وام ۱۰۰ میلیونی برای خرید جهیزیه | فروش اقساطی لوازم خانگی کی اجرایی می‌شود؟

کد خبر: 1230274

دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی ایران گفت: در صورت همکاری شبکه بانکی کشور امکان فروش اقساطی ۱۸ ماهه ۱۵۰ هزار دستگاه جهیزیه وجود خواهد داشت.

وام ۱۰۰ میلیونی برای خرید جهیزیه | فروش اقساطی لوازم خانگی کی اجرایی می‌شود؟

دبیر کل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران با اشاره به برنامه‌ریزی برای فروش ۱۵۰ هزار ست جهیزیه قسطی در هر فصل، گفت که پیشنهاد تولیدکنندگان ارائه کارت‌های اعتباری به مبلغ ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان به زوج‌های جوان برای خرید انواع لوازم خانگی مورد نیاز آن‌ها در ست جهیزیه است.

عباس هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به برگزاری جلسه‌ای با وزیر اقتصاد، رئیس کل بانک مرکزی، معاون اول رئیس جمهوری با موضوع تامین جهیزیه قسطی و صادرات پایدار، اظهار کرد: در مورد بحث تامین جهیزیه الزاماتی وجود دارد. از جمله اینکه باید مشخص شود شبکه بانکی به چه شکلی می‌خواهد در این طرح مشارکت کند. در حال حاضر فروش قسطی لوازم خانگی تا هشت ماه هم انجام می‌شود و تولیدکنندگان اعلام آمادگی کردند که بخشی را  به عهده بگیرند تا لوازم خانگی در اقسط ۱۸ ماهه در اختیار زوج‌های جوان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه این موضوع تا حدودی وابسته به منابع بانک‌ها و سازمان برنامه و بودجه است، اظهار کرد: بعد از تعیین منابع، باید چند بانک عامل معرفی شود تا برای صدور کارت‌های اعتباری اقدام کنند. پیشنهاد انجمن این است که مبلغ کارت‌های اعتباری ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان باشد. همچنین پیشنهاد دادیم واحدهای تولیدی که در این طرح مشارکت می‌کنند، از طریق مراکز عرضه و فروشگاه‌های زیرمجموعه، فروش اینترنتی و غیره محصولات خود را عرضه کنند و همزمان پوزهای مورد نیاز نیز در مراکز مستقر شود تا بانک‌ها بتوانند پرداخت‌ها را کنترل کنند.

دبیر کل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران با بیان اینکه تولیدکنندگان اعلام آمادگی کردند که هر فصل ۱۵۰ هزار ست جهیزیه عرضه کنند، گفت: تولید همه محصولات در حال حاضر بیش از ۶۰۰ هزار دستگاه در سال است.

هاشمی در پاسخ به اینکه ست جهیزیه شامل کدام لوازم خانگی است؟ گفت: تولیدکنندگان محدودیتی در این زمینه ندارند و می‌توانند محصولات مورد نیاز خود را تهیه کنند.

اما به گفته وی تولیدکنندگان انجمن به نمایندگی از تولیدکنندگان اعلام کردند که اجرای این طرح الزاماتی دارد؛ از جمله اینکه بانک مرکزی مشارکت‌کنندگان در این طرح در اولویت تخصیص ارزی قرار بگیرند، وزارت صمت ثبت سفارش‌های این بخش را تسریع کند و وزارت اقتصاد دستورهای لازم را به گمرک بدهد.

دبیر کل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران در پایان گفت که اجرای این طرح بعد از تعیین تکلیف منابع مالی انجام خواهد شد و فعلا تولیدکنندگان اعلام آمادگی کرده‌اند./ ایسنا

فروش اقساطی لوازم خانگی از چه زمانی اجرایی می‌شود؟

عباس هاشمی گفت: متاسفانه خبری مبنی بر نشستی با حضور معاون اول ریاست جمهوری و برخی از سران در خصوص تامین ۱۵۰ هزار دستگاه جهیزیه با تخفیف ۲۰ درصدی به صورت اقساطی مطرح شد که این موضوع اصلا صحت ندارد.

به گفته او، در واقع برای انجام این طرح نیازمند مواد اولیه و ارز هستیم که در جلسه روزهای گذشته این موضوع مطرح شد که در این خصوص موافقت انجام شده است.

هاشمی گفت: در صورت همکاری شبکه بانکی کشور  امکان فروش اقساطی ۱۸ ماهه ۱۵۰ هزار دستگاه جهیزیه وجود خواهد داشت.در   خصوص ساز و کار و جزئیات اجرایی این طرح باید با دستگاه‌های ذی‌ربط  به جمع‌بندی رسید، تا بتوان در آینده نزدیک عملیات تولید و تحویل این تعداد جهیزیه را آغاز کرد./ باشگاه خبرنگاران

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها