قیمت مسکن در تهران نزولی شد / ریزش 200 میلیونی قیمت خانه ها در هر روز! + قیمت ها

کد خبر: 1228545

بررسی ها نشان می دهد که قیمت مسکن در تهران روزانه روند کاهشی پیدا کرده است تا جایی که برخی از خانه ها هر روز تا ۲۰۰ میلیون تومان از قیمتش کاسته می شود.

قیمت مسکن در تهران نزولی شد / ریزش 200 میلیونی قیمت خانه ها در هر روز! + قیمت ها

 از هفته گذشته برخی از صاحبخانه ها قیمت ملک را کاهش داده اند به طور مثال یک خانه ۸۰ متری که هفته گذشته ۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بود امروز به ۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان رسیده است و این می‌تواند نشانه خوبی برای به تعادل رسیدن قیمت‌ها در بازار مسکن باشد.

روند کاهش قیمت مسکن

فرهاد بیضایی درخصوص روند کاهشی قیمت مسکن به مهر گفت: ابتدا ریزش قیمت در بازارهای موازی مانند سکه و ارز بوده است و در بازار مسکن هم در حال رخ دادن است منتهی این امر می‌تواند مداوم باشد. چرا که حوزه مسکن حباب سنگینی داشت و اگر گشایش ارزی ایجاد شود و بازار ارز رو به کاهش برود و به ثبات برسد این امر مستقیم بر بازار مسکن اثرگذار خواهد بود

وی در ادامه افزود: این روند کاهشی در حال حاضر به دلیل این است که تقاضا از بازارهای سرمایه‌ای خارج شده است و متقاضیان منتظر ایجاد شرایط جدید هستند که مبتنی بر شرایط جدید اقدام کنند در بازار خودرو هم حتی شاهد ریزش قیمت هستیم و تقریباً همه بازارهای سرمایه‌ای با ریزش قیمت مواجه بوده است به دلیل کاهش تقاضای ایجاد شده و سطح مبادلات هم کاهش پیدا کرده است و بازار مسکن هم از این روند کاهشی بی نصیب نمانده است.

این کارشناس مسکن در پایان بیان کرد: باید دید در حوزه توافقات و بازگشایی های ارزی چه اتفاقاتی رخ خواهد داد و بعد از آن با توجه به کاهش قیمت ارز بازار مسکن هم خودش را با این بازار تطبیق خواهد داد.

به گزارش خبرنگار مهر، روند کاهشی قیمت مسکن متأثر از دو عنصر بازارهای موازی و کاهش تقاضا بوده است. کاهش تقاضا به دلیل اینکه مردم منتظر هستند تا ببیند قرار است چه اتفاقی در عرصه بین المللی رخ دهد و بعد تصمیم گیری کنند بازارهای موازی مانند ارز و سکه نیز در این مدت روند کاهشی داشته‌اند که این امر بازارهای باعث کاهش قیمت در بازارهای سرمایه‌ای شده است.

 

محله متراژ قیمت هر متر سال ساخت
باغ آذری ۶۰ ۴۰ میلیون ۱۴۰۰
بیسیم ۷۰ ۴۹ میلیون ۱۴۰۲
شهرزیبا ۸۳ ۴۶ میلیون ۱۳۹۹
بریانک ۸۹ ۵۴ میلیون ۱۳۹۵
مبارک آباد ۸۵ ۲۶ میلیون ۱۴۰۱
نازی آباد ۶۵ ۶۵ میلیون ۱۳۹۲
خاوران ۷۳ ۴۵ میلیون ۱۳۹۷
شهرک طالقانی ۷۵ ۴۰ میلیون ۱۳۹۳

 

 

کد خبر

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها