پیشنهاد سوریه به ایران برای ایجاد منطقه آزاد مشترک در لاذقیه

کد خبر: 1236480

دبیر شورای عالی مناطق آزاد با بیان"۷۰ درصد ترانزیت ایران از مناطق آزاد انجام می‌شود" گفت: مذاکره با ۲۱ کشور برای ایجاد مناطق آزاد مشترک در حال انجام است.

 پیشنهاد سوریه به ایران برای ایجاد منطقه آزاد مشترک در لاذقیه

 حجت الله عبدالملکی در نشست با وزیر اقتصاد و تجارت خارجی سوریه با اشاره به اهمیت مناطق آزاد در مباحث اقتصادی ایران، اظهار کرد: بیش از 30 درصد صادرات غیر‌نفتی و 70 درصد ترانزیت ایران از این مناطق صورت می‌گیرد.

وی با بیان استقرار2500 شرکت بزرگ و یکصد هزار واحد اقتصادی در این مناطق به تشریح رویکرد توسعه همکاری با کشورهای مختلف در حوزه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در دولت مردمی سیزدهم پرداخت و از مذاکره با 21 کشور برای ایجاد مناطق آزاد مشترک خبر داد.

وی منطقه آزاد ارس را به‌‌عنوان یکی از صنعتی‌ترین مناطق آزاد ایران را مسئول پیگیری امور ایجاد منطقه آزاد مشترک با کشور سوریه معرفی کرد.

محمد سامر الخلیل نیز در این نشست گفت:‌ قطعا یکی از اولویت‌های سوریه در همکاری‌های تجاری و اقتصادی با ایران ایجاد منطقه آزاد مشترک است.

وی افزود: در خصوص تعیین منطقه آزاد مشترک جلسات متعددی برگزار شده و سه منطقه بندر لاذقیه، بوکمال و حسیا به عنوان مناطق پیشنهادی برای ایجاد منطقه آزاد مشترک با ایران مطرح شده‌اند./تسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها