قیمت مرغ 110 هزارتومان را رد کرد | تغییرات قیمت مرغ در آستانه تاسوعا و عاشورا

کد خبر: 1234911

قیمت مرغ امروز نسبت به روز گذشته با تغییرات کمی همراه شد.

قیمت مرغ 110 هزارتومان را رد کرد | تغییرات قیمت مرغ در آستانه تاسوعا و عاشورا

قیمت مرغ امروز نسبت به روز گذشته با تغییرات کمی همراه شد.

قیمت انواع مرغ به شرح زیر است:

 

نوع مرغ

قیمت(تومان)

ران مرغ بدون پوست بدون دنبالچه چربی سر ساق

۱۱۵,۵۰۰

مغز ران بدون پوست بدون استخوان

۱۲۸,۵۰۰

ساق مرغ بدون پوست و سر ساق

۱۱۹,۰۰۰

سینه مرغ بدون پوست، شش، گردن، بال

۱۳۷,۵۰۰

سینه مرغ بدون پوست، شش، گردن، بال، بازو

۱۴۵,۵۰۰

ران و سینه بدون پوست بدون دنبالچه شش گردن بال

۱۲۸,۰۰۰

بال کبابی ساده - بدون نوک بال

۸۹,۰۰۰

بازوی کبابی ساده

۷۹,۵۰۰

مخلوط بال و بازو کبابی ساده

۹۲,۰۰۰

فیله مرغ

۱۷۵,۰۰۰

گردن مرغ بدون پوست

۵۰,۰۰۰

شنیتسل بدون آرد

۱۷۰,۰۰۰

جوجه چینی

-

جوجه کباب بی استخوان و بدون بازو ساده

۱۶۹,۰۰۰

جوجه کباب بااستخوان ساده

-

پا چینی ۱۰ عددی مرغ

-

مرغ کنتاکی

-

دل مرغ پاک کرده

۲۹,۰۰۰

جگر مرغ

۱۹,۰۰۰

سنگدان مرغ

۱۹,۰۰۰

پای مرغ

۱۸,۰۰۰

بلدرچین منجمد بسته ۱۰۰۰گرمی

۱۱۵,۰۰۰

بلدرچین منجمد بسته ۵۰۰گرمی

۸۹,۰۰۰

بلدرچین کامل تازه(بسته ۱۰۰۰گرمی)

۱۲۵,۰۰۰

مرغ کامل منجمد، بسته بندی کیسه ای (پوشش کیسه نایلونی)

-

مرغ کامل تازه، بسته بندی کیسه ای(پوشش کیسه نایلونی)

۷۹,۵۰۰

مرغ کامل تازه پاک شده، بسته بندی بشقابی

-

تخم مرغ بسته بندی ۱۵ عددی بسته بندی

۴۵,۹۰۰

تخم مرغ بسته ۲۰ عددی بسته بندی

۵۹,۹۰۰

تخم مرغ بسته ۹ عددی بسته بندی

۳۳,۹۰۰

تخم مرغ بسته ۶ عددی بسته بندی

۲۵,۹۰۰

اقتصاد 100

علت گرانی و کمبود مرغ چیست؟

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: یکی از دلایل کمبود مرغ و نیازمند شدن به دیگر استان‌ها در تولید کمتر از ۵۰ درصد نیاز خوزستان است همچنین به دلایل شرایط اقلیمی و گرمای هوا، دو تا سه دوره جوجه ریزی در استان امکانپذیر نیست.

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، محمد راضی جلالی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به ناقص بودن زنجیره عرضه مرغ در استان از سال‌های قبل تاکنون، اظهار کرد: بطوریکه همیشه با کمبود این محصول پرمصرف و نیاز داشتن به واردات آن از استان‌های دیگر هستیم.

وی یکی از دلایل کمبود مرغ و نیازمند شدن به دیگر استان‌ها را تولید کمتر از ۵۰ درصد نیاز خوزستان عنوان کرد و افزود: همچنین به دلایل شرایط اقلیمی و گرمای هوا، ۲ تا ۳ دوره جوجه ریزی در استان امکانپذیر نیست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: سوءاستفاده دلالان از این زنجیره معیوب در زمینه جوجه یک روزه، توزیع مرغ، ارائه فاکتور‌های معیوب و غیر رسمی و توزیع مرغ‌های کشتار شده در سطح بازار از دیگر دلایل افزایش قیمت این محصول پرمصرف و دیگر مسائل مربوط به آن است.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت گوشت قرمز سبب شده مصرف کنندگان برای جبران تامین پروتئین سفره خانوار به افزایش مصرف مرغ روی بیاورند، ادامه داد: براساس برنامه ریزی‌های پشتیبانی امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان، مقرر شده گوشت منجمد وارد بازار شود، ولی تاکنون واردات صورت نگرفته است.

راضی جلالی بی اطلاعی فروشندگان از قیمت مصوب مرغ را تکذیب کرد و گفت: گشت‌های تعزیرات حکومتی، سازمان جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت استان در حال فعالیت هستند و با متخلفان برخورد جدی دارند، ولی فعالیت دلالان در فاصله میان کشتارگاه‌ها تا عرضه در بازار سبب دامن زدن به افزایش قیمت محصول می‌شوند.

وی بیان کرد: تعداد گروه‌های بازرسی به حدی نیست که همه بازار را پوشش دهد و اگر بخواهیم قیمت مصوب را در نظر بگیریم باید از ابتدای زنجیره تولید تا عرضه را مد نظر داشته باشیم، این درحالی است که شاهد بازار سیاه در عرضه جوجه یک روزه هستیم، قیمت جوجه حدود ۱۵ هزار تومان مصوب شده، ولی بسیاری از مرغداران آن را از بازار سیاه با بیش از ۳۰ هزار تومان قیمت خریداری می‌کنند و همین امر سبب جهش قیمت مرغ می‌شود.

راضی جلالی با بیان اینکه برای رفع این مشکل نیازمند برخورد تعزیراتی با متخلفان از ابتدای زنجیره تولید هستیم، ادامه داد: برخورد با متخلفان در زمینه تنظیم بازار در حال اجرا است و به تبع نیاز و باتوجه به فرارسیدن ماه محرم و افزایش مصرف و نیاز بازار، در ستاد تنظیم بازار برنامه ریزی‌ها انجام و گشت‌های نظارتی نیز بیشتر شده است.

وی اضافه کرد: برای واردات گوشت قرمز منجمد منتظر تصمیم معاونت پشتیبانی امور دام در کشور هستیم و پس از خریداری محصول و ورود آن به کشور، توزیع خواهد شد.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  Markets

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد