آخرین تغییرات حقوق بازنشستگان و همسان سازی | بازنشستگان منتظر خبرهای خوب باشند

کد خبر: 1234910

یک نماینده مجلس تاکید کرد: شاید نیاز باشد اقساط مسکن ملی کاهش پیدا کند تا برای قشرهای کم درآمد جامعه قابل تحمل باشد.

آخرین تغییرات حقوق بازنشستگان و همسان سازی | بازنشستگان منتظر خبرهای خوب باشند

یک نماینده مجلس تاکید کرد: شاید نیاز باشد اقساط مسکن ملی کاهش پیدا کند تا برای قشرهای کم درآمد جامعه قابل تحمل باشد.

جعفر قادری در جلسه علنی امروز (دوشنبه ۲ مرداد) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: دولت بحث همسان سازی حقوق بازنشستگان را به صورت جدی پیگیری کند؛ مطالبه‌ای که بارها مطرح شده، انتظار داریم تعیین تکلیف شود. انتظار داریم دولت و مجلس سریع‌تر برای تعیین تکلیف نیروهای قراردادی و شرکتی به تفاهمی دست پیدا کند.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس با اشاره به اینکه کار ارزشمند رتبه‌بندی معلمان انجام شد اما باید موانع آن برطرف شود، ادامه داد: شاید نیاز باشد اقساط مسکن ملی کاهش پیدا کند تا برای قشرهای کم درآمد جامعه قابل تحمل باشد.

وی با تأکید بر اینکه جهت‌گیری‌های دولت صحیح است اما سرعت انجام کارها کند است، دولت باید فکری برای حل مشکلات درون خود داشته باشد، افزود: قیمت گوشت مرغ و گوشت قرمز روند غیرقابل تحملی را طی می‌کند، دولت باید با تدابیری فراز و فرودهای آن را ساماندهی کند.

قادری عنوان کرد: در سفر دور دوم دولت به استان فارس که بنا شده در شهریور ماه صورت گیرد شاید پروژه‌های قابل توجهی برای افتتاح نداشته باشیم، از دولت انتظار داریم پروژه‌هایی را برای کلنگ زنی آماده کند تا دست خالی وارد استان نشود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم بیان کرد: از وزارت نفت به عنوان استان نفت‌خیز و گازخیز که در جوار استان‌های نفت‌خیز و گازخیز قرار دارد، گلایه داریم زیرا در زیرساخت‌های استان سرمایه‌گذاری صورت نگرفته است. لازم است در این حوزه اقدامات بیشتری صورت گیرد. دولت از پارس جنوبی تاکنون ۴۵۰ میلیارد دلار کسب درآمد کرده است.

وی عنوان کرد: پروژه‌های آزادراهی استان سال‌ها است که روند اجرای آن ادامه پیدا کرده و خط آهن اقلید به یزد و آزادراه شیراز – بوشهر نیاز دارند تا دستگاه دولتی در کنار سرمایه‌گذاران قرار بگیرند تا به سرانجام برسند./ایلنا

حقوق بازنشستگان و همسان سازی

همسان‌ سازی حقوق بازنشستگان فعلا به عنوان یک پیشنهاد در جریان بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه مطرح شده است و هنوز تا مراحل تصویب نهایی راه زیادی در پیش دارد. حقوق تیرماه بازنشستگان نیز تغییری نداشته است.

اقتصادآنلاین نوشت: واریز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی تا پایان تیرماه ادامه دارد.

واریز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از روز سه شنبه ۲۰ تیرماه آغاز شده است. حقوق این گروه بر اساس حروف الفبا تا تاریخ ۳۱ تیر ماه واریز خواهد شد. همزمان با واریز حقوق تیرماه خبرهایی از تصویب افزایش حقوق آنها به گوش می‌خورد، اما ماجرا چیست و آیا رقم حقوق تیرماه بازنشستگان تغییر کرده است؟

افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی آغاز شد؟

ولی اسماعیلی، رییس کمیسیون اجتماعی مجلس در جدیدترین مصاحبه خود از پیشنهاد برای افزایش حقوق بازنشستگان (معادل ۹۰ درصد حقوق شاغلان هم رده و رتبه آنان) خبر داده است.

او گفته است: برخی از کمیسیون‌های مجلس از جمله کمیسیون اجتماعی در جریان بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه پیشنهاد دادند که همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در قالب یک حکم در این برنامه گنجانده شود. ما هم این پیشنهاد را به کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه ارائه دادیم، مبنی بر اینکه حقوق بازنشستگان معادل ۹۰ درصد حقوق شاغلان هم رده و رتبه آنان شود و سازوکاری در نظر می‌گیریم که حتماً این موضوع عملیاتی شود. به دنبال این هستیم افزایش حقوق ضمانت اجرا هم داشته باشد و در صورتی که دستگاهی ترک فعل کند و به وظایف خود در اجرای این قانون عمل نکند، با آن دستگاه برخورد شود.

واکنش دولت به همسان سازی حقوق بازنشستگان

سید احسان خاندوزی در نشست خبری روز سه‌شنبه (۲۷تیرماه) درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان گفته است: متناسب سازی حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی از جمله بازنشستگان در دو مرحله انجام شد که رضایت این قشر را به دنبال داشت ولی در مورد خبر کمیسیون برنامه و بودجه فعلا در لایحه برنامه هفتم توسعه چنین حکمی وجود ندارد. اگر در کمسیون تلفیق و صحن‌ مجلس مصوب شود، حتماً دولت آن را در دستور کار اجرای خود قرار خواهد داد.

رقم حقوق تیرماه بازنشستگان تغییر کرد؟

بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که همسان‌ سازی حقوق بازنشستگان فعلا به عنوان یک پیشنهاد در جریان بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه مطرح شده است و هنوز تا مراحل تصویب نهایی راه زیادی در پیش دارد. حقوق تیرماه بازنشستگان نیز تغییری نداشته است.

حقوق تیرماه کدام بازنشستگان پرداخت نشد؟

همانطور که گفته شده زمان واریز حقوق بازنشستگان سه شنبه ۲۰ تیرماه آغاز شده است و بر اساس حروف الفبا تا روز شنبه ۳۱ تیرماه ادامه دارد

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  Markets

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد