میانگین افزایش قیمت خودروهای داخلی چقدر است؟

کد خبر: 1213372

هنوز جزئیات افزایش قیمت‌ کارخانه ای خودروها اعلام نشده اما شنیده ها حکایت از آن دارد که میانگین افزایش قیمت ها در انواع خودروهای داخلی حدود ۲۷درصد است که این درصد در انواع خودروها متفاوت است.

 میانگین افزایش قیمت خودروهای داخلی چقدر است؟

 پرونده تغییرات قیمت انواع خودروهای داخلی  در جلسه روز گذشته شورای رقابت بسته شد و رسماً مجوز افزایش قیمت ها به خودروسازان صادر شد. بنا به گفته «سپهر دادجوی توکلی» مدیر روابط عمومی شورای رقابت، مصوبه افزایش قیمت‌ها بعد از تصویب اعضا برای ابلاغ به خودروسازان به وزارت صنعت ارسال می‌شود تا روند اجرای این مصوبه توسط سازمان حمایت انجام شود.

البته هنوز جزئیات افزایش قیمت‌ها اعلام نشده اما شنیده ها حکایت از آن دارد که میانگین افزایش قیمت ها در انواع خودروهای داخلی حدود 27درصد است که این درصد در انواع خودروها متفاوت است.

پیش از این مدیر روابط عمومی شورای رقابت با اشاره به اینکه برای سال 1402 قیمت کارخانه‌ای برخی خودرو‌های داخلی افزایش می‌یابد، اما ممکن است در مورد برخی خودرو‌ها این افزایش قیمت کمتر و در برخی دیگر این افزایش قیمت بیشتر باشد، تأکید کرده بود: افزایش 30 تا 70 درصدی قیمت خودرو نزدیک به واقعیت است، اما واقعی نیست؛ در واقع براساس جلساتی که تشکیل شده این نتیجه حاصل شده که خودرو‌ها 30 تا 70 درصد افزایش قیمت داشته باشند، اما در بعضی خودرو‌ها این عدد می‌تواند کمتر از 30 درصد و در برخی از خودرو‌ها نیز می‌تواند بیشتر از 70 درصد باشد لذا در واقع میانگین افزایش قیمت می‌تواند درست باشد، اما دقیق نیست.

ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها