مهار آتش سوزی کشتی خارجی در خلیج‌فارس

کد خبر: 1238204

مدیرکل بنادر و دریانوردی از اطفاء حریق کشتی حادثه دیده خارجی پس از دو روز در خلیج فارس خبر داد.

 مهار آتش سوزی کشتی خارجی در خلیج‌فارس

محمد شکیبی نسب مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شناور White Purl در چهارشنبه هفته گذشته از مبدا شارجه با هدف بارگیری ال.پی.جی وارد لنگرگاه عسلویه شد که در ساعت 15 روز پنجشنبه طی گزارشی به مرکز کنترل ترافیک دریایی عسلویه اعلام شد این کشتی دچار آتش سوزی شده است.

وی بیان کرد: پس از هماهنگی‌های صورت گرفته در کمترین زمان ممکن چهار شناور آتشخوار سازمان بنادر، چهار شناور آتشخوار بخش خصوصی و شناور ناجی ۲۰ به موقعیت وقوع حادثه اعزام شدند.

شکیبی نسب ادامه داد: با هماهنگی‌های صورت گرفته محدوده پنج مایلی کشتی حادثه دیده از تردد شناورهای عبوری تخلیه شد تا زمینه انجام ایمن عملیات اطفاء حریق فراهم شود.

وی اظهار کرد: در ساعت اولیه انفجارهای مجددی در کشتی رخ داد که به دنبال این وضعیت، همزمان با عملیات اطفاء 22 خدمه کشتی White Purl توسط شناور ناجی تحویل گرفته شد و در سلامت کامل به اسکله بندر خدماتی پارس منتقل شدند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: با گزارش دریافتی مبنی بر وجود 40 تن ال.پی.جی در کشتی حادثه دیده با تصمیم تیم مدیریت بحران حادثه، مقرر شد به منظور جلوگیری از هرگونه حادثه غیرمنتظره به نیروهای امدادی، پس از سوختن کامل ال.پی.جی موجود در کشتی مرحله نهایی اطفاء حریق اجرایی شود.

شکیبی نسب ادامه داد: صبح امروز شنبه مرحله نهایی اطفاء حریق با حضور هشت شناور آتشخوار با موفقیت پایان یافت و اکنون کشتی White Purl با استفاده از موتور خود، آماده انتقال به دایک یا هر منطقه دیگری است.

شکیبی نسب افزود: براساس بررسی کارشناسان ذیربط علت وقوع این حادثه، انفجار در یکی از کمپرسورهای کشتی White Purl حین آماده سازی مخازن گزارش شده است.

وی همچنین از منطقه چهارم نیروی دریایی نیروی دریایی سپاه، دریابانی و مجموعه منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جهت مشارکت در عملیات قدردانی کرد.

فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  Markets

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد