وزیر ارتباطات با وزیر خارجه مالزی دیدار کرد

کد خبر: 1239994

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و مالزی با وزیر خارجه مالزی در تهران دیدار کرد.

 وزیر ارتباطات با وزیر خارجه مالزی دیدار کرد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و مالزی با وزیر خارجه مالزی در تهران دیدار کرد.

«عیسی زارع پور»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، به عنوان رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و مالزی، پیش از ظهر امروز (دوشنبه 29 مرداد 1402) با زامبری عبدالقدیر، وزیر خارجه مالزی دیدار کرد.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ریاست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و مالزی را برعهده دارد و راهبری روابط اقتصادی دو کشور و برای برگزاری نهمین نشست کمیسیون مشترک دو کشور را دنبال میکند.

در چند سال گذشته، برگزاری نشست کمیسیون مشترک اقتصادی بین دو کشور به تعویق افتاده بود که از ابتدای دولت سیزدهم و در قالب سیاست دیپلماسی فعال با کشورهای همسو و پیگیری های وزارت ارتباطات و وزارت امور خارجه، روابط دو کشور به ریل توسعه برگشت و به زودی مقدمات برگزاری نهمین نشست  کمیسیون مشترک دو کشور برگزار خواهد شد.

دیدار امروز رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و مالزی با وزیر خارجه مالزی در چارچوب پیگیری های توسعه مناسبات و روابط اقتصادی و هماهنگی برگزاری نهمین نشست کمیسیون مشترک دو کشور انجام گرفت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین در جریان این دیدار، درباره توسعه روابط دو کشور در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و پیگیری نهایی شدن سند همکاری مشترک که اکنون برای اعمال اصلاحاتی در وزارت ارتباطات و رسانه های جمعی مالزی قرار دارد، با وزیر خارجه مالزی گفت و گو کرد.

علاوه بر این زارع پور و عبدالقدیر با توجه به اهمیت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جهان امروز و نقش فزاینده آن بر تحول دیجیتال و اقتصاد دیجیتال بر وجود زمینه متعدد همکاری های مشترک دو کشور در این حوزه تاکید کردند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات علاوه بر ریاست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و مالزی، ریاست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و اندونزی و ایران و فیلیپین را نیز بر عهده دارد./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها