قیمت گوشت قرمز در ۲۷ تیر ۱۴۰۲ | این خبر قیمت گوشت را تغییر داد

کد خبر: 1233987

قیمت انواع گوشت قرمز امروز نسبت به روز گذشته با تغییرات کمی همراه شد. قیمت انواع گوشت قرمز در بیست و هفتم تیر ۱۴۰۲ به شرح زیر است:

قیمت گوشت قرمز در ۲۷ تیر ۱۴۰۲ | این خبر قیمت گوشت را تغییر داد

قیمت انواع گوشت قرمز امروز نسبت به روز گذشته با تغییرات کمی همراه شد. قیمت انواع گوشت قرمز در بیست و هفتم تیر ۱۴۰۲ به شرح زیر است:

نام محصول قیمت واحد کیلوگرم (تومان)
راسته با استخوان گوسفندی ۳۳۰,۰۰۰
ران کامل ممتاز گوسفندی ۴۲۰,۰۰۰
کف دست گوسفندی با ماهیچه ۳۵۵,۰۰۰
ران پاک کرده گوساله ۳۷۵,۰۰۰
سر دست پاک کرده گوساله ۲۹۰,۰۰۰
گردن گوسفندی ۲۹۰,۰۰۰
قلوگاه گوساله ۱۹۵,۰۰۰
گردن گوساله ۱۹۰,۰۰۰
قلم گوساله ۱۲۵,۰۰۰
سردست گوسفندی ۳۹۰,۰۰۰
ماهیچه گوساله ۳۸۰.۰۰۰
دمبالیچه گوسفندی ۲۶۰.۰۰۰
نیم شقه سردست گوسفند ۳۶۵.۰۰۰
شقه لاشه گوسفندی ۳۸۰,۰۰۰
نیم شقه ران گوسفندی ۳۹۵,۰۰۰

ترخیص محموله گوشت منجمد برزیلی پس از ۱ سال

علیرضا احمدی منش گفت: محموله ۲۰۰ تنی گوشت منجمد برزیلی پس از یک‌سال بلاتکلیفی و معطلی در گمرک بندر شهید رجایی بندرعباس با دستور قضایی استان ترخیص شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، علیرضا احمدی منش گفت: در راستای دستورات و توصیه‌های تخصصی ریاست قوه قضاییه به مسئولین قضایی استان‌های ساحلی و دارای بندر، مبنی بر استمرار سرکشی از انبارهای گمرکات و بنادر و تعیین تکلیف سریع کالاهای دپو شده، مسئولان قضایی استان هرمزگان در دو سال اخیر بازدیدهای مستمری از بنادر و گمرکات استان بالاخص بندر شهید رجایی بندرعباس داشته‌اند.

این مقام قضایی افزود: خوشبختانه ثمره این بازدیدهای میدانی، ترخیص صدها محموله معطله و متروکه کالاهای مورد نیاز کشور اعم از کالاهای اساسی، مواد اولیه تولید و… بوده است.

احمدی منش ادامه داد: در همین راستا محموله 200 تنی گوشت منجمد برزیلی که بیش از یک‌سال در گمرک بندر شهید رجایی بندرعباس معطل مانده و بیم فساد آن می‌رفت با ورود دستگاه قضایی استان هرمزگان تعیین تکلیف شد و دستورات لازم برای تسریع در امر ترخیص و بارگیری آن صادر شد.

وی با بیان این مطلب که تأیید سلامت بهداشتی این محموله گوشت برای دستگاه قضایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده است، بیان داشت: طی جلسه‌ای با دستگاه‌های متولی امر از جمله دامپزشکی استان مقرر شد محموله مذکور مطابق تأییدیه و دستورالعمل ابلاغی از سوی سازمان دامپزشکی کل کشور در واحدهای تولیدی گوشت حرارت‌دیده مورداستفاده قرار گیرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان همچنین بر لزوم نظارت مستمر بر سلامت این محموله گوشت وارداتی از زمان ترخیص تا زمان توزیع تأکید کرد.

دبیر ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دادگستری استان هرمزگان در خاتمه تصریح کرد: چنانچه دستگاه‌های اجرایی در اجرای قوانین و دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی وزارتخانه متبوع عملکردی مناسب و دقیق داشته باشند، لزومی به ورود دستگاه قضایی به برخی موضوعات اجرایی نخواهد بود.

با افزایش عرضه،قیمت گوشت متعادل می شود

دبیر انجمن صنعت گوشت و مواد پروتئینی گفت:همه فروشگاه‌های زنجیره‌ای و غرفه های سازمان میادین باید گوشت و مرغ را به قیمت مصوب عرضه کنند.

با افزایش عرضه،قیمت گوشت متعادل می شودبه گزارش خبرگزاری صداوسیما ، رادیو گفتگو در برنامه  صبح و گفتگو با آقای مسعود رسولی ، دبیر انجمن صنعت گوشت و مواد پروتئینی گفتگو کرد.

سوال: قیمت منطقی گوشت قرمز الان در بازار چقدر باید باشد؟

رسولی: حقیقت را بخواهید من نمی‌توانم راجع به این که دقیقا قیمت منطقی چقدر باشد بگویم، اما امسال اوایل سال برج یک و دو، دولت آمد و برنامه ریزی کرد که مثلا قیمت گوشت را تا پایان سال یکسان بکند، یعنی بیاید یک برنامه ریزی بکند یک قیمت منطقی تا پایان سال داشته باشیم. آمد با دامدار‌ها صحبت کرد یک قیمت منطقی را با دامدار‌ها آمد و به نتیجه رساند و با دامدار‌ها قرارداد بسته شد که با یک قیمت تا پایان سال جلو ببرد.

سوال: عدد چقدر بود؟

رسولی: آن موقع با دامدار‌ها قرارداد بسته شد که لاشه گوساله را ۲۳۰ هزار تومان خریداری کند و لاشه گوسفند را ۳۵۳ هزار تومان از دامدار‌ها خریداری بکند و دولت آمد بررسی کرد دید تنها بازار قابل رصد و قابل پایش بازار شرکت‌های بسته بندی و فروشگاه‌های زنجیره‌ای است که می‌تواند کاملا تحت کنترلش هم باشد، آمد شرکت‌های بسته بندی را همه را جمع کرد یعنی انجمن شرکت‌های بسته بندی را و گفت من لاشه گوساله را با این قیمت به شما می‌دهم و محصولات را باید با این قیمت‌هایی که مشخص شده یعنی قیمت گوشت گوساله ۲۹۹ هزار تومان قیمت گوشت گوسفندی ۳۹۰ هزار تومان قیمت گذاری شد الان هم همان قیمت‌ها است، ولی حقیقت را بخواهید دولت در تامین دچار مشکل شد یعنی آن اوایل برج یک و دو من یادم هست دامدار‌ها همه مراجعه می‌کردند می‌گفتند تو رو خدا از ما خرید کنید، نمی‌دانم دام ما را خرید کنید، ولی الان که حقیقت قیمت‌ها بالا رفته دیگر دامدار‌ها دیگر پیدایشان نیست با این که قرارداد هم دارند با پشتیبانی، ولی الان دام برای پشتیبانی تامین نمی‌کنند برای دولت تامین نمی‌کنند دولت هم الان مبادرت به واردات کرده یعنی می‌بیند وقتی از داخل نمی‌تواند تامین کند مجبور شده که واردات را انجام بدهد.

سوال: نه این که ما تولید نداشته باشیم آن شبکه پشتیبان قادر به تامین از طریق تولید کننده داخلی نیست.

رسولی: البته تا بخشی دارد تامین میشود این را هم بگویم شما الان فروشگاه‌های زنجیره‌ای در سراسر کشور، کلیه فروشگاه‌های زنجیره‌ای و غرفه میادین همین قیمت‌ها است که عرض می‌کنم، ولی چند روزی است تامین کم شده و این هم من با توجه به جلسه‌ای که دیروز داشتیم با آقای رمضان نژاد که دبیر محترم قرارگاه امنیت غذایی است و جناب آقای پیمان پاک که قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی است برنامه ریزی کردند که الان گوشت گوسفندی از طریق واردات تامین بشود که همین امروز یعنی همین امروز من یک خبری به شما بدهم ۴ تا ماشین گوشت گوسفندی درجه یک وارد شده که امروز تولید می‌شود و در فروشگاه‌ها عرضه می‌شود از امروز به بعد هم همین طور روزی ۴-۵ ماشین حداقل وارد می‌شود که در فروشگاه‌ها توزیع می‌شود، یعنی هر ماشین حدود هزار تا لاشه است یعنی ۴-۵ هزار لاشه گوشت گوسفندی همین امروز وارد شده است و گوشت گوساله هم از همین طریق دارد تامین می‌شود انشاالله و گوشت مرغ هم همین طور، یعنی همین امروز گوشت مرغ دو تا ماشین که هر ماشین ۲۴-۲۵ تن است وارد کشور شده و وقتی دولت می‌بیند که نمی‌تواند از طریق داخلی تامین کند، بالاخره مبادرت به واردات می‌کند و انشاالله که بتواند با واردات همان قیمت‌ها را ادامه بدهد، چون الان قیمت‌های گوشت و مرغ بسته بندی شده همان قیمت‌هایی است که فروردین ماه اعلام شده به فروشگاه‌ها و تغییر نکرده، انشاالله که اگر دولت هم بتواند برنامه ریزی بکند ما هم بعنوان بخش خصوصی در کنارشان هستیم که تا پایان سال همین قیمت‌ها را حفظ کنیم انشاالله.

سوال: نکته‌ای که وجود دارد این حمایت دولت از مرغ و تشکیل ستاد و قرارگاه و مواردی از این دست برای تامین و کنترل قیمت روی بازار گوشت قرمز تاثیری نگذاشت؟

رسولی: بازار حقیقت را بگویم، چون سایر بازار‌ها برای دولت هم قابل رصد و پایش نیست و بعضی هایشان هزینه هایشان فرق می‌کند مثلا یک مغازه‌ای که سوپر پروتئینی است مثلا در یک محله‌ای از تهران است یک هزینه‌هایی برای خودش دارد، یک محصولاتی را عرضه می‌کند که شاید بعضی از مشتری‌ها آن محصولات را بخواهند، آن موارد تحت کنترل هم نبوده و الان از طرفی هم دامدار‌ها هم قیمت تقریبا بالا رفته، چون تقاضای گوشت یک کم بیشتر شده عرضه کمتر شده و قیمت بالا رفته است، ولی نه، وقتی دولت آمده یک قیمتی را گذاشته برای مرغ و برای گوشت، همان قیمت‌ها را الان برای فروشگاه‌های زنجیره‌ای همان قیمت‌ها است.

سوال:، ولی خب مثلا همین فروشگاه‌های زنجیره‌ای که شما می‌گویید همین چند هفته پیش بود که مثلا عرضه مرغ بسته بندی ممنوع شد. طبیعتا کیفیت پایین می‌آید.

رسولی: بله، متاسفانه یک تصمیم کوتاهی گرفته شد و تصمیم عوض شد، کوتاه مدت بود، یک روز بود، این تصمیم گرفته شد که مثلا مرغ را برسانیم به میدان بهمن و از طریق میدان بهمن مرغ کامل در مغازه‌ها عرضه شود. هدف شان این بود که مثلا مرغ کامل قیمتش قیمت مناسب تری است، ولی خودتان می‌دانید وقتی مرغ می‌خواهد برود در فروشگاه‌های زنجیره‌ای عرضه شود، وقتی بسته بندی می‌شود، هزینه‌های بسته بندی دارد وقتی یک مرغی بسته بندی می‌شود ۳۰ درصد آن پوست و ضایعات است و یک بخشی گردن و ... که قیمت‌های کمتری دارد و قیمت محصولات بسته بندی کمی بالاتر می‌رود، دولت دید مرغ کم شده آمدند یک تصمیم کوتاه مدت هم بود، تصمیم گرفتند که مرغ کامل در مغازه عرضه شود که دیدند نه این تصمیم اشتباه است و تصمیم عوض شد و الان مرغ وارداتی برای شرکت‌های بسته بندی دارد تامین می‌شود که با همان قیمت‌های مصوب در فروشگاه‌های زنجیره‌ای محصولات بسته بندی شده عرضه شود.

سوال: آقای رسولی با توجه به شرایط حاکم فکرمی کنید که ما دچار نوسان قیمت خواهیم شد نوسانی که افزایش قیمت در حوزه گوشت قرمز خواهیم شد؟

رسولی: من فقط در مورد محصولات قابل رصد و قابل پایش که محصولات بسته بندی شده که در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و غرفه میادین عرضه می‌شوند می‌توانم نظر بدهم، چون می‌دانید سایر فروشگاه‌ها عرض کردم اصلا شرایط شان فرق می‌کند قیمت گذاری هایشان فرق می‌کند. البته من بگویم با توجه به شرایطی که الان برنامه ریزی شده که واردات انجام بشود و شرایطی که الان دارد انجام می‌شود من این را به شما بگویم که صد در صد قیمت‌ها پایین‌تر از این است یعنی قیمت سایر مغازه‌ها، قیمت محصولات بسته بندی هم که از فروردین ماه همان است، حالا با این برنامه ریزی که شده تا پایان سال هم همان است و تغییر نخواهد کرد.

با صراحت خدمت شما عرض می‌کنم کلیه فروشگاه‌های زنجیره‌ای عضو اتحادیه فروشگاه‌های زنجیره‌ای و کل غرفه سازمان میادین همه به همین قیمت‌ها است که خدمت شما عرض کردم و هیچ کدام اجازه ندارند که قیمت دیگری غیر از این عرضه شود اگر هم مشکلی بود من در خدمت هستم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  Markets

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد