افتتاح خط دوم ریلی قزوین-زنجان تا سال آینده

کد خبر: 1228540

خط دوم ریلی قزوین - زنجان تا هفته دولت سال آینده با تامین منابع مورد نیاز به بهره‌برداری می‌رسد. بخش‌هایی از مسیر کاملا اجرا شده و بخش‌های دیگر هم در دست اقدام است.

افتتاح خط دوم ریلی قزوین-زنجان تا سال آینده

معاون اجرایی رییس جمهور: خط دوم ریلی قزوین - زنجان تا هفته دولت سال آینده با تامین منابع مورد نیاز به بهره‌برداری می‌رسد. بخش‌هایی از مسیر کاملا اجرا شده و بخش‌های دیگر هم در دست اقدام است.

برای تکمیل این پروژه هزار و سیصد میلیارد تومان اعتبار نیاز هست که ان‌شاءالله از طریق منابع مختلف تامین شود.

رئیس جمهور مستمرا برای "تولید، صنعت و ‌کشاورزی" وقت می‌گذارد

معاون اجرایی رئیس جمهور با تأکید بر اینکه دولت مکلف و موظف به پیگیری مطالبات تولیدکنندگان است، گفت: رئیس جمهور به طور مستمر برای خانواده تولید، صنعت و همینطور کشاورزی وقت می‌گذارد.

به گزارش تسنیم، محسن منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور در جمع خبرنگاران اهداف خود از سفر به استان زنجان را تشریح کرد و گفت: چند هدف از این سفر پیش‌بینی شده که هدف نخست پیگیری مصوبات سفر استانی رئیس جمهور کشورمان است که در برنامه دور اول سفر بیش از 4 هزار میلیارد تومان مصوبه در استان گذرانده شده بود.

وی گفت: خدمت مردم زنجان عرض می‌کنم که از این 4 هزار میلیارد تومان، بیش از 2 هزار میلیارد تومان تأمین اعتبار و پرداخت شده است. مصوبات با جدیت استاندار زنجان در حال پیگیری است و بخش‌هایی نهایی و اجرایی شده و بخش دیگر هم در حال اجرا است و در آینده تکمیل خواهد شد.

معاون اجرایی رئیس جمهور با بیان اینکه عصر امروز جلسه جمع‌بندی و نهایی با حضور مدیران‌کل دستگاه‌های اجرایی در استانداری زنجان برای پیگیری مصوبات برگزار خواهد شد ابراز کرد: احیاناً اگر مشکلاتی در اجرای پروژه‌ها وجود دارد توسط مدیران این موضوعات بیان شود.

وی مطرح کرد: یکی از پروژه‌های مهمی که در سفر نخست رئیس جمهور مصوب شده بود موضوع دو خطه کرده راه آهن زنجان – تهران است، خاطرنشان کرد: دو خطه کردن مسیر در برخی از نقاط تکمیل شده ولی در برخی از نقاط گره‌ای وجود دارد و یکی از مطالبات اصلی مردم زنجان این بود خط دوم این مسیر حد فاصل زنجان – قزوین تکمیل شود.

منصوری گفت: این پروژه پیشرف خوبی دارد و در حال حاضر 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در برخی از نقاط کاملاً تکمیل و در برخی از نقاط هم پروژه تأخیر دارد.

وی عنوان کرد: با تصمیماتی که امروز گرفته شد یک هزار و 300 میلیارد تومان در کمتر از یک سال به این پروژه تخصیص و تزریق خواهد شد و با هماهنگی که با استاندار قزوین داشتیم این کار به سرعت پیش برود و پروژه تکمیل شود.

این مسئول در ادامه به افتتاح کارخانه سیم لاکی اشراق از شرکت‌های وابسته ایران ترانسفو اشاره کرد و گفت: بیش از 800 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در این مجموعه صورت گرفته و پروژه از هر لحاظ دارای اهمیت است. نکته مهم اینجاست که این شرکت دانش بنیان است و با توجه به شرایط تحریمی که در کشور وجود دارد از طراحی تا اجرا به صورت خودکفا کار اجرا شده است.

وی گفت: با اجرای این پروژه رونق اقتصادی و اشتغال خوبی در سطح استان رقم خواهد خورد و ما هم به عنوان دولت مکلف هستیم با تمام توان از این شرکت‌ها حمایت کنیم و اگر گره‌ای در حوزه تولید وجود داشته باشد گره‌گشایی کنیم. مدیرعامل گروه مطالباتی را در خصوص مواد اولیه مطرح کردند که وظیفه داریم این موضوعات را پیگیری کنیم.

منصوری با تأکید بر اینکه دولت مکلف و موظف به پیگیری مطالبات تولیدکنندگان است، متذکر شد: رئیس جمهور به طور مستمر برای خانواده تولید، صنعت و همینطور کشاورزی وقت می‌گذارد و در نشست اخیر که آیت‌الله رئیسی با تولیدکنندگان بزرگ و صنعت‌گران برجسته کشور داشتند دستوراتی را صادر کردند که قرار شد در معاونت اجرایی دبیرخانه‌ای را شکل بدهیم که به طور هماهنگ‌کننده بین وزارت خانه‌ها مشکلات تولیدکنندگان را حل کنیم./ تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  Markets

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد