عرضه مرغ بالاتر از نرخ مصوب‌ در میادین تره‌بار | قیمت مرغ در بازار آزاد کیلویی چند؟

کد خبر: 1234369

با وجود اینکه دولت نرخ مصوب مرغ را کیلویی 73 هزار تومان تعیین کرده است، این روزها مرغ‌ در‌ فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره‌بار‌ بالاتر از نرخ مصوب‌ عرضه می‌شود.

 عرضه مرغ بالاتر از نرخ مصوب‌ در میادین تره‌بار | قیمت مرغ در بازار آزاد کیلویی چند؟

با افزایش قیمت مرغ در فروشگاه‌های سطح شهر و عرضه بالاتر از نرخ مصوب، این روزها‌ فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره بار در سطح شهر تهران هم مرغ را با قیمت‌هایی خارج از نرخ مصوب عرضه می‌کنند.

در حال حاضر در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره‌بار که پیش از این محل عرضه مرغ با قیمت مصوب بود، مرغ را کیلویی 76 هزار تومان یعنی 3 هزار تومان بیش از نرخ مصوب دولتی می‌فروشند، این در حالی است که ستاد تنظیم بازار نرخ جدیدی برای مرغ اعلام نکرده است.

کماکان‌ مرغ در بازار آزاد‌ کیلویی حدود 90 تا 95 هزار تومان عرضه می‌شود، در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره بار هم که مرغ هر چند محدود اما به قیمت 76 هزار تومان در حال عرضه است، طبق مشاهدات خبرنگار فارس، صف‌های طولانی تشکیل می‌شود.

‌مشاهدات روز گذشته خبرنگار فارس از عرضه مرغ در یک فروشگاه زنجیره‌ای در خیابان امام خمینی (ره) تهران و ‌میدان میوه و تره‌بار صادقیه حکایت از عرضه مرغ خارج از نرخ مصوب و با قیمت کیلویی 76 هزار تومان دارد‌ که صف های طویلی هم برای خرید وجود داشت.

همچنین در برخی دیگر از فروشگاه‌های زنجیره‌ای‌ هر کیلو مرغ با قیمت 75 هزار و 600 تومان عرضه می‌شود، خبرنگار فارس موضوع را از متصدی غرفه فروش مرغ در این فروشگاه زنجیره‌ای پیگیری کرد که ‌گفته شد از یکی الی دو  روز پیش قیمت مرغ افزایش یافته است.

خبرگزاری فارس منتظر دریافت توضیحات وزارت جهاد کشاورزی درباره عرضه مرغ خارج از نرخ مصوب در فروشگاه‌های زنجیره‌‌ای و میادین میوه و تره‌بار است.

* مدیر‌عامل شرکت تعاونی‌های مرغداری: مسوولان وعده افزایش محدود قیمت مرغ داده‌اند

د‌ر این‌باره موضوع را از حمید فاضلی، مدیر‌عامل شرکت تعاونی‌های مرغداری، پیگیری کردیم، وی در این‌باره ‌به خبرنگار فارس می‌گوید:‌ در جلسه‌ای مسئولان تلویحا با افزایش قیمت مرغ موافقت کردند و مقرر شد تا یکی دو روز آینده نرخ جدید اعلام شود، البته این قیمت کمتر از 80 هزار تومان خواهد بود‌.

فاضلی به جزئیات بیشتری که در کدام جلسه و کدام مسئولان این موضوع را مطرح کرده‌اند، اشاره‌ای نکرد.

به گفته مدیر‌عامل شرکت تعاونی‌های مرغداری، قرار است استانداران هم در تنظیم بازار و تعیین قیمت‌ها ورود داشته باشند و اختیاراتی در این زمینه به آنها داده شده است.

‌تولید‌کنندگان مرغ مدعی هستند چون افزایش قیمت نهاده‌ها، هزینه تولید را بیشتر کرده است، ستاد تنظیم بازار باید نرخ جدیدی را تصویب کند‌ و فروش به نرخی که قبلا و در زمان ارزانی نهاده برای مرغ تصویب شده بود، برای آنها صرفه ندارد، اما هنوز قیمتی از سوی این ستاد اعلام نشده است.

به گفته ‌تولید‌کنندگان مرغ، در زمان اجرای هدفمندی در اردیبهشت 1401، قرار شد نرخ مصوب مرغ زمانی پایدار باشد که قیمت نهاده هم به همان قیمت تعیین شده در اختیار آنها قرار بگیرد در حالی که قیمت نهاده گران است‌.

فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  Markets

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد