نحوهٔ خرید آنلاین ارز اربعین | ارز مسافرتی چه تفاوتی با ارز اربعین دارد؟

کد خبر: 1240400

ارز اربعین ۱۴۰۲ که به صورت دینار است تنها به کسانی تعلق پیدا می‌کند که قصد سفر (چه زمینی و چه هوایی) به کربلا را دارند.

نحوهٔ خرید آنلاین ارز اربعین | ارز مسافرتی چه تفاوتی با ارز اربعین دارد؟

اگر امسال قصد دارید راهی پیاده‌روی اربعین شوید باید چک لیست سفر خود را آماده کنید تا چیزی را از قلم نیندازید. بسیاری از اقلام درون چک لیست سفر اربعین خود را می‌توانید آنلاین تهیه کنید که ارز اربعین ۱۴۰۲ نیز یکی از آن‌هاست. خرید آنلاین می‌تواند در زمان شما صرفه‌جویی کند و سفر اربعینی شما را هموارتر سازد.

چرا برای پیاده روی اربعین ارز مسافرتی بخریم؟

اربعین هر سال کشور عراق میزبان افرادی‌ست که می‌خواهند اربعین را مهمان امام حسین (ع) باشند؛ اما به دلیل نداشتن ارز نمی‌توانند به‌راحتی کالا‌های مورد نظر خود را بخرند. زائران اگر چه به هنگام ورود به چالشی بر نمی‌خورند و با نذری‌ها و مهمان‌نوازی مواجه می‌شوند؛ اما ممکن است نیاز به کالایی ضروری داشته باشند و بدون ارز خرید امکان‌پذیر نیست.خرید ارز مسافرتی اربعین این امکان را فراهم می‌کند که با هزینه‌ای کمتر بتوانید هر آنچه را می‌خواهید تهیه کنید.

خرید ارز برای اربعین و خرید دینار عراق آن هم به صورت آنلاین، شرایط و مدارکی نیاز دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

ارز مسافرتی چه تفاوتی با ارز اربعین ۱۴۰۲ دارد؟

ارز اربعین ۱۴۰۲ تنها به کسانی تعلق پیدا می‌کند که قصد سفر (چه زمینی و چه هوایی) به کربلا را دارند. از جمله تفاوت‌های دیگر این نوع ارز با ارز مسافرتی واحد آن است که تنها به صورت دینار عراق عرضه می‌شود.

نحوهٔ خرید ارز اربعین بانک ملی به صورت آنلاین

برای آن دسته از زائرانی که می‌خواهند از بانک ملی ارز بخرند؛ می‌توانند کاملاً آنلاین نسبت به دریافت ارز اربعین ۱۴۰۲ اقدام کنند.

بانک ملی و بانک صادرات خرید ارز آنلاین اربعین را از طریق اپلیکیشن بله برای تمامی زائران فراهم نمودند. در واقع این اپلیکیشن به‌عنوان سامانه خرید ارز اربعین آنلاین برای کاربران عمل می‌کند و زائران می‌توانند تا سقف ۲۰۰ هزار دینار را طریق این اپلیکیشن خریداری کنند.

خرید ارز اربعین ۱۴۰۲ با اپلیکیشن بله

در اولین قدم از ثبت نام و خرید ارز اربعین ۱۴۰۲ با نرخ ارز دولتی، باید اپلیکیشن بله را دانلود کنید.

پس از دانلود اپلیکیشن بله و مراجعه به تب خدمات، گزینهٔ ارز اربعین را انتخاب کنید.

پس از انتخاب گزینهٔ ارز اربعین مراحل زیر را طی کنید.

۱. گزینهٔ «ارز اربعین» را انتخاب کنید و وارد صفحۀ «ارز اربعین» شوید.

۲. اطلاعات خود را که شامل نام و نام خانوادگی، نام پدر، شمارۀ شناسنامه، کد ملی، کد پستی، شماره گذرنامه و تاریخ تولد را وارد کنید.

۳. بعد از زدن دکمۀ «تأیید و ادامه»، یک پیام به شما نمایش داده می‌شود، کد ثبت نام سماح را باید در این قسمت وارد کنید. اگر در سامانه سماح ثبت نام نکرده‌اید باید در ابتدا ثبت نام خود را در این سامانه انجام دهید و بعد به بخش «ارز اربعین» بازگردید و مراحل باقی مانده را تکمیل کنید. بعد از وارد کردن کد سماح، دکمۀ «تأیید و ادامه» را بزنید.

۴. تاریخ و شعبۀ بانکی برای دریافت ارز اربعین خود را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که تنها شعب پرداخت ارز اربعین در این لیست قرار دارند.

۵. میزان ارز مورد نظر خود را انتخاب و پرداخت کنید.

۶. بعد از پرداخت، با داشتن رسید که شامل شناسه فروش، تاریخ دریافت حضوری ارز اربعین است، در تاریخی که انتخاب کردید به شعبهٔ مربوطه مراجعه کنید و بدون معطلی ارز خود را دریافت کنید.

بدون بله راهی اربعین نشوید!

اپلیکیشن بله در اربعین ۱۴۰۲ علاوه بر خرید ارز اربعین، همانند سال‌های گذشته سامانه اعلام وضعیت اربعین را برای کاربران خود فراهم کرده تا بدون داشتن اینترنت بتوانند با عزیزان خود در ارتباط باشند و آن‌ها را از حال خود باخبر کنند.

برای استفاده از این سامانه کافی‌ست اپلیکیشن بله را دانلود کرده و سری به تب جریان بله بزنید.

باشگاه خبرنگاران

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  Markets

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد