خبر مهم برای متقاضیان وام اربعین | سپرده‌های 2.5 میلیونی قابل برداشت شد

کد خبر: 1239393

بانک ملی پس از غیرشرعی دانستن وام اربعین به شرط سپرده‌گذاری قرضی توسط شورای فقهی بانک مرکزی اعلام کرد که مبالغ دو میلیون و پانصد هزار تومان سپرده‌گذاری وام اربعین قابل برداشت است.

خبر مهم برای متقاضیان وام اربعین | سپرده‌های 2.5 میلیونی قابل برداشت شد

به گزارش روابط عمومی بانک ملی, در اجرای مصوبه شورای فقهی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بدینوسیله ضمن قدردانی از رهنمودهای مشفقانه رئیس و اعضای محترم آن شورا، به استحضار متقاضیان دریافت "تسهیلات مرابحه به زائرین اربعین حسینی" می‌رساند اصلاحات مدنظر شورای فقهی در دستورالعمل‌ها و نحوه پرداخت تسهیلات یاد شده اعمال گردیده و بر این اساس مبلغ ۲۵ میلیون ریال واریزی بابت افتتاح حساب ویژه طرح، قابل برداشت بوده و همچنین تسهیلات یاد شده از تاریخ ۱۴۰۲/۰۶/۱ تا تاریخ ۱۴۰۲/۰۶/۵ به حساب افتتاح شده واریز خواهد گردید.

لازم به توضیح است همانگونه که در اطلاعیه دبیرخانه شورای فقهی بانک مرکزی نیز آمده است، "تسهیلات مرابحه به زائرین اربعین حسینی" با اصلاحات به‌عمل آمده فاقد هرگونه ایراد شرعی می‌باشد.

در پایان ضمن پوزش از تمامی متقاضیان محترم به دلیل عدم اطلاع‌رسانی مناسب در این خصوص، برای همه زائرین ارجمند اربعین حسینی، آرزوی قبولی عزاداری‌ها داریم.

گفتنی است ۲۵ مردادماه در بررسی مجدد پرداخت وام اربعین به شرط سپرده‌گذاری قرضی توسط شورای فقهی بانک مرکزی، این شورا اعلام کرد: «اصل پرداخت تسهیلات اربعین در قالب مرابحه بر اساس مصوبات قبلی شورای فقهی بلااشکال است. با این حال با توجه به اینکه سپرده پذیری در قالب حقوقی قرض به عنوان پیش شرط دریافت تسهیلات مرابحه مطرح شده است، لذا این بخش خلاف شرع تشخیص داده شد».

مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها