سوغات وزیر عمان برای بازار سکه و دلار | ریزش ۱۵۰ هزار تومانی قیمت سکه عصر سه‌شنبه، ۲۷ تیر

کد خبر: 1233965

قیمت هر قطعه ربع سکه امروز (سه‌شنبه، ۲۷ تیر ۱۴۰۲) در بازار تهران هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۲۷ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان معامله شد که نسبت به روز گذشته ۱۵۰ هزار تومان کاهش یافت.

سوغات وزیر عمان برای بازار سکه و دلار | ریزش ۱۵۰ هزار تومانی قیمت سکه عصر سه‌شنبه، ۲۷ تیر

 قیمت هر قطعه ربع سکه امروز (سه‌شنبه، ۲۷ تیر ۱۴۰۲) در بازار تهران هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۲۷ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان معامله شد که نسبت به روز گذشته ۱۵۰ هزار تومان کاهش یافت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، امروز هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید بر اساس نرخ اعلامی اتحادیه صنف فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران، ۲۷ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان معامله شد.

سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با ۱۰۰ هزار تومان افزایش قیمت نسبت به روز گذشته، ۲۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد.

همچنین نیم‌سکه با ۲۵۰ هزار تومان کاهش قیمت نسبت به روز گذشته ۱۴ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه به ۹ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان رسید و سکه یک گرمی هم ۶ میلیون تومان داد و ستد شد.

قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار امروز در بازار طلای تهران ۲ میلیون و ۳۰۶ هزار تومان اعلام شد.

امروز بهای هر اُنس طلا نیز در بازارهای جهانی یک‌هزار و ۹۶۳ دلار است.

سکه و دلار ارزان می شود؟ سوغات وزیر عمان برای بازار فردوسی

سکه‌بازان دیروز با نوسان تقریبا افزایشی قیمت دلار توانستند فلز گرانبهای داخلی را از سطح ۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به ۲۷ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان برسانند. در معاملات پشت خطی دیشب هم قیمت سکه نوسان قابل ملاحظه‌ای را ثبت نکرد و در همان محدوده روز دوشنبه به فروش رسید. در شرایط فعلی برخی از معامله‌گران

سکه‌بازان دیروز با نوسان تقریبا افزایشی قیمت دلار توانستند فلز گرانبهای داخلی را از سطح ۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به ۲۷ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان برسانند.

در معاملات پشت خطی دیشب هم قیمت سکه نوسان قابل ملاحظه‌ای را ثبت نکرد و در همان محدوده روز دوشنبه به فروش رسید.

در شرایط فعلی برخی از معامله‌گران با اشاره به سفر وزیر خارجه عمان به تهران می‌گفتند دوباره سیگنال‌های عمان در بازار دلار و سکه به چشم می‌خورد.

۷ خرداد امسال بود که هیثم بن طارق آل سعید سلطان عمان در صدر هیاتی بلندپایه به تهران سفر کرد و بازار سکه و دلار در واکنش به این سفر آرایش نزولی به خود گرفت.

حال که تقریبا ۵۰ روز از این سفر گذشته روز گذشته رسانه‌ها اعلام کردند بدر بن حمد البوسعیدی وزیر امور خارجه عمان وارد تهران شده و با مقامات ایرانی دیدار و گفت‌وگو کرده است.

برخی از فعالان سیاسی و اقتصادی می‌گفتند بعد از آمدن خان، حال نوبت وزیر شده تا ترس به جان بازار ارز و سکه ایران بیندازد.

سفر وزیر خارجه عمان به تهران قبل از آنکه فصل جدیدی از توسعه روابط و مناسبات تجاری میان تهران - مسقط باشد، بیشتر در راستای مناسبات برجامی و فرابرجامی تدارک و تمهید یافته است. این ادعا بدان جهت قوت می‌گیرد که نقش میانجیگری عمان در توافق هسته‌ای مسبوق به سابقه بوده و در توافق هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران با ۱+۵ نیز موثر بوده است.

برخی تحلیلگران تصور می‌کنند که سلطان عمان حامل پیشنهادات جدید اتحادیه اروپا و آمریکا برای پایان دادن به مساله بن‌بست برجام و مناقشات سیاسی به وجود آمده باشد.

در شرایط فعلی برخی از سکه‌بازان باور دارند که ماندگاری سکه امامی زیر مرز ۲۸ میلیون تومان کار افزایشی‌های بازار سکه را سخت کرده و در صورتی که نرخ دلار رشد معناداری را ثبت نکند نرخ سکه هم قدرت کافی برای صعود نخواهد داشت.

از نگاه تحلیلگران اقتصادی، سکه در شرایط فعلی مرز حمایتی ۲۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را پیش رو دارد که در صورتی که بالای این محدوده تثبیت دهد امیدها برای ورود فلز زرد رنگ داخلی به مرز ۲۸ میلیون تومان تا حدودی قوی خواهد شد.

با این حال اگر دلار در کانال ۲۷ میلیون تومان باقی بماند و در صورتی که اخبار و سیگنال‌های سیاسی سفر وزیر خارجه عمان بر روی بازار ارز و سکه سایه بیندازد این احتمال وجود دارد که سکه و و ارز مانند ۷ خرداد آرایش نزولی به خود بگیرد و حتی تا کانال ۲۶ میلیون تومان هم عقب‌نشینی کند.

برخی هم می‌گویند باید منتظر ماند و دید سوغاتی وزیر عمان برای فردوسی چه خواهد بود.

حباب سکه امامی در شرایط فعلی در حدود ۲۲ درصد قرار دارد که نسبت به روزهای گذشاه پایین آمده است. ارزش ذاتی سکه هم‌تقریبا ۲۲ میلیون و ۵۳۷ هزار تومان می باشد.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها