهار درصدی به کارکنان از کارافتاده و بیماران خاص خبر داد.

محمد بنی حسن، ارتقا کمی و کیفی سطح رفاه کارکنان شهرداری تهران را مهم‌ترین اولویت این اداره کل عنوان کرد و گفت: لازمه بهره‌مندی از حداکثر ظرفیت و توانایی کارکنان جز با توجه حداکثری به معیشت و رفاه اجتماعی آنان ممکن نیست؛ چرا که ایجاد دسترسی عادلانه به امکانات موجود برای تمامی افراد ارتقا روحیه امید و حس ارزشمندی را به دنبال داشته و در نهایت بالاترین میزان بهره وری در کار را موجب خواهد شد.

مدیرکل رفاه، تعاون و خدمات اجتماعی شهرداری تهران، از جمله اقدامات مؤثر در این دوره مدیریت شهری را توجه ویژه به سلامت کارکنان ذکر کرد و گفت: عقد قرارداد با شرکت بیمه ایران در راستای ارائه خدمات مطلوب‌تر و مراکز درمانی بیشتر از جمله اقداماتی بود که رضایت حداکثری جامعه هدف را به دنبال داشت.

وی در ادامه، اقدام مهم رفاهی دیگر در این دوره مدیریت شهری را افزایش چهار برابری کمک معیشت معلولین ذکر کرد و گفت: در حالی که سازمان‌های موظف در امر خدمت رسانی به این قشر از پرداخت حقوق قانونی و به حق آنان سر باز می‌زنند، شهرداری تهران نه تنها قانون استخدامی معلولین مبنی بر تخصیص سه درصد ظرفیت‌های استخدامی را رعایت کرده بلکه با توجه به افزایش هزینه‌های درمان و معیشت و در راستای حمایت از معلولین، کمک هزینه نگهداری و درمان را به میزان ۴۰۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داده است.

بنی حسن این مبلغ را با توجه به شدت و درجه معلولیت به میزان ۸۰۰ هزار، یک میلیون و ۱۰۰ و نیز یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان ذکر کرد و افزود: این مبلغ به صورت ماهانه به حساب کارکنان مشمول واریز می‌شود.

مدیرکل رفاه، تعاون و خدمات اجتماعی شهرداری تهران در پایان پرداخت تسهیلات بانکی با کارمزد چهار درصد را یادآور شد و خاطرنشان کرد: بانوان سرپرست خانوار، کارکنان از کارافتاده، معلول، بیماران خاص و نیز آن دسته از همکارانی که افراد تحت تکفل آنها معلول و بیمار خاص می‌باشد می‌توانند در اولویت از این تسهیلات برخوردار شوند.

۳

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها