آغاز فروش بلیت قطار کربلا | قیمت بلیت قطار تهران - کربلا چقدر؟ +سایت ثبت نام

کد خبر: 1239687

پس از مذاکره با عراق برای رفع مشکلات مسیر ریلی تهران- کربلا در خاک عراق، پیش‌فروش اینترنتی بلیت قطار تهران- کربلا از ساعت ۱۰ صبح امروز (یکشنبه) ۲۹ مرداد ماه با سه نوع قیمت آغاز شد.

آغاز فروش بلیت قطار کربلا | قیمت بلیت قطار تهران - کربلا چقدر؟ +سایت ثبت نام

قطار تهران- کربلا به‌صورت ترکیبی از تهران تا شلمچه با قطار چهارستاره، سپس مسیر ۳۰ کیلومتری شلمچه تا بصره با اتوبوس و بعد از آن با قطار عراقی، از بصره تا کربلا خواهد بود.

«میعاد صالحی» مدیرعامل راه آهن پیش‌تر در ارتباط با قطار ترکیبی تهران-کربلا از مذاکرات و گفت‌وگوهای مفصل با طرف عراقی برای برطرف کردن مشکلات گذشته نظیر ایستگاه‌های بین راهی و سرویس‌های بهداشتی خبر داده بود.

مدت زمان سیر این قطار ۱۸ ساعت در خاک ایران خواهد بود. ۲ ساعت برای تشریفات گذرنامه زمان لازم است، سپس ۳۰ کیلومتر زوار با اتوبوس تا بصره سیر می‌کنند و پس از آن، ۸ ساعت زمان سیر از بصره تا کربلا خواهد بود که مجموعاً سیر این قطار را ۲۸ ساعته می‌کند.

بر اساس این گزارش؛ با توجه به تنوع واگن‌ها در مسیر بصره تا کربلا، قطار تهران - کربلا با ۳ قیمت عرضه می‌شود.

زمان حرکت قطارهای تهران- کربلا

این گزارش می‌افزاید: زمان حرکت قطار تهران- کربلا از مبدا تهران، در تاریخ‌های ۳۱ مرداد، ۴ شهریور، ۲۵ شهریور، ۲۸ شهریور، ۱ مهر و ۴ مهر در نظر گرفته شده است.

زمان برگشت قطار تهران-کربلا از کربلا در تاریخ‌های ۷ شهریور، ۱۱ شهریور، ۱ مهر، ۴ مهر، ۸ مهر و ۱۱ مهرماه است.

ظرفیت این قطار ۳۵۰ نفر است و برای شروع، هفته‌ای یک قطار و بعد از اربعین، هفته‌ای دو قطار در این مسیر، سیر خواهد کرد.

بلیت این قطار از فردا ساعت ۱۰ صبح از طریق سایت Raheparvaz.com قابل خریداری است.

قیمت بلیت قطارهای تهران- کربلا

مدیرعامل راه آهن در خصوص بهای بلیت این قطارها با اشاره به تنوع واگن‌های مسافری در قطار عراقی قیمت‌ها را به شرح ذیل اعلام کرده است:

حالت اول: تهران به شلمچه، قطار ۴ تخته ۴ ستاره، قطار بصره به کربلا صندلی اتوبوسی، در مجموع به قیمت ۹۶۰ هزار تومان.

حالت دوم: تهران به شلمچه، قطار ۴ تخته ۴ ستاره، قطار بصره به کربلا اتوبوسی vip، در مجموع به قیمت یک میلیون و صد هزار تومان

حالت سوم: تهران به شلمچه، قطار ۴ تخته ۴ ستاره و سپس اعزام با قطار چهار تخته در خاک عراق، یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، قیمت‌گذاری شده است./ ایرنا

۱

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  Markets

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد