مرغ و گوشت قرمز وارداتی رسید | قیمت گوشت افریقایی ۱۸۰ هزار تومان در بازار

کد خبر: 1234491

قیمت انواع گوشت قرمز امروز نسبت به روز گذشته با تغییرات کمی همراه شد.

مرغ و گوشت قرمز وارداتی رسید | قیمت گوشت افریقایی ۱۸۰ هزار تومان در بازار

قیمت انواع گوشت قرمز امروز نسبت به روز گذشته با تغییرات کمی همراه شد.

قیمت انواع گوشت قرمز در سی و یکم تیر ۱۴۰۲ به شرح زیر است:

راسته با استخوان گوسفندی

۳۴۰,۰۰۰

ران کامل ممتاز گوسفندی

۴۲۰,۰۰۰

کف دست گوسفندی با ماهیچه

۳۷۵,۰۰۰

ران پاک کرده گوساله

۳۸۰,۰۰۰

سر دست پاک کرده گوساله

۲۹۰,۰۰۰

گردن گوسفندی

۲۹۰,۰۰۰

قلوگاه گوساله

۱۹۵,۰۰۰

گردن گوساله

۱۹۰,۰۰۰

قلم گوساله

۱۲۵,۰۰۰

سردست گوسفندی

۳۹۰,۰۰۰

ماهیچه گوساله

۳۸۰.۰۰۰

دمبالیچه گوسفندی

۲۸۰.۰۰۰

نیم شقه سردست گوسفند

۳۶۵.۰۰۰

شقه لاشه گوسفندی

۳۹۰,۰۰۰

نیم شقه ران گوسفندی

۴۱۵,۰۰۰

سقف قیمت گوشت را مشخص کنید

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس گفت: به اراده قوی و جدی در دولت نیاز است تا از افزایش قیمت‌ گوشت قرمز، گوشت مرغ و سایر کالاها خصوصا در ایام محرم که مصرف افزایش پیدا می‌کند جلوگیری کند.

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، علی حدادی نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی، در خصوص افزایش قیمت گوشت مرغ و گوشت قرمز در بازار، گفت: در نشست علنی صحن مجلس در خصوص افزایش قیمت‌ها به رئیس جمهور تذکر دادم که حد سقف افزایش قیمت ها کجاست و چرا از آن جلوگیری نمی‌شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متاسفانه‌ها نظارت‌ها بر بازار ضعیف بوده و در برخی از موارد انجام نمی‌شود، ادامه داد: اقلام مصرفی در یک مسیر از بازار ده نوع قیمت دارند که این مسئله به هیچ عنوان نمی‌تواند صحیح باشد و مصرف کنندگان را دچار مشکل می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه خطاب به از رئیس جمهور اعلام کرده ام که کنترل بازار وظیفه تیم اقتصادی دولت خصوصا وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت است و وظفه سنگینی محسوب می‌شود، عنوان کرد: به اراده قوی و جدی در دولت نیاز است تا از افزایش قیمت‌ گوشت قرمز، گوشت مرغ و سایر کالاها خصوصا در ایام محرم که مصرف افزایش پیدا می‌کند جلوگیری کند.

از هفته جاری روزانه حداقل ۳۰۰ تن مرغ گرم و نیز ۳۰۰ تن مرغ منجمد وارد کشور شده و در میادین تره بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای به قیمت مصوب توزیع می‌شود.

قائم مقام وزیر جهادکشاورزی گفت: با توجه به همزمانی مناسبت‌هایی نظیر سفرهای تابستانی و نیز بازگشت حجاج و آغاز مراسمات مذهبی سوگواری اهل بیت و در نتیجه افزایش قیمت مرغ و گوشت وزارت جهاد کشاورزی با همکاری بانک مرکزی نسبت به تامین ارز و افزایش فوری حجم واردات اقدام کرد.

طبق گزارش ایسنا، علیرضا پیمان پاک عنوان کرد: از هفته جاری روزانه حداقل ۳۰۰ تن مرغ گرم و نیز ۳۰۰ تن مرغ منجمد وارد کشور شده و در میادین تره بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای به قیمت مصوب توزیع می‌شود. علاوه بر این ۵۰۰۰ تن گوشت گوساله منجمد طی هفته جاری به قیمت مصوب پشتیبانی امور دام توزیع می‌شود.

وی در زمینه واردات گوشت گرم گوسفندی نیز افزود: با واردات روزانه ۱۰۰ تن گوشت گرم گوسفندی از روسیه، رومانی و مغولستان و توزیع به قیمت هر کیلو ۲۶۰ هزار تومان و نیز واردات گوشت منجمد و توزیع به قیمت ۱۸۰ هزار تومان تلاش می‌شود قیمت گوشت در ایام پیش رو کنترل شود. طی ۳ هفته آتی نیز فرآیند واردات گوشت گرم از آفریقا نیز به قیمت هر کیلو ۱۸۰ هزار تومان به ظرفیت واردات گوشت گوسفندی کشور افزوده خواهد شد.

پیمان پاک اظهار کرد: با توافقات صورت گرفته با بانک مرکزی ارز مورد نیاز واردات منظم این محصولات تا پایان تابستان صورت گرفته و این اقدام تا تنظیم بازار به صورت پایدار صورت می‌پذیرد.

قائم مقام وزیر کشاورزی همچنین به واردات بیش از ۳۰۰ هزار تن دانه و کنجاله مورد نیاز مرغداران کشور طی چند روزه گذشته اشاره کرد و گفت: با پرداخت ارز بخش قابل توجهی از کشتی‌های موجود در بنادر با اولویت نهادهای مورد نیاز تولید نیاز کشور تا سه ماه آتی به نهاده‌های مورد نیاز دام و طیور اقدام شده است./تجارت‌نیوز

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  Markets

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد