واردات خودروهای کارکرده از ۲ هفته آینده

کد خبر: 1237712

لطف‌الله سیاهکلی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اجرای طرح وارادت خودروهای خارجی کارکرده از حدود ۲ هفته آینده روند اجرایی به خود می‌گیرد.

واردات خودروهای کارکرده از ۲ هفته آینده

لطف‌الله سیاهکلی در نشست خبری روز خبرنگار با اصحاب رسانه استان قزوین که در سالن جلسات باغستان برگزار شد، در پاسخ به پرسش خبرنگار تسنیم درباره علت عدم اجرای طرح وارادت خودروهای خارجی زیر 5 سال کارکرد اظهار داشت: اجرای این طرح از حدود 2 هفته آینده روند اجرایی و جدی به خود می‌گیرد.

وی اضافه کرد: خوشبختانه در واردات خودروهای کارکرده خارجی سقف میزان حجم موتور نداریم و همچنین محدودیتی در میزان واردات این خودروها از سوی افراد حقیقی و حقوقی نداریم. خوشبختانه در موضوع واردات خودروهای کارکرده از پس مافیای خودرو برآمدیم، وگرنه واردات خودروهای زیر 5 سال کارکرد انجام نمی‌شد.

سیاهکلی با انتقاد شدید از نقش مافیای خودرو در گران کردن خودروهای چینی از جمله دیگنیتی گفت: متأسفانه وزیر قبلی صمت با بردن خودرو به بورس باعث شد که قیمت دیگنیتی از 750 میلیون به 2.5 میلیارد تومان برسد و وقتی هم از مدیر شرکت تولیدکننده علت جهش عجیب‌وغریب قیمت این خودرو را پرسیدیم، به ما گفت چون مردم می‌خرند، به این قیمت می‌فروشم.

وی با اشاره به تصویب قانون ساماندهی بازار خودرو (واردات خودرو) ادامه داد: با این قانون حتی قفل ورود خودروهای تریلر و کشنده هم باز شد و مشکل 15 هزار نفر برای نوسازی خودروهای کشنده برطرف شد.

سوار شدن بر بنز و تویوتا حرام نیست

نماینده مردم قزوین،‌ آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی در جواب این سؤال خبرنگار تسنیم موضوع اعطای خودرو‌های فیدلیتی و لاماری به نمایندگان مجلس را تکذیب کرد و گفت: نمایندگان از جمله بنده از این خودروها نگرفتیم. در ضمن جایی گفته شد که سیاهکلی خودروی شاسی‌بلند گرفته و اگر من هم خودرو گرفتم و هم نقش اول را در استیضاح وزیر سابق صمت داشتم، پس بنده سوپرمن هستم.

سیاهکلی با بیان اینکه هیچ مجتهد یا مرجع تقلیدی واردات خودرو را حرام نکرده است، گفت: چه کسی گفته که جوان ما باید جوانی خود را با پراید بگذراند؟ آیا سوار شدن بر بنز و تویوتا حرام است؟ افرادی سال‌ها تلاش می‌کردند که موضوع غلط جلوگیری از واردات خودرو را به بدنه تصمیم‌گیر دولت و نظام تلقین کنند. کار مافیا این است که کار غلط را در ذهن مسئولان درست جا بیندازد تا نظام را ناکارآمد جا بزند.

مجلس قانون‌گذار باید تخصصی باشد

عضو کمیسیون صنایع مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مشکل مجلس ما این است که تخصصی نیست، گفت: اگر قرار باشد مجلس قانون‌گذار باشد، باید مجلس تخصصی داشته باشیم و در حال حاضر عمده توان مجلس مصروف کارهای سیاسی از جمله انتخاب یا استیضاح وزیران و سؤال از آنها می‌شود.

سیاهکلی درباره اقدامات مجلس یازدهم در حوزه مهار تورم بیان کرد: مجلس امسال قانون بودجه را طوری تنظیم کرده که درآمدها افزایش یافته و در نتیجه فاصله بین درآمد و هزینه کاهش پیدا کند و ناترازی بودجه به کمترین حد برسد.

وی علت تورم بالای فعلی را ناترازی بانک‌ها، کاهش ارزش پولی و فروش ارز به قیمت نامتعارف دانست و افزود: ریشه تورم لجام‌گسیخته در کشور ما سیاست‌های پولی بانک مرکزی است و بنده 2 سال است که موضوع تحقیق و تفحص از بانک مرکزی را مطرح کرده‌ام که هنوز انجام نشده است و باید به سیاست‌های مالی و ارزی بانک مرکزی ورود جدی شود.

ریشه اصلی مشکلات کشور نظام بانکی و بیمه‌ای است

نماینده مردم قزوین در مجلس با بیان اینکه همچنان ریشه اصلی مشکلات کشور نظام بانکی و بیمه‌ای هستند، گفت: باور دارم که اگر بانک‌ها و نظام بیمه‌ای ما اصلاح شوند، 70 درصد مشکلات کشور و مردم برطرف می‌شود.

سیاهکلی ادامه داد: در کل دنیا تولید بین 2 تا 10 درصد سود دارد، بعد بانک‌های ما 23 درصد سود بانکی به مشتریان خود پرداخت می‌کنند و هیچ‌وقت هم توضیح نمی‌دهند که این میزان سود را از کجا می‌آورند؟

شمس‌آذر خطا کرده است

وی درباره وضعیت باشگاه شمس‌آذر و خطر کسر 15 امتیاز از این تیم گفت: متاسفانه باشگاه شمس‌آذر در به‌کارگیری بازیکنی که مشکل خدمت سربازی داشته، خطا کرده و تیم‌های مقابل هم می‌گویند که این باشگاه با بازیکنی که سرباز غایب بوده، 5 بازی کرده است. اینجا باید به قوانین احترام گذاشت و متعصبانه رفتار نکرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس همچنین درباره نگاه خود به استیضاح وزیر کشور گفت: با استیضاح وزیر کشور مخالف بوده و هستم و هیچ‌گاه پای برگه استیضاح را امضا نکردم.

محتوای نامه معاون سیاسی وزیر کشور درست است، اما ادبیاتش غلط

سیاهکلی درباره نامه معاون سیاسی وزیر کشور درباره رفتار مدیران دولتی با نمایندگان در سال منتهی به انتخابات تصریح کرد: محتوای نامه معاون سیاسی وزیر کشور درست است، اما ادبیات و نوع نگارش آن غلط است. برای نمونه در این نامه از فرمانداران خواسته شده که در «سفرهای بی‌اثر» با نمایندگان همراهی نکنند و معلوم نیست که معاون وزیر کشور از کجا می‌داند که این سفرها بی‌اثر هستند؟

وی افزود: با این حال با ورود وزیر کشور 8 بند این نامه اصلاح شد و پیش‌قضاوت‌های غلطی که در این نامه به نمایندگان نسبت داده شده بود، حذف شد.

سیاهکلی همچنین درباره عملکرد شهردار قزوین گفت: بنده از ابتدا از شهردار قزوین آقای صباغی دفاع کردم و او را مدیر توانمندی می‌دانم، ولی متأسفانه قدر او دانسته نشده، در این باره ما باید یاد بگیریم که با آدم‌های بزرگ کار کنیم و قلق کار کردن با مدیران بزرگ را به دست بیاوریم، طبیعی است هر کس ممکن است اشتباهاتی داشته باشد، اما باید برآیند را ببینیم و در این باره بنده شاهدم که کارهای بزرگی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در مورد بافت فرسوده، همچنین پروژه‌های عمرانی و پروژه‌های مربوط به زیرساخت‌های فرهنگی مانند تئاتر شهر اتفاقات بزرگی در شهرداری قزوین رخ داده و کارهای خوبی انجام شده است.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  Markets

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد