خبر جدید برای مسافران کیش با پروازهای چارتری

کد خبر: 1240236

سخنگوی سازمان هواپیمایی خبر آغاز مجدد پروازهای چارتری برای کیش را تکذیب کرد.

خبر جدید برای مسافران کیش با پروازهای چارتری

 

تکذیب لغو ممنوعیت پرواز چارتری برای کیش

 

به گزارش خبرنگار مهر، مقرر شده است عرضه پروازهای چارتری در کشور تا پایان شهریورماه متوقف شود، در حالی که ضرورت دارد، ابتدا قوانین محکم با ضمانت اجرایی برای عدم فروش بلیت‌های چارتر طرح و اجرا شود تا برای برقراری آرامش بازار فروش بلیت بساط سوداگران جمع شود.

پس‌از اعلام خبر رئیس سازمان هواپیمایی در خصوص ممنوعیت فروش بلیت‌های چارتری؛ مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی نیز در حیاط دولت این موضوع را تأیید و در ۴ مرداد دستور داد که مجوز پروازهای چارتری در هر صورت تا اطلاع ثانوی لغو شود، البته به جز پرواز به میادین نفتی که جزئیات آن با سازمان‌های متقاضی مشخص می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه تاکید کرد: عدول از نرخ مصوب بلیت هواپیما تخلف است و سازمان تعزیرات حکومتی به گران‌فروشی ورود خواهد کرد و در تعداد بلیت و پروازها نه‌تنها کاهش نداشتیم بلکه با رشد ۵ درصدی هم مواجه بودیم.

وزیر جوان کابینه دولت سیزدهم گفت: یکی از مشکلاتی که در بخش فروش بلیت هواپیما ایجاد شده صدور مجوزهای بلاوجه چارتری است که برای این موارد دستور دادم سازمان هواپیمایی بساط سوداگری را از بازار فروش بلیت هواپیما جمع کند تا بازار آرامش بگیرد.

در ادامه ممنوعیت‌های پروازهای چارتری به جز میادین نفتی خبر غیررسمی مبنی براینکه فروش بلیت چارتری برای منطقه آزاد کیش آزاد شد انتشار یافت که در خصوص این خبر جعفر یازرلو سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در گفت و گو با خبرنگار مهر با تکذیب لغو ممنوعیت پروازهای چارتری برای کیش، گفت: طی جلسه‌ای که با نماینده منطقه آزاد کیش برگزار شد، پیشنهاداتی مبنی براینکه فروش بلیت چارتری برای این مقصد آزاد شود مطرح شد اما قرار شد سازمان هواپیمایی کشور این موضوع را ابتدا بررسی کرده سپس نتیجه رسماً اعلام خواهد شد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: ممنوعیت پروازهای چارتری برای منطقه آزاد کیش در حال حاضر همچنان به قوت خود باقیست و فروش بلیت چارتری برای این مقصد تخلف محسوب می‌شود.

در خصوص درخواست منطقه آزاد کیش با معافیت و لغو بخشنامه عدم پروازهای چارتری طی جلسه‌ای با نماینده آن منطقه موضوع مورد بحث قرار گرفت و مقرر شد تا راهکارهای اجرایی تأمین صندلی‌های موردنیاز صنعت گردشگری کشور در قالب تور و در چارچوب ممنوعیت ایجاد شده را جهت اجرا به مناطق آزاد کشور بررسی و ابلاغ شود.

وی افزود: تا زمان ابلاغ رویه فوق الذکر، ممنوعیت برقراری پروازهای چارتری در مسیرهای داخلی به قوت خود باقیست و در صورتی که پروازهای چارتری مجدد به مقصد کیش آغاز شود تنها از سوی این سازمان اعلام رسمی خواهد شد.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  Markets

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد