وارد کنندگان خودرو بخوانند | سود بازرگانی کدام وارد کنندگان خودرو صفر شد؟

کد خبر: 1236288

اواخر خردادماه سال جاری بود که جزئیات کامل تعرفه واردات خودروها در سال جاری و براساس آن سودهای بازرگانی برای واردات خودروها مشخص و اعلام شد؛ حال طبق تصمیمات اخذ شده، قرار است این سود بازرگانی برای واردات خودرو برای جانبازان بالای ۵۰ درصد، صفر باشد.

وارد کنندگان خودرو بخوانند | سود بازرگانی کدام وارد کنندگان خودرو صفر شد؟

 ۲۱ خرداد ماه سال جاری، دولت در بخشنامه‌ای اصلاحات تعرفه‌ای (۳۵۴) ردیف تعرفه شامل کاهش و افزایش سود بازرگانی را به وزارت صمت و امور اقتصادی و دارایی ابلاغ کرد که براساس آن، اصلاحات تعرفه‌ای (۳۵۴) ردیف تعرفه شامل کاهش و افزایش سود بازرگانی، تفکیک، ایجاد، حذف و اصلاح شرح تعرفه و مندرجات، ذیل یادداشت برخی از فصول کتاب مقررات صادرات و واردات اعلام شد.

بر اساس ابلاغیه فوق‌الذکر، فهرست سود بازرگانی خودرو های سواری اعلام شده که بر اساس آن این سود  پنج تا ۸۰ درصد برای واردات خودرو در سال جاری افزایش یافته بود.

برای واردات خودروها، به این سود بازرگانی، ۴ درصد عوارض گمرکی اضافه و تعرفه بر اساس آن محاسبه خواهد شد.

اخیراً آیین‌نامه واردات خودروی ایثارگران تصویب شده که براساس آن، طبق اعلام سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی-رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران-، با پیشنهاد بنیاد شهید، آیین‌نامه اجرایی بند «و» تبصره ۷ قانون بودجه ۱۴۰۲ کل کشور مبنی بر اجازه واردات خودرو برای جانبازان ۵۰ درصد به بالا و برخورداری از خودروی داخلی برای سایر افراد مشمول ماده ۴۵ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران به تصویب رسیده که بر این اساس، سود بازرگانی افراد مشمول واردات خودرو برای جانبازان بالای ۵۰ درصد با نرخ صفر محاسبه می‌شود.

وی خاطرنشان کرده است: سایر افراد مشمول ماده ۴۵ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران می‌توانند از تسهیلات بانکی برای خرید خودروی داخلی بهره‌مند شوند.

براین اساس واردات خودروی جانبازان بالای ۵۰ درصد، معاف از سود بازرگانی و تنها مشمول تعرفه واردات و عوارض گمرکی می‌شود.

ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  Markets

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد