هشدار وزارت نیرو / مردم سریعاً وسایل برقی پرمصرف را خاموش کنند

کد خبر: 1232337

هشدار وزارت نیرو: مصرف برق از ۷۲ هزار مگاوات عبور کرد و افزایش فشار، تجهیزات نیروگاهی و شبکه برق را تهدید می‌کند.

هشدار وزارت نیرو / مردم سریعاً وسایل برقی پرمصرف را خاموش کنند

بر اساس آخرین گزارش ارسالی شرکت مدیریت شبکه برق ایران، مصرف برق کشور در روز گذشته به ۷۱ هزار و ۹۸۷ مگاوات رسید.

با تشدید گرمای هوا در روزهای پایانی نخسین ماه تابستان ۱۴۰۲، میزان مصرف برق در کشور برای دومین بار رکورد زد، به‌طوری‌که روز گذشته، میزان مصرف برق کشور به ۷۱ هزار و ۹۸۷ مگاوات رسید.

رکورد مصرف برق کشور در مرز ۷۲ هزار مگاوات/ لزوم صرفه‌جویی ۱۰ درصدی در بخش خانگی

با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر گرمای بی‌سابقه در هفته جاری، لازم است که همه هموطنان در سراسر کشور به منظور تامین برق پایدار به واسطه مصرف بهینه برق و صرفه‌جویی همکاری لازم را صورت دهند.

این مهم از طریق به کارگیری روش‌های ساده میسر خواهد بود و مردم می‌توانند بدون آنکه رفاه خود را کاهش دهند با اعمال روش‌های ساده به مدیریت مصرف برق و گذر از این شرایط بحرانی کمک کنند، ازجمله اینکه در ساعات اوج مصرف که از ساعت ۱۱ تا ۱۷  و ۲۰  تا ۲۳ است از استفاده وسایل برقی پرمصرف اجتناب کنند و یا دمای کولرهای گازی خود را روی عدد ۲۴ تنظیم و یا از دور کند کولرهای آبی استفاده کنند.

در این باره مصطفی رجبی مشهدی، مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران تاکید کرده است که فقط با  ۱۰ درصد صرفه‌جویی در مصرف برق کمک بزرگی به تامین برق پایدار برای همه هموطنان خواهد شد.

این گزارش حاکی است که مشترکان با مشارکت هر چه بیشتر در طرح پاداش صرفه‌جویی و استفاده بهینه و صحیح مصرف برق، این فرصت را  فراهم می‌کنند تا با اندکی کاهش مصرف از فرصت برخورداری از پاداش‌های صرفه‌جویی  بهره‌مند شوند./ ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها